Budujemy Dom
Instalacje / Ogrzewanie podłogowe i grzejniki / Aktualności

Ciepła podłoga w nowej odsłonie

Marka Purmo, producent wodnego ogrzewania podłogowego, poszerza swoją ofertę o system elektryczny Eljet.

Zestaw Purmo EljetNowa propozycja Purmo to rozwiązanie idealne zwłaszcza dla osób remontujących dom czy mieszkanie. Cienką, trzymilimetrową matę grzewczą Eljet można bowiem umieścić bezpośrednio w kleju mocującym płytki podłogowe lub w wylewce tuż pod powierzchnią podłogi jako ogrzewanie uzupełniające, zapewniające ciepłą podłogę.

System elektryczny nie wymaga zalewania obciążającym strop jastrychem, więc nie trzeba planować instalacji już na etapie budowy domu. Elektryczne ogrzewanie podłogowe Purmo z matą Eljet jest także świetnym rozwiązaniem w budynkach, gdzie cała instalacja grzewcza w budynku jest zasilana prądem, a nie wodą grzewczą.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe Purmo Eljet jest rozwiązaniem najwyższej jakości, spełniającym wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Oszczędność i wygodę użytkowania gwarantuje termostat pokojowy wyposażony w zegar i działający w trybie tygodniowym. Dzięki temu urządzeniu można zarówno automatycznie, jak i ręcznie ustawiać pożądaną temperaturę podłogi, programując zmniejszone ogrzewanie w nocy czy podczas nieobecności domowników.

Czujnik podłogowy monitoruje temperaturę, dzięki czemu mata grzejna jest włączana i wyłączana w odpowiednim momencie. Regulacja taka pozwala na znaczne oszczędności na rachunkach za ogrzewanie. Pamiętajmy, że wykonanie podłączenia termostatu należy powierzyć uprawnionemu specjaliście.

Zestawy Purmo Eljet są dostępne w siedmiu wielkościach: od 1 m² do 10 m². Ponadto Można kupić maty uzupełniające w trzech wielkościach. W dostarczanym przez producenta zestawie znajdują się wszystkie elementy niezbędne do montażu systemu: elektryczne mata grzejna Purmo 150 W/m² wraz z przewodem podłączeniowym, elektroniczny termostat czasowy z czujnikiem podłogowym, rurka ochronna czujnika podłogowego, cyfrowy miernik elektryczny, karta kontrolna oraz instrukcja obsługi.

Zestaw Purmo Eljet

Kupując system Purmo Eljet otrzymamy 10-letną gwarancję na matę grzejną oraz 2-letnią na termostat. Dzięki temu mamy pewność bezpieczeństwa instalacji. Wszystkie produkty Purmo podlegają obowiązkowym procedurom kontrolnym, określonym przez przepisy prawa, a ich prawidłowe funkcjonowanie jest regularnie sprawdzane przez niezależne instytucje. Każdy zestaw ogrzewania elektrycznego Purmo, zanim opuści fabrykę, poddawany jest testowi udaru elektrycznego o napięciu 4 000 V, co znajduje odzwierciedlenie w karcie kontrolnej.

Pamiętajmy, że instalację elektryczną zawsze musi wykonywać specjalista. Mata grzejna może być instalowana jedynie na wolnych powierzchniach podłogi – nie powinna znajdować się pod elementami stałej zabudowy jak np.: wanna, brodzik lub meble przylegające do podłogi.

Powierzchnia, na którą kładziemy matę, powinna być zwarta, równa, sucha, czysta i pozbawiona pęknięć. Przed przystąpieniem do montażu najlepiej ją wyrównać przy pomocy odpowiednio dobranej wylewki podłogowej. Niektóre podłoża wymagają pokrycia podkładem gruntowym pełniącym funkcje elementu wiążącego. Matę grzejną układa się w odległości 10 cm od ściany. Cała instalacja ogrzewania podłogowego powinna zostać zabezpieczona automatyką przeciwporażeniową.

Ceny (przykładowe zestawy):

  • 1 mkw. – 600 zł netto
  • 10 mkw. – 1760 zł netto za kompletny zestaw z regulatorem

Firma powiązana: Rettig Heating
aktualizacja: 2008-09-10

Dodaj komentarz

Najbardziej znane marki
Ogrzewanie podłogowe wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Grzejniki wodne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Świeże powietrze z grzejnikami Jaga
Świeże powietrze z grzejnikami Jaga Fresh i Oxygen, to nowe grzejniki firmy Jaga, które realnie rozwiązują problem globalnego zanieczyszczenia powietrza na poziomie domu i rodziny.
Grzejniki ADAX marki Elektra sterowane WiFi
Grzejniki ADAX marki Elektra sterowane WiFi Grzejniki ADAX CLEA WiFi oraz ADAX NEO WiFi wyposażone zostały w bezprzewodowy termostat, umożliwiający zdalne sterowanie ogrzewaniem z dowolnego ...
Historia marki Purmo ciepłem pisana
Historia marki Purmo ciepłem pisana Marka Purmo, która wchodzi w skład koncernu Rettig Heating, obchodzi w tym roku okrągły jubileusz. Nowoczesne grzejniki oraz systemy ogrzewania ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x