Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

RotoComfort i8 - automatyczne okno uchylno-wysokoosiowe

RotoComfort i8 - automatyczne okno uchylno-wysokoosiowe

Okno RotoComfort i8 daje początek generacji okien, która na nowo zdefiniuje komfort mieszkania na poddaszu. Pierwsze w pełni automatyczne okno uchylno-wysokoosiowe miało swoją premierę w Polsce na Międzynarodowych Targach Poznańskich Budma 2014. Nowa koncepcja zdalnego sterowania cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród publiczności.

Naszym celem było połączenie zalet okna uchylno-wysokoosiowego z ponadczasowym komfortem zdalnego sterowania i tym samym stworzenie okna, które wyznaczy nowe standardy jakości oraz komfortu życia. Rezultatem tych założeń jest pierwsze w pełni automatyczne okno obsługiwane za pomocą przełącznika, pilota, smartfona* bądź tabletu*.

Okno nowej generacji zapewnia "komfort zdalnego sterowania", którego jeszcze nie było. Napęd okna został całkowicie zintegrowany z jego konstrukcją, pozostając niewidocznym dla użytkownika poddasza. Inteligentna konstrukcja umożliwia swobodny dostęp do otwartego okna w pozycji wyprostowanej, a otwarte skrzydło "nie wchodzi do pomieszczenia", zapewniając nieograniczone widoki. Dodatkowo nowe okno dachowe można równie szybko i łatwo zamontować jak pozostałe produkty generacji Designo.

Komfort obsługi

Otwieranie i zamykanie okna oraz półautomatyczne ustawienie skrzydła w pozycji do mycia umożliwiają dwa niezależne przyciski zamontowane w ramie okna. Ponadto większy komfort obsługi możliwy jest poprzez sterowanie okna za pomocą przełącznika, pilota, a nawet smartfona* i tabletu*. Pozwala to sterowanie oknem niezależnie od naszego miejsca położenia.

Okno RotoComfort i8 jest w pełni kompatybilne z systemem KNX (światowym standardem zarządzania i kontroli urządzeń i budynków) oraz z systemem RotoMatic dzięki czemu można je zintegrować z innymi urządzeniami Roto do zdalnego sterowania.

Okno RotoComfort i8

Komfort zdalnego sterowania – nowe okno RotoComfort i8

 • Energooszczędność

Pod względem energooszczędności nowe okno w pełni dopasowuje się do istniejącego portfolio produktowego Roto. Potrójne niskoemisyjne szklenie Roto blueTec i Roto blueTec Plus spełniają wymagania budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Okno RotoComfort i8 ze szkleniem Roto blueTec Plus osiąga współczynnik przenikalności cieplnej, Uw =0,80 W/m²K.

 • Jakość produktu i bezpieczeństwo

Nowa opatentowana technologia napędu pozwala na jeszcze szybsze otwieranie okna przy jednoczesnej bardzo cichej jego pracy. Jest to ogromną zaletą zwłaszcza kiedy okno uchylane jest w nocy w celu przewietrzenia pomieszczenia. Możliwość otwarcia okna pod kątem 45˚ pozwala na nieograniczony dostęp do niego w pozycji wyprostowanej. Jego stabilność oraz bezpieczeństwo przed włamaniami zapewniają 4 automatyczne punkty ryglowania. W przypadku awarii zasilania, istnieje możliwość manualnego zamknięcia okna. Za bezawaryjne użytkowanie okna ręczy producent, podkreślając jakość marki "german made".

 • Łatwość montażu

Wśród pozostałych okien generacji Designo nowe okno znacznie wyróżnia się pod względem komfortu obsługi, niezmienna natomiast pozostaje łatwość montażu, cechująca wszystkie produkty Roto. Dzięki fabrycznie zamontowanym elementom takim jak: termo-blok WD, folia paroizolacyjna i kątowniki montażowe, nowe okno RotoComfort i8 można równie szybko zamontować, co okno uchylno-wysokoosiowe Designo R8.

Na łatwość podłączenia wpływa niewątpliwie fakt, że okno posiada kabel zakończony wtyczką. Od dawna rozumiemy potrzeby dekarzy. Staramy się sprostać ich wymaganiom i być dla nich partnerem, dlatego nasze standardy bezpieczeństwa i łatwość montażu pozostają w naszym najnowszym produkcie niezmienione. – mówi Dyrektor Marketingu Roto - Frank Schatz.

Pod względem komfortu obsługi nowe okno bezwzględnie przewyższa dotychczasowe standardy okien dachowych. Inteligentne połączenie współczesnej technologii z nowoczesnym systemem sterowania oraz niezwykłą energooszczędnością sprawiają, że pierwsze w pełni automatyczne okno uchylno-wysokoosiowe RotoComfort i8, rozpoczyna nową erę w dziejach okien dachowych.

*sterowanie np. przez centralę BeckerBox cc31

Firma powiązana: Roto Okna Dachowe
aktualizacja: 2014-03-19

Dodaj komentarz

Okna ALU LOOK firmy MS więcej niż OKNA
Okna ALU LOOK firmy MS więcej niż OKNA ALU LOOK firmy MS więcej niż OKNA to ekonomiczne rozwiązanie dla wszystkich, którym marzą się modne lecz kosztowne okna aluminiowe. Ten ...
Marka Schüco inwestuje w światowy rozwój
Marka Schüco inwestuje w światowy rozwój Digitalizacja procesów planowania i produkcji, sieciowanie urządzeń oraz wzrastająca presja na rozwój ekologicznych technologii budowlanych ...
Energooszczędne drzwi Thermo65
Energooszczędne drzwi Thermo65 Firma Hörmann oferuje wykonywane na wymiar stalowe drzwi o świetnej izolacyjności cieplnej. Ich współczynnik przenikania ciepła UD może ...

Drzwi wewnętrzne - dobra jakość, gorzej z montażem!

Już po dwóch tygodniach od założenia drzwi w łazienkach, ościeżnice "chwyciły" wilgoć, a laminat popękał. Nie zostały odpowiednio zabezpieczone. Zgłosiłam to sprzedawcy. Ku mojemu zdumieniu orzekł, że to wina nieprawidłowego użytkowania... - mówi Ania, członkini Klubu Budujących Dom, która drzwi użytkuje czwarty rok.

topowe produkty

Budujesz Dom - pomyśl o roletach Aluprof

Firma Aluprof, producent profili aluminiowych, dzięki swoim produktom pozwala stworzyć dom, w którym będziemy czuć się swobodnie, bezpiecznie, do którego z przyjemnością wrócimy po trudach dnia wiedząc, że zawsze można znaleźć w nim spokój, azyl i harmonię.
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze