Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

Fakro na Budmie 2010 - podsumowanie

W dniach 19-22 stycznia 2010 w Poznaniu, po raz kolejny odbyły się największe targi Europy środkowo-wschodniej - BUDMA. Na powierzchni 60.000 mkw swoje produkty zaprezentowało 1350 firm. Imprezę odwiedziło zaś 55 000 osób.

Okno balkonowe FGH-V Galeria Na tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć firmy FAKRO. Na łącznej powierzchni 280 mkw firma zaprezentowała swoje najnowsze produkty m.in.:

 • okna o podwyższonej osi z naświetlem dolnym,
 • kolektory słoneczne,
 • okna PCV w kolorze złoty dąb,
 • schody strychowe LWM-L.

Hitem stoiska okazały się okna, które po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano właśnie na targach BUDMA. Mowa tu o nowościach, oknie FGH-V Galeria czyli oknie balkonowym oraz nowym oknie FTT Thermo.

Okno balkonowe FGH-V Galeria to okno dwuskrzydłowe, w którym górne skrzydło otwierane jest w sposób uchylny do góry, płynnie do kąta 45°, a dolne otwierane jest do pozycji pionowej. Dolne skrzydło zintegrowane jest z bocznymi barierkami, które wysuwane są podczas otwierania dolnej części balkonu. Otwarte skrzydła tworzą balkon na poddaszu.

Nowe superenergooszczędne okno dachowe FTT Thermo to okno o specjalistycznej i nowatorskiej konstrukcji, zapewniające dużą oszczędność energii cieplnej z dwukomorowym, superenergooszczędnym pakietem szybowym o grubości 42 mm.

Doskonałe parametry termoizolacyjne okna na poziomie U OKNA=0,79* W/m2K pozwalają na stosowanie okna FTT Thermo w budownictwie pasywnym. Po zamontowaniu okna z kołnierzem EHV-AT Thermo współczynnik wynosi UOKNA= 0,68* W/m2K (*na podstawie wewnętrznych badań FAKRO).

Okno balkonowe cieszyło się zainteresowaniem do tego stopnia, że sporo zwiedzających zatrzymywało się tylko po to by zrobić sobie przy nim zdjęcie. Sporą uwagę zwracały również dotykowe panele do sterowania oknami oraz dodatkami elektrycznymi - Z WAVE.

Fakro na Budmie 2010 - podsumowanieFakro na Budmie 2010 - podsumowanie

Podobnie jak to miało miejsce w zeszłym roku, na stoisku odbywały się pokazy bezpieczeństwa okien dachowych FAKRO o podwyższonej odporności na włamanie z systemem topSafe. Na specjalnej konstrukcji zamontowane były 2 okna, po których skakał przedstawiciel FAKRO prezentując ich wytrzymałość.
W ciągu 4 dni stoisko FAKRO odwiedziło łącznie ok. 4000 zwiedzających.

Udział w targach BUDMA to nie tylko stoisko, na którym prezentowane są produkty. Oprócz tego firma FAKRO promowała swą markę oraz produkty w imprezach bezpośrednio powiązanych z targami.

Jednym z takich wydarzeń jest BUDSHOW czyli prezentacja domu modelowego, w którego budowie uczestniczy kilkunastu partnerów. W tym roku BUDSHOW odbywało się pod hasłem „Dom zrównoważony” a firma FAKRO dostarczyła 3 okna FTP-V Elektro z systemem do płaskich dachów EFW.

Kolejnym wydarzeniem, w którym FAKRO prezentowało swe produkty to Pokazy Sztuki Dekarskiej organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Na kilku stelażach prezentowane były okna FAKRO oraz sposób ich poprawnego montażu.

Inny projekt, w którym firma FAKRO brała w tym roku udział to ARCHISPACE czyli pokazy demonstrujące proces projektowania architektoniczno-budowlanego z wykorzystaniem bibliotek cyfrowych modeli produktów budowlanych, w tym okien FAKRO.

 

Firma powiązana: Fakro
aktualizacja: 2010-02-01

Dodaj komentarz

SilentClose od GU Polska - bezgłośne zamykanie drzwi tarasowych
SilentClose od GU Polska - bezgłośne zamykanie drzwi tarasowych Ciche i bezpieczne zamykanie drzwi i okien podnoszono-przesuwnych stało się możliwe dzięki najnowszej technologii opracowanej przez grupę GU.
Okna dachowe OKPOL wyróżnione tytułem TOPTEN 2017
Okna dachowe OKPOL wyróżnione tytułem TOPTEN 2017 Współczesna architektura stawia przed producentami materiałów budowlanych coraz wyższe wymagania – zarówno jeśli chodzi o parametry ...
Otwarcie pierwszego w Polsce salonu stolarki pionowej FAKRO INNOVIEW
Otwarcie pierwszego w Polsce salonu stolarki pionowej FAKRO INNOVIEW 22 czerwca 2017 r. w galerii wnętrz Domar we Wrocławiu, podczas 9 Nocy Designu, odbyło się oficjalne otwarcie pierwszego w Polsce salonu ...

Chciałabym zamontować drzwi przesuwne między kuchnią a salonem

Między kuchnią a salonem mam półtorametrowe przejście, które chciałabym zamykać drzwiami przesuwnymi. Ściana z lewej strony ma ponad metr szerokości, ale z prawej tylko 30 cm, więc drugie skrzydło nie będzie miało gdzie się schować. Co można zrobić, żeby ukryć otwarte drzwi?

topowe produkty

ALU LOOK, czyli okna prawie doskonałe

Czy charakteryzująca się najlepszymi parametrami technicznymi stolarka okienna może jednocześnie zachwycać estetyką? A dlaczego nie? MS więcej niż OKNA wychodzi naprzeciw wymaganiom swoich klientów i wprowadza na rynek nową linię okienną ALU LOOK, która naśladuje wygląd aluminium.
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze