Budujemy Dom
Instalacje / Ogrzewanie podłogowe i grzejniki / Aktualności

Grzejniki Jaga Low-H2O - najoszczędniejsze grzejniki na świecie

Jak bardzo oszczędne są grzejniki Jaga? Okazuje się, że najbardziej na świecie - trzy jednostki badawcze: belgijski instytut WTCB, brytyjski BRE oraz holenderski KIWA potwierdziły w badaniach, że Jaga Low-H2O to najbardziej ekonomiczne grzejniki, z najwyższym wynikiem w zakresie energooszczędności.

Grzejniki Jaga Low-H2O - najoszczędniejsze grzejniki na świecie

Wiodącym celem firmy Jaga od momentu jej powstania jest poszukiwanie efektywności i oszczędności energii. Historia marki zaczęła się w roku 1962 roku, gdy dwaj bracia, instalatorzy, Jan i Gaston Kriekels, niezadowoleni z jakości rozwiązań grzewczych dostępnych na rynku, postanowili stworzyć własne grzejniki: wydajne, lekkie, estetyczne. Ich sercem stał się niewielki, lekki, aluminiowo-miedziany wymiennik, który dynamicznie reaguje na zmiany temperatury i jest w stanie szybko wytworzyć potrzebne ciepło.

Technologią, która spełniła te oczekiwania jest Low-H2O czyli mała pojemność wodna. Rozwiązanie opracowane przez Jagę wiele lat temu dziś wciąż jest technologią przyszłości – najbardziej wydajną i oszczędną z dostępnych na rynku. Zyski z zastosowania grzejników o małej pojemności wodnej są mierzalne: jest to od 9 do nawet 16% oszczędności w porównaniu do ogrzewania płytowego i minimum 5% w stosunku do ogrzewania podłogowego. Dlaczego tak się dzieje?

Dlatego, że mała masa nagrzewa się szybciej niż duża. Grzejniki Low-H2O są znacznie lżejsze, zawierają mniej wody niż inne dostępne rozwiązania, w szczególności ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu nie potrzebują dużo czasu by się nagrzać, tylko od razu przekazują ciepło do pomieszczenia. Lekki, miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła reaguje błyskawicznie, a po osiągnięciu optymalnej temperatury w pomieszczeniu natychmiast przestaje grzać.

Badania w warunkach podczerwieni nie pozostawiają wątpliwości: grzejniki Low-H2O zaczynają oddawać ciepło do pomieszczenia zaledwie po dwóch minutach od uruchomienia, a w ciągu kolejnych dwóch minut grzejnik jest w pełni sprawny (rurki zasilająca i powrotna są w pełni rozgrzane). Dla porównania, grzejnikowi płytowemu ten sam proces zajmie 5 razy więcej czasu, żeberkowemu 40 minut, a ogrzewaniu podłogowemu co najmniej 120. To przepaść czasowa i ekonomiczna!

Co jeszcze zyskujemy stosując grzejniki Jaga Low-H2O? Dynamiczne, szybko reagujące grzejniki przy dobrej izolacji budynków polepszają ich klasę energetyczną (według oprogramowania EPB, grzejniki Low-H2O wielu przypadkach uzyskują maksymalną notę 2 punkty). Grzejniki, które szybko rozgrzewają się i szybko stygną minimalizują straty ciepła oraz nie generują przegrzania związanego z długim czasem wystudzania, co jest istotną cechą w dobrze izolowanych pomieszczeniach. Zapewniają też komfort utrzymania stałej temperatury – co nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o ogólną ocenę ogrzewania (duże wahania temperatury prowadzą do odczucia dyskomfortu oraz generują straty ciepła).

Grzejniki Jaga Low-H2O - Porównianie czasu przegrzewania się
Nie bez znaczenia jest też to, że grzejniki Jaga Low-H2O świetnie współdziałają z systemem niskotemperaturowym opartym o kocioł kondensacyjny czy pompę ciepła. Wynika to z faktu, że budowa wymiennika Jaga Low-H2O została maksymalnie zoptymalizowana na podstawie szczegółowych badań naukowych. Zwiększenie powierzchni styku miedzi i aluminium o ponad 36% gwarantuje optymalną emisję ciepła, nawet przy niskich temperaturach czynnika grzewczego.

