Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

activPilot Comfort PADM firmy Winkhaus - automatyczne wietrzenie na życzenie

Spróbujmy wyobrazić sobie zautomatyzowane okno, w którym czas i porę wietrzenia można programować. Pieśń przyszłości? Nic podobnego. W zeszłym roku po raz pierwszy pojawiło się na targach branżowych w Norymberdze, a dziś jest już dostępne na polskim rynku: nowe okucie do okien umożliwiające automatyczne wietrzenie, niezależnie od obecności użytkownika.

Wietrzenie bez ryzyka

Panel sterujący zintegrowany z okuciem activPilot Comfort PADM pozwala programować wietrzenie
fot. Winkhaus

Zacznijmy od tego, że wietrzenie mieszkania podczas nieobecności domowników może być dość ryzykowne. Firma Winkhaus wprowadziła nową funkcję okna, która umożliwia bezpieczne i wydajne wietrzenie. Nowoczesne okucie uchylno-rozwierane activPilot Comfort umożliwia oprócz tradycyjnego otwarcia i uchylenia okna - także równoległe odsunięcie skrzydła od ramy. Pozwala ono uzyskać szczelinę o szerokości ok. 6mm na całym obwodzie skrzydła. Przez tę szczelinę odbywa się wymiana powietrza.

Nowy sposób wietrzenia jest zgodny z prawami fizyki, efektywny i energooszczędny. Zapewnia zdrowy klimat w pomieszczeniu, pozwalając minimalizować straty energii.

Co bardzo ważne, dzięki specjalnej konstrukcji stalowych zaczepów na ramie okna, zarówno w tej pozycji jak i przy zaryglowanym skrzydle, okucie zachowuje wysoką odporność na włamanie (do klasy 2 wg normy ENV 1627-1630). Dzięki temu rozwiązaniu zachowujemy właściwości antywłamaniowe okien nawet podczas wietrzenia – niezależnie od tego, czy przebywamy w domu, czy poza nim.

Zaprogramowana cyrkulacja

Okucie WinkhausactivPilot Comfort PADM jest ponadto wyposażone w funkcję automatycznego wietrzenia. Innymi słowy: w zależności od potrzeb użytkownik programuje okno tak, by wietrzenie odbywało się automatycznie w określonych porach, przez określony czas. Możemy je zaprogramować w taki sposób, by zamykało się samo po 10, 20 lub 30 minutach.

Oprócz tego możemy wybrać opcję "wietrzenie cykliczne": wówczas okno cogodzinę będzie ustawiało się w pozycji wietrzenia na 10 minut, a następnie automatycznie się zarygluje. Wygodnym rozwiązaniem, które ułatwia programowanie tych wszystkich opcji, jest panel sterujący umieszczony na skrzydle okna. Możemy obsługiwać go zarówno manualnie, jak i zdalnie – przy pomocy małego, poręcznego pilota.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii Winkhaus możemy sterować funkcjami okna, nawet do niego nie podchodząc. Jeśli jednak chcemy samodzielnie uchylić skrzydło, możemy to zrobić, wciskając przycisk znajdujący się na panelu.

activPilot Ergo – w trosce o komfort użytkownika

Niestandardowe położenie klamki umożliwia otwarcie okna z pozycji siedzącej
fot. Winkhaus

W ofercie firmy Winkhaus znajdziemy także inne rozwiązanie, które w znacznym stopniu może ułatwić obsługę stolarki okiennej przez osoby starsze, bądź poruszające się na wózku. Jest to activPilot Ergo. Nazwa tego okucia nawiązuje do ergonomii – nauki, której celem jest dostosowanie narzędzi i urządzeń do cech psychofizycznych człowieka.

Wyjątkowość rozwiązania proponowanego przez firmę Winkhaus polega na tym, że poprzez wymianę jedynie czterech elementów z okucia standardowego można przenieść klamkę z tradycyjnego położenia w środkowej części skrzydła na jego dolną część. Zmiana ta powoduje, iż otwarcie, zamknięcie, bądź uchylenie okna możliwe jest także z pozycji siedzącej.

By otworzyć skrzydło okna wystarczy, że przekręcimy klamkę o 90 stopni. Po ponownym obrocie klamki o 90 stopni, skrzydło znajdzie się w pozycji uchylonej. Istotne jest to, iż okucie automatycznie wypycha skrzydło, dlatego też nie wymaga stosowania siły przez użytkownika, co zdecydowanie ułatwia jego obsługę. 

activPilot Comfort PADM oraz activPilotErgo z pewnością zaspokoją potrzeby osób starszych bądź niepełnosprawnych, którym zależy głównie na komforcie użytkowania. Stanowią one także dobry wybór dla wielbicieli technicznych nowości, dla których liczy się innowacyjność oraz wysoki stopień bezpieczeństwa.

Winkhaus Polska Beteiligungs sp. z o. o. sp.k.
ul. Przemysłowa 1 64-130 Rydzyna
www.winkhaus.pl

Firma powiązana: Winkhaus Polska
aktualizacja: 2013-10-09

Dodaj komentarz

Jaki typ okien będzie odpowiedni dla domu przy ruchliwej ulicy?

W pobliżu mojego domu budowana jest obwodnica miasta i obawiam się, że po oddaniu jej do użytkowania będzie mi doskwierał hałas przejeżdżających samochodów. Słyszałem, że w ochronie przed hałasem bardzo istotne są okna, a ponieważ zamierzam je wymienić, chciałbym uzyskać poradę, jaki typ okien będzie odpowiedni i na co zwracać uwagę przy ich zamawianiu?

topowe produkty

ALU LOOK, czyli okna prawie doskonałe

Czy charakteryzująca się najlepszymi parametrami technicznymi stolarka okienna może jednocześnie zachwycać estetyką? A dlaczego nie? MS więcej niż OKNA wychodzi naprzeciw wymaganiom swoich klientów i wprowadza na rynek nową linię okienną ALU LOOK, która naśladuje wygląd aluminium.
Najbardziej znane marki
Profile okienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Vetrex dobrze przygotowany do zaostrzonych przepisów budowlanych
Vetrex dobrze przygotowany do zaostrzonych przepisów budowlanych Nowy rok to nowe postanowienia i nowe wyzwania. Ten przynosi kolejny etap zmian i bardziej rygorystyczne wymogi w zakresie rozwiązań budowlanych. ...
Drzwi RADEX do nowoczesnych wnętrz
Drzwi RADEX do nowoczesnych wnętrz Drewno i szkło? W drzwiach marki RADEX połączono oba materiały uzyskując świetny efekt zarówno wizualny, jak i praktyczny. Przeszklone ...
Jak montować okno w warstwie docieplenia - pokaz AIB na MONTERIADZIE 2017
Jak montować okno w warstwie docieplenia - pokaz AIB na MONTERIADZIE 2017 Montaż okna w warstwie docieplenia budynku to nowoczesna metoda instalacji, opracowana z myślą o budownictwie pasywnym i energooszczędnym. ...

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x