Budujemy Dom
Instalacje / Ogrzewanie podłogowe i grzejniki / Topowe produkty

COMAP - Biofloor system ogrzewania ARTYKUŁ PROMOCYJNY

BIOfloor to wodny, niskotemperaturowy system ogrzewania podłogowego.

System BiofloorBIOfloor to wodny, niskotemperaturowy system ogrzewania podłogowego.

System BIOfloor to bardzo wygodny, zintegrowany system grzewczy.

Komfortowy. BIOfloor

tworzy zdrowy klimat. Zapewnia odczucie komfortu cieplnego ze względu na optymalny rozkład temperatury pomiędzy podłogą a sufitem. Krzywa temperatury pokojowej zbliża się do krzywej fizjologicznej ciała ludzkiego.

Ekonomiczny. Zachowując komfort cieplny, BIOfloor oszczędza energię. Temperatura wody zasilającej obieg oscyluje pomiędzy 40° a 50°C, co w porównaniu z temperaturą systemów tradycyjnych 70°-90°C, pozwala na znaczne zmniejszenie zużycia energii. Emisja ciepła przez promieniowanie umożliwia uzyskanie takiego samego komfortu cieplnego jak w przypadku systemów tradycyjnych, przy temperaturze powietrza niższej o 2°C, co z kolei pozwala na osiągnięcie oszczędności energii około 6% na 1°C. System może być zasilany z alternatywnych źródeł energii, jak np. kolektory słoneczne czy pompy ciepła. 

Estetyczny. Zainstalowany pod podłogą całkowicie niewidoczny, wodny, niskotemperaturowy system ogrzewania podłogowego BIOfloor pozostawia użytkownikowi całkowitą swobodę w kształtowaniu wnętrza i zagospodarowaniu ścian i ścianek wewnętrznych. Wszystkie ściany mogą być wykorzystane, a grzejniki nie stanowią juz ograniczenia. Zastosowanie systemu ogrzewania podłogowego eliminuje także smugi powstające na ścianach pomieszczeń ogrzewanych tradycyjnymi systemami grzejnikowymi.

Prosty i pewny. Jako system prosty i szybki w montażu pozwala na wykonanie wodnego niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego w zgodzie z aktualnymi aktami normalizacyjnymi, nawet przez jednego instalatora.

Zasada działania

BIOfloor jest pojęciem określającym kompleksowy system nowoczesnego ogrzewania podłogowego. COMAP zdefiniował, a następnie połączył w całość poszczególne komponenty systemu i dostarcza go w formie kompletnego zestawu, co gwarantuje prosty i szybki montaż. W skład systemu wchodzą:

Wielofunkcyjna płyta systemowa. Zapewnia wysokiej jakości izolację cieplną, akustyczną i przeciwwilgociową.
Wysokiej jakości rury. Rura MULTISkin wykonana w polietylenu sieciowanego z wkładką aluminiową zapewnia wieloletnie bezawaryjne funkcjonowanie systemu.Zestaw regulacyjno-mieszający, Comap 9100. Specjalnie opracowany zestaw regulacyjny-mieszający Comap 9100 umożliwia współpracę wysokotemperaturowego obiegu grzejnikowego z obiegiem niskotemperaturowego, wodnego ogrzewania podłogowego, bez konieczności stosowania dodatkowych elementów regulacyjnych. Możliwość połączenia zestawu regulacyjnego 9100 z rozdzielaczem bezpośrednio w skrzynce rozdzielaczowej upraszcza montaż i pozwala w efekcie na wyeliminowanie konieczności budowy oddzielnej instalacji sterowanej z kotłowni.

Jeżeli temperatura w każdym z pomieszczeń musi być sterowana indywidualnie, to konieczne jest zastosowanie dodatkowej regulacji na rozdzielaczach, może to być np.: głowica elektrotermiczna Comap lub głowica cieczowa Comap z nastawą i czujnikiem wyniesionym.

Rozdzielacze. Komplementarnym elementem systemu BIOfloor są rozdzielacze, zarówno te znane już w branży instalacyjno-grzewczej, belki mosiężne jak i unikalne na rynku polskim rozdzielacze modułowe z tworzyw sztucznych Comap 9000P lub 9000TP. Stanowią one najnowsze osiągnięcie firmy Comap w dziedzinie dystrybucji wody grzewczej. Służą do właściwego rozdziału wody grzejnej i niezależnego sterowania każdą pętlą ogrzewania podłogowego. Korpusy modułów rozdzielaczy z tworzyw sztucznych 9000P / 9000TP Comap wykonane są z żywic poliamidowych Zytel® wzmocnionych włóknem szklanym. 

Uzupełnienie oferty w systemie BIOfloor stanowią złączki Comap, akcesoria i komponenty niezbędne do wykonanie równej i wytrzymałej wylewki. Wszystkie produkty z oferty Comap objęte są dziesięcioletnią gwarancją w ramach systemu BIOfloor, co najlepiej świadczy o jakości systemu.

 

 

COMAP POLSKA
Adres:
Annopol 4a hala C
03-236 Warszawa
(22) 744 22 09

 

 aktualizacja: 2016-03-02
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x