Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

DRUTEX: energooszczęne okna IGLO ze szkłem SGG PLANITHERM® XN

DRUTEX: energooszczęne okna IGLO ze szkłem SGG PLANITHERM® XN

DRUTEX - producent okien i drzwi - wprowadził do swojej oferty okien energooszczędnych IGLO inteligentne pakiety szybowe SGG PLANITHERM® XN renomowanej firmy SAINT-GOBAIN. Nowe niskoemisyjne szkło łączące wysoką termoizolacyjność z przepuszczalnością światła, nawet na poziomie 82%, jest gwarancją świetnej ochrony cieplnej oraz optymalnego doświetlenia.

Okna IGLO wyposażone w inteligentne szkło SGG PLANITHERM® XN pozwalają zaoszczędzić zarówno na opłatach za energię ze względu na zmniejszone zapotrzebowanie na sztuczne światło jak również na ogrzewaniu pomieszczeń.

Zastosowanie nowoczesnego szkła pozwala bowiem na uzyskanie współczynnika przenikania ciepła dla całej szyby Ug=0,5 W/m2K, dlatego może być ono z powodzeniem stosowane nawet w oknach energooszczędnych i pasywnych. Takie oszklenie ma przy tym wysoki współczynnik przepuszczania energii cieplnej na poziomie 65%. W sezonie zimowym szyba delikatnie dogrzewa pomieszczenie, co pozwala ograniczyć konwencjonalne ogrzewanie.

To również propozycja zwłaszcza dla projektów przewidujących duże przeszklenia okienne, niezwykle modne we współczesnej architekturze. Zazwyczaj energooszczędne okna wyposażone są w wielokomorowe, grube pakiety szybowe, które jednak ograniczają dopływ światła do pomieszczeń, co jest szczególnie odczuwalne w miesiącach jesienno-zimowych.

W przypadku nowego szkła SGG PLANITHERM® XN problem związany z ograniczoną przepuszczalnością naturalnego światła nie istnieje, a jego zaletą jest gwarancja maksymalnego doświetlenia pomieszczeń. Posiada ono najwyższy w swojej klasie współczynnik transmisji światła, wynoszący 82% dla pakietów dwuszybowych i 74% w przypadku pakietów trzyszybowych, dzięki czemu wpływa na obniżenie zużycia energii i kosztów ogrzewania. Co więcej, innowacyjne szkło zapewnia również wierne oddawanie barw i kształtów, dzięki czemu osiągamy komfortowe naświetlenie we wnętrzu jak również niezakłócony widok na zewnątrz.

Nowoczesne zestawy szybowe i wysokiej jakości profil to podstawa okien energooszczędnych. Dlatego DRUTEX oferuje energooszczędne okna IGLO Energy wykonane z wysokiej jakości profili GL System klasy A - wyłącznie z materiału pierwotnego, nie pochodzącego z recyklingu, co zapewnia jego lepszą stabilność, jakość i estetykę. 

Okno IGLO Energy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jest pierwszym oknem na świecie z innowacyjnym systemem uszczelnienia ze spienionego EPDM, dzięki czemu gwarantuje najniższy współczynnik przenikania ciepła na rynku Uw = 0,6 W/(m2K) (dla okna o wymiarach 1230mm x 1480mm (szyba Ug=0,3 W/(m2K) z ramką Swisspacer, wzmocnienie z włókna szklanego). Jest to współczynnik o 100% lepszy niż wymagają tego normy rynkowe.

W połączeniu z wysokiej jakości szkłem SGG PLANITHERM® XN zapewniającym dodatkową ochronę cieplną i doskonałe doświetlenie pomieszczeń, okna IGLO zapewniają maksimum satysfakcji w zakresie energooszczędnej stolarki dostępnej w bogate palecie kolorów i kształtów dopasowanych do preferencji Klientów.

Firma oferuje również możliwość zastosowania w szybach zespolonych zestawienia SGG PLANITHERM® XN ze szkłem o innych funkcjach, np. samoczyszczącym, akustycznym lub bezpiecznym w zależności od oczekiwań klientów.

Celem Saint-Gobain jest opracowywanie innowacyjnych rozwiązań, które znajdą swoje praktyczne zastosowanie i zaoferują Klientom jeszcze większą satysfakcję z użytkowania naszych innowacyjnych produktów. Wyrazem tego podejścia było stworzenie naszego nowego szkła SGG PLANITHERM® XN oferującego świetne właściwości w zakresie oszczędzania energii i dostępu światła. Zalety tego innowacyjnego produktu mogą być jednak odzwierciedlone tylko w połączeniu z wysokiej jakości stolarką okienną.

Dlatego cieszę się, że firma DRUTEX, lider na europejskim rynku stolarki, zdecydowała się wykorzystać nowoczesne pakiety szybowe SGG PLANITHERM® XN do swoich produktów. Z pewnością kombinacja atutów inteligentnego szkła z wysokiej jakości produktami DRUTEX pozwoli Klientom czerpać maksymalne korzyści z produktów w postaci oszczędności energii i dużej ilości światła
 – powiedział Rafał Jurczyk, dyrektor handlowy SaintGobain Glass.

Innowacyjność to podstawa naszej strategii tworzenia produktów. Dziś Klienci oczekują produktów z najwyższej półki, w pełni dopasowanych do ich oczekiwań, będących wyrazem nowoczesnego wzornictwa i świetnych parametrów w zakresie energooszczędności czy bezpieczeństwa. Dlatego DRUTEX regularnie wprowadza kolejne unowocześnienia w zakresie istniejących produktów lub opracowuje nowe rozwiązania na miarę potrzeb Klientów. Stąd też decyzja o wprowadzeniu do naszej oferty nowoczesnego szkła SGG PLANITHERM® XN.

Jest to produkt, który dziś oferuje najlepsze rezultaty w zakresie przepuszczalności światła, przy jednoczesnym zachowaniu świetnych parametrów w zakresie termoizolacyjności. Wierzę, że nasze okna wyposażone w nowe szkło znajdą jeszcze większe uznanie Klientów na całym świecie.
 - powiedział Bogdan Gierszewski, dyrektor ds. produkcji DRUTEX S.A.

Nowoczesne szkło SGG PLANITHERM® XN dostępne jest w ofercie DRUTEX od czerwca 2014 r.

Firma powiązana: DRUTEX S.A.
aktualizacja: 2014-06-24

Dodaj komentarz

Branża przeciw obniżaniu współczynnika przenikalności cieplnej stolarki otworowej
Branża przeciw obniżaniu współczynnika przenikalności cieplnej stolarki otworowej Na VIII Kongresie Stolarki Polskiej, w dniu 26 maja 2017 roku, ogłoszono wyniki głosowania branży odnośnie dalszego obniżania parametrów ...
Zalety drzwi podnoszono-przesuwnych Schüco ThermoSlide
Zalety drzwi podnoszono-przesuwnych Schüco ThermoSlide Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco ThermoSlide gwarantują całościową ochronę przed nieproszonymi gośćmi i niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. ...
Drzwi HIBRY - bezpieczeństwo i komfort
Drzwi HIBRY - bezpieczeństwo i komfort HIBRY to jedyne drzwi na rynku z zamkiem elektromechanicznym, podobnie jak zamki w samochodach, które łączą w sobie właściwości automatyczne ...

Rolety elewacyjne odstraszają złodziei

Rolety elewacyjne tłumią hałas i odstręczają złodziei. Choć pancerze nie mają widocznych blokad, nie można ich podnieść z zewnątrz, co kilkakrotnie sprawdzaliśmy. - mówią Grażyna i Piotr, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy rolety użytkują od 6 lat.

topowe produkty

GERDA - bezpieczeństwo Twojego domu

Drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów domu i mieszkania. Do wyboru odpowiedniego produktu należy podejść ostrożnie, ponieważ inwestycja w drzwi to jednorazowy wydatek na wiele lat. Trzeba również pamiętać, że drzwi to nie tylko odpowiednie skrzydło, ale również ościeżnica i zamki.
Najbardziej znane marki
Profile okienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x