Budujemy Dom
Instalacje / Ogrzewanie podłogowe i grzejniki / Artykuły

Elektryczne ogrzewanie podłogowe - zakup kontrolowany

Poszukiwana: Elektryczna mata grzejna ze sterowaniem. Powierzchnia grzewcza 10 m². Podstawowym źródłem ciepła jest kocioł na gaz. Ogrzewanie podłogowe ma służyć jedynie do uzyskania efektu ciepłej podłogi. Posadzka z płytek ceramicznych.

Wszystko w jednym miejscu

Kupujemy z naszym Czytelnikiem ogrzewanie podłogowe
 (fot. archiwum BD)
Przeglądając oferty firm, szczególną uwagę przykładaliśmy do tych, które oferują usługę kompleksową, tj. od projektu poprzez zakup systemu i jego dostawę do montażu instalacji.

Jak to się odbywa...

Zdecydowaliśmy się na firmę . Nasz klient jasno określił swoje potrzeby: poszukiwał maty grzewczej do umieszczenia w kleju pod terakotą, chciał nią dogrzać podłogę w łazience. Po dokładnym wymierzeniu podłogi okazało się, że jej powierzchnia wolna (bez stałej zabudowy) wynosi 10 m².

Firma LUXBUD, do której zwrócił się klient, zaproponowała zakup Comfort Maty grzejnej, jednostronnie zasilanej o mocy jednostkowej 160 W/m², co zapewni szybkie rozgrzewanie posadzki.

W komplecie z matą otrzymaliśmy dodatkowo rurkę peszla do czujnika oraz puszkę do termostatu, więc wszystkie potrzebne materiały montażowe mieliśmy już w zestawie. Pozostał tylko wybór termostatu.

Po przedstawieniu oferty regulatorów klient zdecydował się na elektroniczny termostat z czujnikiem podłogowym do montażu natynkowego.

Jak się okazało, towar dostępny był na bieżąco z magazynu i klient mógł odebrać go osobiście lub zamówić w sklepie internetowym z dostawą firmą kurierską pod wskazany adres.

Rozłożeniem maty obiecał zająć się glazurnik, a samym podłączeniem systemu do instalacji – elektryk, który przygotowywał instalację elektryczną w domu klienta. Jest to instalator z odpowiednimi uprawnieniami SEP, więc wypełniona i podpisana przez niego karta gwarancyjna zapewnia dziesięcioletnią gwarancję na zamontowane urządzenie.

W sytuacji, gdy nie mamy instalatora, który zamontuje i/lub podłączy nam urządzenie grzewcze, możemy zdać się na firmę LUXBUD, która poleci nam współpracującą z nimi firmę instalatorską.

Koszty

Koszt maty grzejnej Comfort Mata (w komplecie z materiałami montażowymi) – 1416 zł brutto

Koszt termostatu w komplecie z czujnikiem podłogowym – 160 zł brutto.

 PRZYKŁADOWY WYBÓR
Comfort Mata jednostronnie zasilana CM-1-165-070Comfort Mata jednostronnie zasilana CM-1-165-070
Termostat elektroniczny z czujnikiem podłogowym LTU
Luxbud

łączny koszt: ok. 1600 zł

Cezary Jankowski, Emilia Rosłaniec

aktualizacja: 2009-04-27

Zdaniem naszych Czytelników

Jakie jest obciążenie kabla na mb w opisywanych matach? I kto to słyszał by do tego typu ogrzewania dawać zwykłe a nie zadaniowe termostaty? Czyli rezygnacja z zalet takiego ogrzewania. Potem czytam „jaki prąd jest drogi!” Jak takie coś robi sprzedawca w/w ogrzewania, ...

T. Brzęczkowski

27 Sie 2010, 11:05

Wszystko pięknie z tym, że mata grzejna 170 W/m2 o pow. 10 m2 kosztuje w firmie THERMOVAL POLSKA 1059 zł brutto. Termostat CU 518 ( tej samej klasy ) - 195 zł brutto. Profesjonalne akcesoria ( jakich nie ma Luxbud ) ok. 20 zł. Oszczędność ponad 300 złotych !!!..

Gość PAWEŁ RÓSZKIEWICZ

27 Sie 2010, 11:02

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Najbardziej znane marki
Ogrzewanie podłogowe wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Grzejniki wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Świeże powietrze z grzejnikami Jaga
Świeże powietrze z grzejnikami Jaga Fresh i Oxygen, to nowe grzejniki firmy Jaga, które realnie rozwiązują problem globalnego zanieczyszczenia powietrza na poziomie domu i rodziny.
Grzejniki ADAX marki Elektra sterowane WiFi
Grzejniki ADAX marki Elektra sterowane WiFi Grzejniki ADAX CLEA WiFi oraz ADAX NEO WiFi wyposażone zostały w bezprzewodowy termostat, umożliwiający zdalne sterowanie ogrzewaniem z dowolnego ...
Historia marki Purmo ciepłem pisana
Historia marki Purmo ciepłem pisana Marka Purmo, która wchodzi w skład koncernu Rettig Heating, obchodzi w tym roku okrągły jubileusz. Nowoczesne grzejniki oraz systemy ogrzewania ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x