Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi
Montaż 13 żaluzji zewnętrznych: dystrybutor przysłał do nas monterów bez kwalifikacji!
Montaż 13 żaluzji zewnętrznych: dystrybutor przysłał do nas monterów bez kwalifikacji! Podczas montażu żaluzji popełniliśmy jeden poważny błąd – nie ...
Drzwi zewnętrzne i antywłamaniowe
Drzwi zewnętrzne i antywłamaniowe Drzwi zewnętrzne powinny być solidne, funkcjonalne i ładne. Ich dobieranie nie jest jednak łatwe. Zazwyczaj budujący dom czują się przytłoczeni mnogością ważnych parametrów, a bogata oferta producentów jeszcze utrudnia im zadanie.
Drzwi zewnętrzne z ciepłym progiem PVC/ALU
Drzwi zewnętrzne z ciepłym progiem PVC/ALU Pochwyt w masywnych drzwiach jest bardzo wygodny. Jedną ręką przekręcam klucz w zamku, a drugą ciągnę za pochwyt. Polecam! Kolejna rzecz godna zastosowania to ciepły próg PVC/ALU i specjalne uszczelki. Na ogół jest tak przy drzwiach, że w dolnej części czuje się zimno. U mnie to miejsce jest zawsze ciepłe - mówi Ela, Członkini Klubu Budujących Dom, która drzwi zewnętrzne zamontowała w 2015 r.
Drzwi zewnętrzne z bocznym doświetlem za 4500 zł
Drzwi zewnętrzne z bocznym doświetlem za 4500 zł Planowałem drzwi ciepłe i ładne, a nie antywłamaniowe, ponieważ zamierzałem je zabezpieczyć kontaktronami. Potraktowałem je jako wizerunek domu - mówi Arek, Członek Klubu Budujemy Dom, który drzwi zewnętrzne zamontował w 2015 r.
Rolety, żaluzje, markizy, okiennice - przegląd dostępnych rozwiązań
Rolety, żaluzje, markizy, okiennice - przegląd dostępnych rozwiązań Osłony przeciwsłoneczne zabezpieczają wnętrze domu przed jaskrawym światłem i przegrzewaniem się od słońca. Można je założyć na zewnętrznej stronie okien dachowych i fasadowych, albo od wewnątrz. W sprzedaży znajdziemy różnorodne wyroby - rolety, żaluzje, markizy, okiennice.
15 błędów popełnianych przy montażu okien, drzwi i bramy garażowej
15 błędów popełnianych przy montażu okien, drzwi i bramy garażowej Osadzenie okien i drzwi oraz bramy garażowej nie jest skomplikowane. Jednak i w tak prostym montażu zdarzają się błędy. Te najpoważniejsze mogą powodować powstawanie mostków termicznych, przewiewanie wiatru i wilgoci oraz uszkodzenie stolarki.
Lamelki z trwałego drewna egzotycznego wichrują się od gorąca
Lamelki z trwałego drewna egzotycznego wichrują się od gorąca Żaluzje wewnętrzne ograniczają dostęp słońca, ale nie gorąca. Niektóre lamele zwichrowały się od nagrzewania dużych przeszkleń oraz od ciepła z grzejnika kanałowego w podłodze. Ale w naturalnym drewnie to nie przeszkadza - mówi Magda, Czytelniczka Budujemy Dom, która żaluzje wewnętrzne użytkuje od 2010 r.
Porównanie rolet wewnętrznych plisowanych bez prowadnic i z prowadnicami (reportaż)
Porównanie rolet wewnętrznych plisowanych bez prowadnic i z prowadnicami (reportaż) Jeszcze 2 miesiące temu w sypialni na dwóch oknach dachowych miałem zwykłe plisowane rolety bez prowadnic. Ochrona przed światłem i gorącem w granicach 60% była dla mnie za mała, więc założyłem nowe rolety. Tym razem mają prowadnice boczne i tkaninę "mercedesa" - mówi Konrad, Czytelnik Budujemy Dom, który rolety na oknach dachowych użytkuje od 2009 r.
Kiedy przydaje się roleta wewnętrzna, a kiedy zewnętrzna? (reportaż)
Kiedy przydaje się roleta wewnętrzna, a kiedy zewnętrzna? (reportaż) Oba rodzaje rolet przydają się, ale każda w innej porze roku. Kiedy jest zimno i wietrznie, rolety zewnętrznej nie składamy nawet przez kilka dni, bo daje super izolację, również akustyczną. To samo robimy podczas największych upałów... - mówi Konrad, Czytelnik Budujemy Dom, który rolety na oknie pionowym użytkuje od 2008 r.
OknoPlus: otwarci i gotowi na nowy sezon
OknoPlus: otwarci i gotowi na nowy sezon Rozpoczynający się sezon letnio-jesienny to duże wyzwania dla branży okiennej - zwłaszcza te związane z nowymi warunkami technicznymi, nowymi trendami architektonicznymi i nowym designem produktów. Firma OknoPlus spełnia z nawiązką wszystkie stawiane przed nią wymagania.
Eliminacja mostków termicznych - okna i balkony
Eliminacja mostków termicznych - okna i balkony W domach budowanych 20 lat temu i więcej, mostki cieplne nie należały do rzadkości. Poniżej opisujemy, jak wyeliminować mostki termiczne przy oknach i balkonach.
Wybieramy okna dachowe. Jakie rodzaje są dostępne na rynku?
Wybieramy okna dachowe. Jakie rodzaje są dostępne na rynku? W większości nowo budowanych domów montowane są okna w połaci dachu. Mają one uniwersalne zastosowanie, a oferta sprzedażowa jest dziś bardzo bogata. Producenci okien oferują też dopasowane do nich akcesoria, dające ochronę przed słońcem czy owadami.
Porównujemy 18 modeli rolet zewnętrznych
Porównujemy 18 modeli rolet zewnętrznych Rolety stosowane są powszechnie w miejsce popularnych niegdyś okiennic. Nie tylko chronią wnętrza domu przed przegrzaniem, ale także odstraszają potencjalnych intruzów. Poza tym izolują termicznie pomieszczenia i stanowią barierę dla dobiegającego z zewnątrz hałasu. Rolety różnią się od siebie budową, sposobem montażu, sposobem sterowania i - oczywiście - ceną.
Najczęściej podawana
stawka brutto:
Budowa 20 zł Remont 20 zł
Jednostka miary: m.b.

Jeśli chcesz jeszcze szybciej znaleźć firmę lub produkt, skorzystaj
z zaawansowanych wyszukiwarek na naszej stronie

 
Najczęściej podawana
stawka brutto:
Budowa 20 zł Remont 20 zł
Jednostka miary: m.b.
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Rolety z bohaterami filmów studia DreamWorks
Rolety z bohaterami filmów studia DreamWorks Firma FAKRO nawiązała współpracę ze studiem animacji filmowej DreamWorks. Efektem tego ...
FAKRO Oficjalnym Sponsorem CEV Eurovolley Polska 2017
FAKRO Oficjalnym Sponsorem CEV Eurovolley Polska 2017 Siatkówka w Polsce to po piłce nożnej najpopularniejsza dyscyplina zespołowa. Kochają ...

Budujemy Dom 7-8/2017

Zwróciliśmy się do pośredników sprzedaży nieruchomości z zapytaniem, jakie udogodnienia interesują kupujących. W ten sposób wytypowaliśmy: wentylację...

Tylko 9,95 zł

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze