Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi
Ciepły montaż okien - co to jest?
Ciepły montaż okien - co to jest? Do tego, że prawidłowe osadzenie okna jest równie ważne jak jego parametry, ...
Montaż 13 żaluzji zewnętrznych: dystrybutor przysłał do nas monterów bez kwalifikacji!
Montaż 13 żaluzji zewnętrznych: dystrybutor przysłał do nas monterów bez kwalifikacji! Podczas montażu żaluzji popełniliśmy jeden poważny błąd – nie poprosiliśmy producenta o polecenie autoryzowanych monterów! Dystrybutor, którego wybraliśmy, przysłał do nas monterów bez kwalifikacji. Nie potrafili wypoziomować i przytwierdzić kaset i prowadnic, pobrudzili je zaprawami monterskimi - mówią Martyna i Jakub, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy zewnętrzne żaluzje fasadowe użytkują od 2014 r.
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna dzięki oknom Velux GLU
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna dzięki oknom Velux GLU Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie, powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości.
15 błędów popełnianych przy montażu okien, drzwi i bramy garażowej
15 błędów popełnianych przy montażu okien, drzwi i bramy garażowej Osadzenie okien i drzwi oraz bramy garażowej nie jest skomplikowane. Jednak i w tak prostym montażu zdarzają się błędy. Te najpoważniejsze mogą powodować powstawanie mostków termicznych, przewiewanie wiatru i wilgoci oraz uszkodzenie stolarki.
Lamelki z trwałego drewna egzotycznego wichrują się od gorąca
Lamelki z trwałego drewna egzotycznego wichrują się od gorąca Żaluzje wewnętrzne ograniczają dostęp słońca, ale nie gorąca. Niektóre lamele zwichrowały się od nagrzewania dużych przeszkleń oraz od ciepła z grzejnika kanałowego w podłodze. Ale w naturalnym drewnie to nie przeszkadza - mówi Magda, Czytelniczka Budujemy Dom, która żaluzje wewnętrzne użytkuje od 2010 r.
Porównanie rolet wewnętrznych plisowanych bez prowadnic i z prowadnicami (reportaż)
Porównanie rolet wewnętrznych plisowanych bez prowadnic i z prowadnicami (reportaż) Jeszcze 2 miesiące temu w sypialni na dwóch oknach dachowych miałem zwykłe plisowane rolety bez prowadnic. Ochrona przed światłem i gorącem w granicach 60% była dla mnie za mała, więc założyłem nowe rolety. Tym razem mają prowadnice boczne i tkaninę "mercedesa" - mówi Konrad, Czytelnik Budujemy Dom, który rolety na oknach dachowych użytkuje od 2009 r.
OknoPlus: otwarci i gotowi na nowy sezon
OknoPlus: otwarci i gotowi na nowy sezon Rozpoczynający się sezon letnio-jesienny to duże wyzwania dla branży okiennej - zwłaszcza te związane z nowymi warunkami technicznymi, nowymi trendami architektonicznymi i nowym designem produktów. Firma OknoPlus spełnia z nawiązką wszystkie stawiane przed nią wymagania.
Wybieramy okna dachowe. Jakie rodzaje są dostępne na rynku?
Wybieramy okna dachowe. Jakie rodzaje są dostępne na rynku? W większości nowo budowanych domów montowane są okna w połaci dachu. Mają one uniwersalne zastosowanie, a oferta sprzedażowa jest dziś bardzo bogata. Producenci okien oferują też dopasowane do nich akcesoria, dające ochronę przed słońcem czy owadami.
Porównujemy 18 modeli rolet zewnętrznych
Porównujemy 18 modeli rolet zewnętrznych Rolety stosowane są powszechnie w miejsce popularnych niegdyś okiennic. Nie tylko chronią wnętrza domu przed przegrzaniem, ale także odstraszają potencjalnych intruzów. Poza tym izolują termicznie pomieszczenia i stanowią barierę dla dobiegającego z zewnątrz hałasu. Rolety różnią się od siebie budową, sposobem montażu, sposobem sterowania i - oczywiście - ceną.
Regulacja i konserwacja okuć okiennych
Regulacja i konserwacja okuć okiennych To jeden z trzech podstawowych – obok profilu i przeszklenia – elementów okna. Niewidoczny, ale ważny. Inwestor nie musi mieć wiedzy o okuciach w małym palcu, jednak byłoby dobrze, gdyby wiedział, gdzie je znajdzie i jakie są ich zadania.
Porównanie 58 modeli okien z PVC i drewnianych
Porównanie 58 modeli okien z PVC i drewnianych Kupując okna do domu jednorodzinnego trzeba się liczyć z wydatkiem przynajmniej kilkunastu tysięcy złotych. Inwestycja ta będzie udana pod warunkiem, że dokładnie przeanalizujemy ofertę rynkową. W sprzedaży są bowiem produkty bardzo różniące się nie tylko ceną, ale także parametrami użytkowymi.
Jakie wybrać drzwi wewnętrzne do domu?
Jakie wybrać drzwi wewnętrzne do domu? Rozmowy Dociekliwego Inwestora z Majstrem Guru. Majster prosto i zrozumiale tłumaczy, a Inwestor zadaje coraz bardziej dociekliwe pytania… Tym razem wyjaśnia, jaką rolę pełnią drzwi wewnętrzne i na które ich elementy zwracać uwagę podczas wyboru.
Jakie wybrać drzwi wejściowe do domu?
Jakie wybrać drzwi wejściowe do domu? Rozmowy Dociekliwego Inwestora z Majstrem Guru. Majster prosto i zrozumiale tłumaczy, a Inwestor zadaje coraz bardziej dociekliwe pytania… Tym razem pomaga wybrać drzwi wejściowe do domu.
Najczęściej podawana
stawka brutto:
Budowa 20 zł Remont 20 zł
Jednostka miary: m.b.

Jeśli chcesz jeszcze szybciej znaleźć firmę lub produkt, skorzystaj
z zaawansowanych wyszukiwarek na naszej stronie

 
Najczęściej podawana
stawka brutto:
Budowa 20 zł Remont 20 zł
Jednostka miary: m.b.
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
FAKRO wspiera architektów
FAKRO wspiera architektów Firma FAKRO, producent okien dachowych, już po raz kolejny wsparła ogólnopolski program ...
Okna ALU LOOK firmy MS więcej niż OKNA
Okna ALU LOOK firmy MS więcej niż OKNA ALU LOOK firmy MS więcej niż OKNA to ekonomiczne rozwiązanie dla wszystkich, którym marzą ...

Budujemy Dom 6/2017

W najnowszym, czerwcowym numerze BUDUJEMY DOM, opisujemy 20 Najczęściej popełnianych błędów na budowie na etapie stanu surowego budynku. Ponadto...

Tylko 9,95 zł

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze