Budujemy Dom
Instalacje / Ogrzewanie podłogowe i grzejniki / Artykuły

Elektryczne ogrzewanie podłogowe - zakup kontrolowany

Poszukiwana: Elektryczna mata grzejna ze sterowaniem. Powierzchnia grzewcza 10 m². Podstawowym źródłem ciepła jest kocioł na gaz. Ogrzewanie podłogowe ma służyć jedynie do uzyskania efektu ciepłej podłogi. Posadzka z płytek ceramicznych.

Wszystko w jednym miejscu

Kupujemy z naszym Czytelnikiem ogrzewanie podłogowe
 (fot. archiwum BD)
Przeglądając oferty firm, szczególną uwagę przykładaliśmy do tych, które oferują usługę kompleksową, tj. od projektu poprzez zakup systemu i jego dostawę do montażu instalacji.

Jak to się odbywa...

Zdecydowaliśmy się na firmę . Nasz klient jasno określił swoje potrzeby: poszukiwał maty grzewczej do umieszczenia w kleju pod terakotą, chciał nią dogrzać podłogę w łazience. Po dokładnym wymierzeniu podłogi okazało się, że jej powierzchnia wolna (bez stałej zabudowy) wynosi 10 m².

Firma LUXBUD, do której zwrócił się klient, zaproponowała zakup Comfort Maty grzejnej, jednostronnie zasilanej o mocy jednostkowej 160 W/m², co zapewni szybkie rozgrzewanie posadzki.

W komplecie z matą otrzymaliśmy dodatkowo rurkę peszla do czujnika oraz puszkę do termostatu, więc wszystkie potrzebne materiały montażowe mieliśmy już w zestawie. Pozostał tylko wybór termostatu.

Po przedstawieniu oferty regulatorów klient zdecydował się na elektroniczny termostat z czujnikiem podłogowym do montażu natynkowego.

Jak się okazało, towar dostępny był na bieżąco z magazynu i klient mógł odebrać go osobiście lub zamówić w sklepie internetowym z dostawą firmą kurierską pod wskazany adres.

Rozłożeniem maty obiecał zająć się glazurnik, a samym podłączeniem systemu do instalacji – elektryk, który przygotowywał instalację elektryczną w domu klienta. Jest to instalator z odpowiednimi uprawnieniami SEP, więc wypełniona i podpisana przez niego karta gwarancyjna zapewnia dziesięcioletnią gwarancję na zamontowane urządzenie.

W sytuacji, gdy nie mamy instalatora, który zamontuje i/lub podłączy nam urządzenie grzewcze, możemy zdać się na firmę LUXBUD, która poleci nam współpracującą z nimi firmę instalatorską.

Koszty

Koszt maty grzejnej Comfort Mata (w komplecie z materiałami montażowymi) – 1416 zł brutto

Koszt termostatu w komplecie z czujnikiem podłogowym – 160 zł brutto.

 PRZYKŁADOWY WYBÓR
Comfort Mata jednostronnie zasilana CM-1-165-070Comfort Mata jednostronnie zasilana CM-1-165-070
Termostat elektroniczny z czujnikiem podłogowym LTU
Luxbud

łączny koszt: ok. 1600 zł

Cezary Jankowski, Emilia Rosłaniec

aktualizacja: 2009-04-27

Zdaniem naszych Czytelników

Jakie jest obciążenie kabla na mb w opisywanych matach? I kto to słyszał by do tego typu ogrzewania dawać zwykłe a nie zadaniowe termostaty? Czyli rezygnacja z zalet takiego ogrzewania. Potem czytam „jaki prąd jest drogi!” Jak takie coś robi sprzedawca w/w ogrzewania, ...

T. Brzęczkowski

27 Sie 2010, 11:05

Wszystko pięknie z tym, że mata grzejna 170 W/m2 o pow. 10 m2 kosztuje w firmie THERMOVAL POLSKA 1059 zł brutto. Termostat CU 518 ( tej samej klasy ) - 195 zł brutto. Profesjonalne akcesoria ( jakich nie ma Luxbud ) ok. 20 zł. Oszczędność ponad 300 złotych !!!..

Gość PAWEŁ RÓSZKIEWICZ

27 Sie 2010, 11:02

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Promocja pakietów MD Pack firmy Elektra
Promocja pakietów MD Pack firmy Elektra Powróciła popularna promocja pakietów MD Pack składających się z jednostronnie zasilanych mat grzejnych ELEKTRA MD oraz najnowszego modelu ...
Grzejnik Vertiga - dynamika w pięknej formie
Grzejnik Vertiga - dynamika w pięknej formie Grzejniki dekoracyjne - jak wskazuje nazwa - stosowane były zwykle jako uzupełnienie właściwego ogrzewania zwykle realizowanego przy pomocy ...
Techniprot z Gazelą Biznesu
Techniprot z Gazelą Biznesu Firma TECHNIPROT dołączyła do elitarnego klubu Gazel Biznesu - grona najdynamiczniej rozwijających się firm.
Najbardziej znane marki
Ogrzewanie podłogowe - elektryczne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ogrzewanie podłogowe wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze