Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

Vetrex zdobywa Kilimandżaro

Pod koniec stycznia zakończyła się sponsorowana przez Vetrex polska wyprawa na Kilimandżaro. W ekspedycji wzięło udział 5 osób, w tym przedstawiciele marki Wojciech Stankiewicz i Krzysztof Chojnowski.

Na szczycie, po długiej i pełnej wrażeń wspinaczce, alpiniści rozwinęli flagę z logo marki.
 
Wyprawa miała na celu spełnienie marzeń, sprawdzeniu swoich możliwości, umiejętności oraz zdobycia doświadczenia i zaprawy przed kolejnymi wyprawami. Zdobyliśmy najwyższą na świecie górę wolno stojącą, należący do korony Ziemi dach Afryki – nie kryje entuzjazmu Wojciech Stankiewicz, uczestnik wyprawy.

Vetrex jest producentem okien premium, którego misją jest zapewnienie najwyższej jakości produktów już w standardzie.

Zależy nam, aby nasze produkty były kojarzone z najwyższą jakością i trwałością. Nawet nasze najprostsze i najtańsze rozwiązania są produkowane z najwyższej klasy elementów, dzięki czemu zachowują swoją funkcjonalność przez wiele lat. Naszą ambicją jest zdobycie pozycji „top of mind” w kategorii okien PVC klasy premium. Alpinistyczna wyprawa doskonale odzwierciedla te dążenia marki – wyjaśnia Krzysztof Michalak, Dyrektor Handlowy, Vetrex.

Vetrex zdobywa KilimandżaroVetrex zdobywa Kilimandżaro

Produkty Vetrex uzyskały liczne wyróżnienia w konkursach i testach konsumenckich. Stale plasują się na szczytach rankingów branżowych. Vetrex, wykorzystując w swoich produktach najnowocześniejsze technologie i najwyższej klasy materiały, nieustannie podwyższa poprzeczkę swoim konkurentom i kształtuje oczekiwania konsumentów w kwestii jakości i solidności wykonania okien. Wsparcie ekspedycji na najwyższy szczyt Afryki to pierwsza, choć nie ostatnia sponsoringowa inicjatywa Vetrex. Planowane są już dalsze ekspedycje na Elbrus i Aconcaguę. Dlaczego firma zdecydowała się na wsparcie takiej dyscypliny?

Alpinizm to wyjątkowo ambitna dziedzina sportu. Wymaga niesamowitej odpowiedzialności i precyzji, a także ogromnej wytrwałości w dążeniu do celu. W Vetrex cenimy te same wartości i właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć tę inicjatywę – tłumaczy Krzysztof Michalak, Dyrektor Handlowy, Vetrex.

Każdy uczestnik wyprawy miał już za sobą doświadczenia z wspinaczką, jednak wejście na Kilimanjaro dla wszystkich było rekordem zdobytej wysokości. Podróż rozpoczęła się 6 stycznia 2012 z lotniska w Berlinie skąd przez Amsterdam ekipa dostała się do Nairobi. 7 stycznia alpiniści dotarli do Moshi, miasta w Tanzanii u stóp Kilimanjaro, gdzie zaczyna się trekking. Ekipa Vetrex wybrała jedną z trudniejszych tras - Machame Route o długości 100 km (62 w górę i 38 w dół)- jednak większy wysiłek został nagrodzony ciekawszymi widokami i z lepszą aklimatyzacją.

11 stycznia alpiniści dotarli do ostatniego obozu na wysokości 4600 mnpm
, skąd o godz. 23 rozpoczęli końcowy etap wspinaczki, aby dotrzeć na szczyt ze świtem, korzystając z najlepszych warunków pogodowych, gdyż ok. godziny 11 nad masyw zawsze nadciągają chmury i deszcze. Pierwsza grupa zdobyła masyw 12 stycznia o godz. 5 10. Druga 20 minut później. Tego samego dnia, po 19-godzinnym marszu ekipa zakończyła trekking i spędziła noc w obozie na wysokości 3000 mnpm. Kolejne dni uczestnicy wyprawy przeznaczyli na świętowanie sukcesu podczas poznawania Tanzani, safari w rezerwatach Serengeti , Manyara i Ngorongoro i zwiedzanie Zanzibaru.

W bieżącym roku Vetrex planuje realizację dalszych planów: ekspansję na zagranicznych rynkach, intensywną rozbudowę sieci salonów partnerskich oraz premierę nowych produktów.

W 2012 planujemy zdobycie kilku kolejnych szczytów – wyprawa na Kilimanjaro była tylko dobrą rozgrzewką przed czekającymi nas wyzwaniami. Jesteśmy w najwyższej formie, aby w pełni wykorzystać otwierające się przed nami nowe możliwości - deklaruje Krzysztof Michalak, Dyrektor Handlowy, Vetrex.

 

Firma powiązana: Vetrex
aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Szanowni Panowie, nazywanie spacerku na Kili "alpinizmem" to jednak już nie lekka a mocna przesada. Również nazywanie tego "wspinaczką" to po prostu kpina. Ja wiem że na neptkach robi to wrażenie, ale proponowałbym zachować właściwe proporcje..

Gość: Jacuś

16 Mar 2012, 07:55

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Mocowane do muru okna PVC o wymiarach ok. 1,5x1,5 m

Jak gęsto powinny być mocowane do muru okna plastikowe o wymiarach ok. 1,5×1,5 m? Ściana to w moim przypadku zwykłe pustaki ceramiczne. Jakich kołków do tego użyć? I w jakiej odległości od rogów powinny znaleźć się kliny i kotwy, bo podobno umieszczenie ich zbyt blisko rogów jest szkodliwe.

topowe produkty

GERDA - bezpieczeństwo Twojego domu

Drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów domu i mieszkania. Do wyboru odpowiedniego produktu należy podejść ostrożnie, ponieważ inwestycja w drzwi to jednorazowy wydatek na wiele lat. Trzeba również pamiętać, że drzwi to nie tylko odpowiednie skrzydło, ale również ościeżnica i zamki.
Najbardziej znane marki
Profile okienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Największa inwestycja firmy DRUTEX obchodzi drugie urodziny!
Największa inwestycja firmy DRUTEX obchodzi drugie urodziny! W październiku 2016 r. minęły dwa lata odkąd DRUTEX uruchomił Europejskie Centrum Stolarki (ECS), czyli nowoczesny obiekt produkcyjny, stanowiący ...
ALUPROF Kreatorem Budownictwa 2016
ALUPROF Kreatorem Budownictwa 2016 Firma ALUPROF S.A. oraz Prezes Zarządu Tomasz Grela zostali uhonorowani tytułem Kreatora Budownictwa 2016. Nagroda, przyznawana przez Wydawnictwo ...
Wejście dobrze wyCREOwane z drzwiami marki WIŚNIOWSKI
Wejście dobrze wyCREOwane z drzwiami marki WIŚNIOWSKI Drzwi zewnętrzne to wizytówka każdego domu, dlatego warto zastanowić się, co mówią one o jego mieszkańcach. Oryginalne drzwi aluminiowe ...

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x