Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

Okno aluminiowe inspirowane naturą – Schüco AWS 90.SI+ Green

Okno aluminiowe inspirowane naturą – Schüco AWS 90.SI+ Green

Firma Schüco wprowadza do swojej oferty innowacyjny pasywny system okien aluminiowych AWS 90.SI+ Green, bazujący na surowcach odnawialnych. Zamiast tradycyjnych izolatorów tworzywowych, zastosowano w nim zintegrowane przekładki termoizolacyjne z naturalnego poliamidu, produkowanego z kwasów zawartych w nasionach roślinnych.

Wyczerpywanie się tradycyjnych paliw kopalnych i zbliżający się koniec ery ropy naftowej oznaczają konieczność oszczędzania dostępnych zasobów i poszukiwania alternatywnych metod produkcji. Nowy system okienny Schüco AWS 90.SI+ Green odpowiada na problemy przyszłości na dwa sposoby. Pozwala zaoszczędzić energię cieplną, dzięki pasywnym parametrom termoizolacyjnym na poziomie nawet Uw= 0,8 W/m2K, a ponadto wykorzystywane do jego produkcji surowce są w pełni odnawialne, pozyskiwane z powszechnie występujących roślin.

Dzięki temu łącznie przyczynia się do zachowania surowców naturalnych i ograniczania emisji CO2 do atmosfery, zarówno na etapie produkcji, jak i użytkowania. Wraz z „zielonymi” fasadami z serii FW 50+.SI Green, okna AWS 90.SI + Green tworzą kompletne rozwiązanie dedykowane dla budownictwa zrównoważonego i obiektów poddawanych certyfikacji DGNB, LEED i BREEAM.

Technologia wspomagana naturą

Okna z serii Schüco AWS 90.SI + Green zawdzięczają swój zrównoważony charakter niepozornej roślinie o nazwie rącznik pospolity, która nie wymaga bogatych warunków glebowych. Jako źródło oleju rycynowego, stanowi ona między innymi surowiec lekarski. W „zielonej” serii okien znalazła jednak całkiem nowe zastosowanie. Z nasion rącznika pospolitego pozyskiwany jest kwas sebacynowy służący do produkcji poliamidowych przekładek i spienionych izolatorów, które podnoszą parametry termoizolacyjne aluminiowych profili. W ten sposób wykonany materiał nie wymaga dalszego przetwarzania, co skraca produkcję okien i ogranicza jej wpływ na środowisko naturalne.

Kolejną zdobyczą biotechnologii, stosowaną w oknach Schüco AWS 90.SI+ Green, są odnawialne uszczelki EPDM wykonywane z trzciny cukrowej lub bioetanolu. Corocznie przeprowadzany proces certyfikacji DIN CERTO stanowi gwarancję, że proporcje surowców odnawialnych w stolarce z tej serii pozostają na tym samym poziomie.

Pasywne parametry cieplne

Budynki energooszczędne staną się w niedalekiej przyszłości obowiązującym standardem, jednak już teraz na całym świecie powstają obiekty o niemal zerowym zapotrzebowaniu na energię. Oprócz materiałów przyszłości, system Schüco AWS 90.SI+ Green posiada doskonałe parametry użytkowe, które pozwalają poprawić bilans energetyczny budynku. Okno z dwukomorową szybą o współczynniku przenikania ciepła Ug= 0,6 W/m2K osiąga standard pasywny Uw= 0,8 W/m2K. Zoptymalizowana strefa izolacyjna z piankowymi przekładkami termicznymi oraz dodatkowa ochrona wrębu podszybowego zapewniają ochronę przed wychładzaniem ram okiennych.

Innowacyjna konstrukcja profilu z nowatorskim tzw. „płetwowym” uszczelnieniem środkowym gwarantuje bardzo dobrą termoizolacyjność okien. Ramy o wąskich szerokościach zewnętrznych nie zakłócają widoku i pozwalają wpuścić więcej światła dziennego do pomieszczeń. System można dodatkowo wyposażyć w ukryte okucia mechatroniczne Schüco TipTronic, pozwalające na zdalne otwieranie i zamykanie okien.

aktualizacja: 2013-05-27

Dodaj komentarz

Branża przeciw obniżaniu współczynnika przenikalności cieplnej stolarki otworowej
Branża przeciw obniżaniu współczynnika przenikalności cieplnej stolarki otworowej Na VIII Kongresie Stolarki Polskiej, w dniu 26 maja 2017 roku, ogłoszono wyniki głosowania branży odnośnie dalszego obniżania parametrów ...
Zalety drzwi podnoszono-przesuwnych Schüco ThermoSlide
Zalety drzwi podnoszono-przesuwnych Schüco ThermoSlide Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco ThermoSlide gwarantują całościową ochronę przed nieproszonymi gośćmi i niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. ...
Drzwi HIBRY - bezpieczeństwo i komfort
Drzwi HIBRY - bezpieczeństwo i komfort HIBRY to jedyne drzwi na rynku z zamkiem elektromechanicznym, podobnie jak zamki w samochodach, które łączą w sobie właściwości automatyczne ...

Wybieramy okna energooszczędne

Jak wybrać naprawdę energooszczędne okna?

topowe produkty

GERDA - bezpieczeństwo Twojego domu

Drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów domu i mieszkania. Do wyboru odpowiedniego produktu należy podejść ostrożnie, ponieważ inwestycja w drzwi to jednorazowy wydatek na wiele lat. Trzeba również pamiętać, że drzwi to nie tylko odpowiednie skrzydło, ale również ościeżnica i zamki.
Najbardziej znane marki
Profile okienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x