Dobrą pracę grzejników Low-H2O w systemach niskotemperaturowych potwierdziły badania firmy Jaga oraz niezależne badania nadzorowane przez Novem (Holenderską Organizację Energii i Środowiska) przeprowadzone przez Uniwersytet Techniczny w Eindhoven. Aby prawidłowo przekazywać ciepło do otoczenia, grzejnik Jaga Low-H2O, potrzebuje czynnika o minimalnej temperaturze 28 st. C. Zbadano, że wystarczy zaledwie 5 st.C różnicy pomiędzy temperaturą zasilania a temperaturą otoczenia aby grzejnik pracował prawidłowo.

Oprócz mierzalnych i jednostkowo odczuwalnych zalet stosowania technologii Low-H2O i ogólnie grzejników Jaga warto też zwrócić uwagę na aspekty globalne: grzejniki Low-H2O zużywają mniej energii, potrzebują mniejszej ilości materiałów i surowców do wyprodukowania, mają długą żywotność (gwarancja 30 lat), a po zakończeniu cyklu życia są w pełni przetwarzalne. Jednym z priorytetów firmy Jaga, czynnie i konsekwentnie realizowanym od początku istnienia, jest ochrona środowiska. Jaga dba, by jej ślad pozostawiany na planecie był jak najmniejszy. Grzejniki Jaga Low- H2O mają najniższe wskaźniki LCA (Life Cycle Assessment), co świadczy o ich korzystnym profilu środowiskowym (mniejszy negatywny wpływ).

Zapraszamy na nową stronę internetową o grzejnikach Low-H2O. Aby w pełni pokazać zalety tej technologii firma Jaga Polska przygotowała specjalną stronę internetową www.oszczednegrzejniki.pl To kompletna baza informacji technicznych, technologicznych i użytkowych, porównanie wszystkich technologii grzewczych dostępnych na rynku oraz praktyczny przegląd korzyści z zastosowania flagowej technologii Jaga.

Porównanie zużycia energii przy starcie systemu dla systemu ogrzewania o mocy 10kW, przy temperaturze 45/35/20 st. C.
Polecamy poznanie nowej strony wszystkim, którzy planują budowę lub modernizację instalacji grzewczej. Jest tu także symulator oszczędności – proste narzędzie pozwalające potencjalnemu klientowi oszacować oszczędności, które można uzyskać stosując grzejniki Jaga Low-H2O. Znajduje się tu również przegląd modeli grzejników belgijskiego producenta pracujących w tej technologii. Czas na zmianę, czas na nowoczesne technologie, które gwarantują komfortowe ciepło, oszczędności i szacunek dla środowiska.

Firma powiązana: Jaga Polska
aktualizacja: 2016-09-30

Dodaj komentarz

Najbardziej znane marki
Ogrzewanie podłogowe wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Grzejniki wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Świeże powietrze z grzejnikami Jaga
Świeże powietrze z grzejnikami Jaga Fresh i Oxygen, to nowe grzejniki firmy Jaga, które realnie rozwiązują problem globalnego zanieczyszczenia powietrza na poziomie domu i rodziny.
Grzejniki ADAX marki Elektra sterowane WiFi
Grzejniki ADAX marki Elektra sterowane WiFi Grzejniki ADAX CLEA WiFi oraz ADAX NEO WiFi wyposażone zostały w bezprzewodowy termostat, umożliwiający zdalne sterowanie ogrzewaniem z dowolnego ...
Historia marki Purmo ciepłem pisana
Historia marki Purmo ciepłem pisana Marka Purmo, która wchodzi w skład koncernu Rettig Heating, obchodzi w tym roku okrągły jubileusz. Nowoczesne grzejniki oraz systemy ogrzewania ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x