Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

Vetrex zdobywa Kilimandżaro

Pod koniec stycznia zakończyła się sponsorowana przez Vetrex polska wyprawa na Kilimandżaro. W ekspedycji wzięło udział 5 osób, w tym przedstawiciele marki Wojciech Stankiewicz i Krzysztof Chojnowski.

Na szczycie, po długiej i pełnej wrażeń wspinaczce, alpiniści rozwinęli flagę z logo marki.
 
Wyprawa miała na celu spełnienie marzeń, sprawdzeniu swoich możliwości, umiejętności oraz zdobycia doświadczenia i zaprawy przed kolejnymi wyprawami. Zdobyliśmy najwyższą na świecie górę wolno stojącą, należący do korony Ziemi dach Afryki – nie kryje entuzjazmu Wojciech Stankiewicz, uczestnik wyprawy.

Vetrex jest producentem okien premium, którego misją jest zapewnienie najwyższej jakości produktów już w standardzie.

Zależy nam, aby nasze produkty były kojarzone z najwyższą jakością i trwałością. Nawet nasze najprostsze i najtańsze rozwiązania są produkowane z najwyższej klasy elementów, dzięki czemu zachowują swoją funkcjonalność przez wiele lat. Naszą ambicją jest zdobycie pozycji „top of mind” w kategorii okien PVC klasy premium. Alpinistyczna wyprawa doskonale odzwierciedla te dążenia marki – wyjaśnia Krzysztof Michalak, Dyrektor Handlowy, Vetrex.

Vetrex zdobywa KilimandżaroVetrex zdobywa Kilimandżaro

Produkty Vetrex uzyskały liczne wyróżnienia w konkursach i testach konsumenckich. Stale plasują się na szczytach rankingów branżowych. Vetrex, wykorzystując w swoich produktach najnowocześniejsze technologie i najwyższej klasy materiały, nieustannie podwyższa poprzeczkę swoim konkurentom i kształtuje oczekiwania konsumentów w kwestii jakości i solidności wykonania okien. Wsparcie ekspedycji na najwyższy szczyt Afryki to pierwsza, choć nie ostatnia sponsoringowa inicjatywa Vetrex. Planowane są już dalsze ekspedycje na Elbrus i Aconcaguę. Dlaczego firma zdecydowała się na wsparcie takiej dyscypliny?

Alpinizm to wyjątkowo ambitna dziedzina sportu. Wymaga niesamowitej odpowiedzialności i precyzji, a także ogromnej wytrwałości w dążeniu do celu. W Vetrex cenimy te same wartości i właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć tę inicjatywę – tłumaczy Krzysztof Michalak, Dyrektor Handlowy, Vetrex.

Każdy uczestnik wyprawy miał już za sobą doświadczenia z wspinaczką, jednak wejście na Kilimanjaro dla wszystkich było rekordem zdobytej wysokości. Podróż rozpoczęła się 6 stycznia 2012 z lotniska w Berlinie skąd przez Amsterdam ekipa dostała się do Nairobi. 7 stycznia alpiniści dotarli do Moshi, miasta w Tanzanii u stóp Kilimanjaro, gdzie zaczyna się trekking. Ekipa Vetrex wybrała jedną z trudniejszych tras - Machame Route o długości 100 km (62 w górę i 38 w dół)- jednak większy wysiłek został nagrodzony ciekawszymi widokami i z lepszą aklimatyzacją.

11 stycznia alpiniści dotarli do ostatniego obozu na wysokości 4600 mnpm
, skąd o godz. 23 rozpoczęli końcowy etap wspinaczki, aby dotrzeć na szczyt ze świtem, korzystając z najlepszych warunków pogodowych, gdyż ok. godziny 11 nad masyw zawsze nadciągają chmury i deszcze. Pierwsza grupa zdobyła masyw 12 stycznia o godz. 5 10. Druga 20 minut później. Tego samego dnia, po 19-godzinnym marszu ekipa zakończyła trekking i spędziła noc w obozie na wysokości 3000 mnpm. Kolejne dni uczestnicy wyprawy przeznaczyli na świętowanie sukcesu podczas poznawania Tanzani, safari w rezerwatach Serengeti , Manyara i Ngorongoro i zwiedzanie Zanzibaru.

W bieżącym roku Vetrex planuje realizację dalszych planów: ekspansję na zagranicznych rynkach, intensywną rozbudowę sieci salonów partnerskich oraz premierę nowych produktów.

W 2012 planujemy zdobycie kilku kolejnych szczytów – wyprawa na Kilimanjaro była tylko dobrą rozgrzewką przed czekającymi nas wyzwaniami. Jesteśmy w najwyższej formie, aby w pełni wykorzystać otwierające się przed nami nowe możliwości - deklaruje Krzysztof Michalak, Dyrektor Handlowy, Vetrex.

 

Firma powiązana: Vetrex
aktualizacja: 2012-12-10

Zdaniem naszych Czytelników

Szanowni Panowie, nazywanie spacerku na Kili "alpinizmem" to jednak już nie lekka a mocna przesada. Również nazywanie tego "wspinaczką" to po prostu kpina. Ja wiem że na neptkach robi to wrażenie, ale proponowałbym zachować właściwe proporcje..

Gość Jacuś

16 Mar 2012, 07:55

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Zalety drzwi podnoszono-przesuwnych Schüco ThermoSlide
Zalety drzwi podnoszono-przesuwnych Schüco ThermoSlide Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco ThermoSlide gwarantują całościową ochronę przed nieproszonymi gośćmi i niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. ...
Drzwi HIBRY - bezpieczeństwo i komfort
Drzwi HIBRY - bezpieczeństwo i komfort HIBRY to jedyne drzwi na rynku z zamkiem elektromechanicznym, podobnie jak zamki w samochodach, które łączą w sobie właściwości automatyczne ...
Nowa moskitiera plisowana Harmony od Aluprof
Nowa moskitiera plisowana Harmony od Aluprof System moskitiery plisowanej MPH to najnowsze rozwiązanie firmy Aluprof, zaprojektowane przede wszystkim z myślą o zapewnieniu oszczędności miejsca.

Mocowane do muru okna PVC o wymiarach ok. 1,5x1,5 m

Jak gęsto powinny być mocowane do muru okna plastikowe o wymiarach ok. 1,5×1,5 m? Ściana to w moim przypadku zwykłe pustaki ceramiczne. Jakich kołków do tego użyć? I w jakiej odległości od rogów powinny znaleźć się kliny i kotwy, bo podobno umieszczenie ich zbyt blisko rogów jest szkodliwe.

topowe produkty

Rolety zewnętrzne Anwis - nowoczesny design i bezpieczeństwo

Zaufaj ekspertowi. Spraw, aby twój dom był energooszczędny i komfortowy. Wybierz rolety zewnętrzne Anwis - nowoczesne i gwarantujace bezpieczeństwo.
Najbardziej znane marki
Profile okienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x