Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

Na co się zdecydować przy wyborze stolarki okiennej?

Szeroki wachlarz produktowy producentów okien może przyprawić o zawrót głowy. Decydując się na zakup stolarki stajemy przed nie lada wyzwaniem.

Zewsząd jesteśmy zasypywani informacjami na temat „najlepszych” materiałów, z których produkowane są okna. Zastanowić się jednak należy nad kwestią znaczenia słowa "najlepszy" materiał. Fakt jest bowiem taki, iż wybór powinien być dokonywany po przeanalizowaniu indywidualnych potrzeb odbiorcy.

Dla klientów, którzy cenią sobie naturalność i tradycyjne rozwiązania, najlepszym materiałem będzie drewno. Jego ponadczasowe piękno sprawia, iż stolarka otworowa doskonale komponuje się z elewacją budynków klasycznych. Drewniane okna wyróżniają się wyjątkową elegancją, tworzą przyjemną atmosferę i zdrowy klimat.  Barwienie lakierami półtransparentnymi tzw. lazurami doskonale podkreśla naturalną fakturę, układ słojów.

W ofercie firmy Bertrand, jednego z wiodących producentów stolarki otworowej, barwę wybieramy spośród wzornika trzydziestu kolorów lazurowych. Ponadto zastosować można także farbę kryjącą z palety kolorów RAL. Kształt ramiaków również dopasowujemy do indywidualnych upodobań klienta. W ofercie firmy Bertrand spotykamy się z szeroką gamą systemów różniących się walorami estetycznymi.

Na co się zdecydować przy wyborze stolarki okiennej?

Strongline Master to rozwiązanie charakteryzujące się nie tylko doskonałymi parametrami ciepłochronności dzięki głębokości 90 mm, ale także  zaobloną linią i ozdobnym frezowaniem. Bardziej tradycyjną odmianą systemu jest Strongline Retro. Softline to linia dostępna w trzech wariantach wykończenia: Perfect- na zewnętrznej krawędzi skrzydła umieszczono dodatkową osłonkę aluminiową, która chroni tę cześć okna przed wpływem promieniowania słonecznego oraz wody deszczowej, Prestige - skrzydło okienne od zewnętrznej strony oraz listwa przyszybowa mają ozdobny frez, dzięki czemu okno wygląda bardziej elegancko i subtelnie i Elegant- skrzydło okienne ma zaokrąglone krawędzie, to podstawowa wersja okna w tym systemie.

Rozwiązaniem systemowym zapewniającym trwałość stolarki drewnianej jest połączenie drewnianych ramiaków z nakładkami aluminiowymi od strony zewnętrznej. Zapewniają one odporność na warunki atmosferyczne typu nadmierne nasłonecznienie, czy obfite deszcze. System Alutrend stwarza duże możliwości kolorystyczne i estetyczne.

Od wewnątrz okna mogą być wykonane z drewnia sosnowego, meranti lub dębowego, malowanego farbami transparentnymi (z widoczną strukturą drewna) lub kryjącymi (według palety kolorów RAL). Nakładki aluminiowe (strona zewnętrzna okna) mogą być pomalowane specjalną techniką imitującą różne gatunki drewna (tzw. dekor) lub jednolicie w kolorach z palety RAL. Okna Alutrend możemy wykonać w różnych kształtach - trapezowych, trójkątnych, owalnych a nawet okrągłych. Firma Bertrand oferuje aż osiem wariantów okien w systemie Alutrend dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Najbardziej trwałą alternatywą, na miarę ówczesnych czasów są systemy okien aluminiowych. Charakteryzują się one nie tylko wysoką trwałością ale także łatwością pielęgnacji, zapewniającą komfortowe użytkowanie. W ofercie firmy Bertrand znajdują się takie rozwiązania, które pozwalają na wykonanie stolarki o dużych gabarytach i ciężarze. Aluminiowe okna są z pewnością doskonałą propozycją dla klientów ceniących sobie duże, nowoczesne przeszklenia, a także dla odbiorców instytucjonalnych. Mnogość kształtów i wybarwień trafia w najbardziej wyrafinowane upodobania.

PVC to najbardziej popularny materiał, z którego produkuje się stolarkę otworową. Mnogość kolorów i kształtów przyciąga zainteresowanie klientów. Wykonane z tego materiału okna mogą być pokryte folią odzwierciedlającą strukturę drewna. Jest to zatem ekonomiczniejszy produkt mogący z powodzeniem imitować wyrób drewniany.

Istnieją jednak rozwiązania, które nadają tejże stolarce zupełnie inne znaczenie. Okna produkowane z PVC nie muszą być już tylko tańszą alternatywą swoich drewnianych bądź aluminiowych odpowiedników. Prestiżowym produktem z PVC jest system z profili w acrylcolorze, oferowany przez firmę Bertrand.

Co to jest acrylcolor? W procesie koekstruzji biały podkład z PVC zostaje trwale połączony z kolorowym szkłem akrylowym. W efekcie powstaje profil, który po stronie zewnętrznej ma elegancką, gładką, satynową powierzchnię odporną na działanie czynników atmosferycznych. Nie wymaga on konserwacji, a ponadto jest łatwy w pielęgnacji. Dostępność kolorów tego systemu, jest tak duża, iż każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Firma powiązana: Bertrand
aktualizacja: 2012-09-04

Dodaj komentarz

Jak powstaje szyba zespolona?

Dzięki uprzejmości firmy OKNOPLAST mieliśmy okazję prześledzić proces przygotowania szyby zespolonej do zamontowania w oknie PVC.
topowe produkty

GERDA - bezpieczeństwo Twojego domu

Drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów domu i mieszkania. Do wyboru odpowiedniego produktu należy podejść ostrożnie, ponieważ inwestycja w drzwi to jednorazowy wydatek na wiele lat. Trzeba również pamiętać, że drzwi to nie tylko odpowiednie skrzydło, ale również ościeżnica i zamki.
Najbardziej znane marki
Profile okienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Markiza pionowa VMZ Solar INNOWACJĄ ROKU 2016
Markiza pionowa VMZ Solar INNOWACJĄ ROKU 2016 Firma FAKRO dzięki jednemu z innowacyjnych rozwiązań - markizie pionowej VMZ Solar - otrzymała tytuł "Innowacji Roku 2016".
Okna dachowe z pakietem trzyszybowym w podstawowej ofercie VELUX
Okna dachowe z pakietem trzyszybowym w podstawowej ofercie VELUX Firma VELUX wprowadza do podstawowej oferty nowe, energooszczędne okna dachowe z pakietem trzyszybowym. Dzięki atrakcyjnym cenom nowych okien, ...
Aluminiowe drzwi zewnętrzne Hörmann standardowo w klasie na włamanie RC 3
Aluminiowe drzwi zewnętrzne Hörmann standardowo w klasie na włamanie RC 3 Jak wynika z policyjnych statystyk średnio, w Polsce, co 15 minut dokonuje się kradzieży z włamaniem do domu. Co dziesiąty włamywacz dostaje ...

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x