Budujemy Dom
Instalacje / Ogrzewanie podłogowe i grzejniki / Artykuły

Elektryczne ogrzewanie podłogowe - zakup kontrolowany

Poszukiwana: Elektryczna mata grzejna ze sterowaniem. Powierzchnia grzewcza 10 m². Podstawowym źródłem ciepła jest kocioł na gaz. Ogrzewanie podłogowe ma służyć jedynie do uzyskania efektu ciepłej podłogi. Posadzka z płytek ceramicznych.

Wszystko w jednym miejscu

Kupujemy z naszym Czytelnikiem ogrzewanie podłogowe
 (fot. archiwum BD)
Przeglądając oferty firm, szczególną uwagę przykładaliśmy do tych, które oferują usługę kompleksową, tj. od projektu poprzez zakup systemu i jego dostawę do montażu instalacji.

Jak to się odbywa...

Zdecydowaliśmy się na firmę {anchor 26040}. Nasz klient jasno określił swoje potrzeby: poszukiwał maty grzewczej do umieszczenia w kleju pod terakotą, chciał nią dogrzać podłogę w łazience. Po dokładnym wymierzeniu podłogi okazało się, że jej powierzchnia wolna (bez stałej zabudowy) wynosi 10 m².

Firma LUXBUD, do której zwrócił się klient, zaproponowała zakup Comfort Maty grzejnej, jednostronnie zasilanej o mocy jednostkowej 160 W/m², co zapewni szybkie rozgrzewanie posadzki.

W komplecie z matą otrzymaliśmy dodatkowo rurkę peszla do czujnika oraz puszkę do termostatu, więc wszystkie potrzebne materiały montażowe mieliśmy już w zestawie. Pozostał tylko wybór termostatu.

Po przedstawieniu oferty regulatorów klient zdecydował się na elektroniczny termostat z czujnikiem podłogowym do montażu natynkowego.

Jak się okazało, towar dostępny był na bieżąco z magazynu i klient mógł odebrać go osobiście lub zamówić w sklepie internetowym z dostawą firmą kurierską pod wskazany adres.

Rozłożeniem maty obiecał zająć się glazurnik, a samym podłączeniem systemu do instalacji – elektryk, który przygotowywał {anchor 26041}instalację elektryczną w domu klienta. Jest to instalator z odpowiednimi uprawnieniami SEP, więc wypełniona i podpisana przez niego karta gwarancyjna zapewnia dziesięcioletnią gwarancję na zamontowane urządzenie.

W sytuacji, gdy nie mamy instalatora, który zamontuje i/lub podłączy nam urządzenie grzewcze, możemy zdać się na firmę LUXBUD, która poleci nam współpracującą z nimi firmę instalatorską.

Koszty

Koszt maty grzejnej Comfort Mata (w komplecie z materiałami montażowymi) – 1416 zł brutto

Koszt termostatu w komplecie z czujnikiem podłogowym – 160 zł brutto.

 PRZYKŁADOWY WYBÓR
Comfort Mata jednostronnie zasilana CM-1-165-070Comfort Mata jednostronnie zasilana CM-1-165-070
Termostat elektroniczny z czujnikiem podłogowym LTU
Luxbud

łączny koszt: ok. 1600 zł

Cezary Jankowski, Emilia Rosłaniec

aktualizacja: 2009-04-27

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Jakie jest obciążenie kabla na mb w opisywanych matach? I kto to słyszał by do tego typu ogrzewania dawać zwykłe a nie zadaniowe termostaty? Czyli rezygnacja z zalet takiego ogrzewania. Potem czytam „jaki prąd jest drogi!” Jak takie coś robi sprzedawca w/w ogrzewania, ...

T. Brzęczkowski

27 Sie 2010, 11:05

Wszystko pięknie z tym, że mata grzejna 170 W/m2 o pow. 10 m2 kosztuje w firmie THERMOVAL POLSKA 1059 zł brutto. Termostat CU 518 ( tej samej klasy ) - 195 zł brutto. Profesjonalne akcesoria ( jakich nie ma Luxbud ) ok. 20 zł. Oszczędność ponad 300 złotych !!!..

Gość: PAWEŁ RÓSZKIEWICZ

27 Sie 2010, 11:02

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl
Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Najbardziej znane marki
Ogrzewanie podłogowe wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Grzejniki wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
INSPIRO - nowa generacja wodnych grzejników ściennych marki REGULUS®-system
INSPIRO - nowa generacja wodnych grzejników ściennych marki REGULUS®-system INSPIRO to nowa generacja wodnych grzejników ściennych, gwarantujących ekonomiczne, łatwo sterowalne ogrzewanie nowoczesnego domu.
Promocja pakietowa ELEKTRA MG/MD Pack
Promocja pakietowa ELEKTRA MG/MD Pack Firma ELEKTRA przygotowała kolejną akcję promocyjną. Pakiety MG Pack składające się z dwustronnie zasilanych mat grzejnych ELEKTRA MG ...
Nowy serwis grzejnikiadax.pl
Nowy serwis grzejnikiadax.pl Zapraszamy do nowego serwisu grzejnikiadax.pl. Podobnie jak jego poprzednia wersja poświęcony został grzejnikom marki ADAX oferującej szeroką ...
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe