Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

Klasyczne okna drewniane, a nowoczesny design?

Teraz to możliwe dzięki systemom okiennym firmy Bertrand łączącym piękno tradycyjnego drewna z nowoczesną linią nakładek aluminiowych.

Alutrend XL Quadrat FBAlutrend XL Quadrat FB to jedno z oferowanych przez producenta rozwiązań najczęściej wybierane przez klientów, ceniących sobie nowatorskie wzornictwo doskonale współgrające z naturalnym materiałem, jakim jest drewno.  

System charakteryzuje się prostą formą, w której nakładka skrzydła licuje się z nakładką ościeżnicy dając tym samym złudzenie jednolitej powierzchni zewnętrznej strony okna. Kolor dobierany jest zwykle do elewacji budynku. Mogą być to jednolite barwy z palety kolorów RAL lub dekory imitujące drewno.

Możliwy jest także dobór niestandardowej kolorystyki. Bardzo modne stały się wszelkie szarości zarówno w macie jak i pełnym połysku. Wybór jest ogromny. Nie ma zatem ograniczeń oznacza to, iż problem dopasowania stolarki do elewacji budynku praktycznie nie istnieje.

Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest niezwykła trwałość stolarki. Odporne na warunki atmosferyczne nakładki, chronią całość konstrukcji eliminując problem pielęgnacji i konserwacji drewna od strony zewnętrznej. Nie ma także konieczności lakierowania i odnawiania ramiaków drewnianych zniszczonych z biegiem lat przez deszcz lub zbytnie nasłonecznienie.

Wysoka ciepłochronność dzięki dużej głębokości profili i izolacyjnym właściwościom przestrzeni między profilem aluminiowym a profilem drewnianym sprawia, iż okna Bertrand w systemie Alutrend XL Quadrat FB spełniają oczekiwania odbiorców nastawionych na energooszczędność. Ciepłochronność całej konstrukcji dodatkowo polepsza się poprzez zastosowanie dwukomorowych pakietów szybowych. Trzecia, zewnętrzna tafla pakietu, może być tzw. „szybą bezpieczną”- laminowaną P4 nadającą właściwości antywłamaniowych.

Alutrend XL Quadrat FB z zewnętrzAlutrend XL Quadrat FB od wnętrza domu

Okna Alutrend XL Quadrat FB firmy Bertrand są zatem nie tylko nowatorskim połączeniem naturalnego materiału, jakim jest drewno, z nowoczesną linią nakładek aluminiowych, ale są także produktem spełniającym wszelkie oczekiwania stawiane wysokiej jakości stolarce otworowej.


 

Firma powiązana: Bertrand
aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Fakro na rzecz rozwoju budownictwa
Fakro na rzecz rozwoju budownictwa W dniach 17–22 września br. w Krynicy-Zdroju odbyła się 63 konferencja naukowa Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Komitetu ...
Firma FAKRO Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski do 2020 roku
Firma FAKRO Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski do 2020 roku 9 października 2017 r. firma FAKRO i Polski Związek Piłki Nożnej przedłużyli umowę sponsorską. Nowa umowa na mocy której FAKRO nadal ...
Dlaczego parametry techniczne okien są tak skomplikowane?
Dlaczego parametry techniczne okien są tak skomplikowane? Skomplikowane parametry i właściwości techniczne okien dadzą się odczytać każdemu. Wystarczy tylko wiedzieć, na co zwrócić uwagę i ...
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze