Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

Vetrex nowym członkiem francuskiej Grupy Liebot

Vetrex nowym członkiem francuskiej Grupy Liebot

Vetrex, pomorski producent stolarki Premium, pozyskał inwestora branżowego. Na mocy podpisanej umowy, firma stanie się częścią Grupy Liebot – jednego z leaderów na rynku francuskim, który osiągnął w zeszłym roku obrót w wysokości 402 mln euro.

Transakcja przejęcia firmy Vetrex przez Grupę Liebot została sfinalizowana 2 lipca 2014 r. Sprzedaż poprzedzono szczegółowymi audytami, przeprowadzonymi przez specjalistów z firmy Deloitte, które potwierdziły dobrą kondycję i stabilność finansową firmy. Inwestor, który osiągnął w zeszłym roku obrót w wysokości 402 mln euro, zatrudniając przy tym 1900 pracowników, jest ważnym graczem na francuskim rynku i specjalizuje się w produkcji stolarki aluminiowej - okien, drzwi i fasad, natomiast Vetrex oferuje okna PVC klasy premium. Firmy uzupełnią tym samym swoje oferty, zwiększając możliwości inwestycyjne i eksportowe.

Polska jest prawdziwym zagłębiem stolarki. Segment stolarki premium błyskawicznie się tu rozwija i w najbliższym czasie ta dynamika wzrostu się utrzyma. Głęboko przeanalizowaliśmy rynek i wybraliśmy Vetrex ze względu na ugruntowaną pozycję rynkową firmy, jakość i zaawansowanie technologiczne jej produktów oraz zaufanie klientów, którym cieszy się od lat. Duże wrażenie zrobiła też na nas przejrzystość działań i konsekwencja w realizacji założonych celów, skutkujące stworzeniem marki premium na europejskim poziomie, stwierdził Bruno Leger, Dyrektor Generalny Grupy Liebot, inwestor.

Oba podmioty działają w segmencie premium - kierują swoją ofertę do wymagających klientów. Inwestorowi zależy na kontynuacji dotychczasowej strategii marki Vetrex oraz dalszej rozbudowie liczącej obecnie 60 punktów sieci Autoryzowanych Salonów Sprzedaży. Funkcję Prezesa obejmie Marc Bonjour. Jest to jedyna zmiana w Zarządzie. Reszta kierownictwa pozostanie na swoich stanowiskach, co gwarantuje stabilność, ciągłość działań we wszystkich aspektach oraz dalszą realizację dotychczasowej polityki przedsiębiorstwa.

Celem konsolidacji jest połączenie potencjału obu firm. Vetrex i Grupa Liebot mają podobną politykę, priorytety i podejście do biznesu.

Stawiamy na rozwój, dostarczamy innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań wysokiej klasy, dzięki którym nasi Klienci mogą swobodnie realizować śmiałe wizje architektoniczne. Przywiązujemy dużą wagę do poziomu usług świadczonych w salonach sprzedaży, które stanowią integralną część naszej oferty. Fuzja ułatwi wymianę doświadczeń i know-how, a tym samym, dla obu firm będzie impulsem do wzrostu i umocnienia pozycji na rynkach, na których są obecne. W niedalekiej przyszłości poszerzenie i uzupełnienie oferty zwiększy konkurencyjność obydwu firm, komentuje Daniel Malinowski Wiceprezes Zarządu Vetrex.

Nowy właściciel firmy nie ma zamiaru nic zmieniać. Nie jest planowana restrukturyzacja przedsiębiorstwa, ani zmiana dostawców, czy też pozycjonowania marki. Przejęcie firmy przez silnego rynkowego gracza oznacza dla Vetrex wzrost konkurencyjności poprzez zwiększenie potencjału produkcyjnego, nowe możliwości eksportu, dostęp do know-how doświadczonego partnera i poszerzenie asortymentu produktów.

O Grupie Liebot
Francuska Grupa LIEBOT Windows and Facades Group, założona przez André LIEBOT 45 lat temu, tworzona jest przez producentów stolarki premium. W jej skład wchodzą marki K.LINE – obecna we Francji i Hiszpanii i specjalizująca się w stolarce aluminiowej, MC France – stolarce aluminiowej i drewnianej oraz CAIB - dostarczająca stolarkę aluminiową i PVC, a także OUEST ALU producent systemów fasadowych. W lipcu tego roku do ich grona dołączył Vetrex - dostawca wysokojakościowej stolarki PVC. Producenci tworzący Grupę Liebot stawiają na rozwój, innowacyjność i jakość produktów. Mocnym punktem ich oferty są zaawansowane technologicznie systemy oraz stolarka energooszczędna.

Firma powiązana: Vetrex
aktualizacja: 2014-07-17

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Fakro na rzecz rozwoju budownictwa
Fakro na rzecz rozwoju budownictwa W dniach 17–22 września br. w Krynicy-Zdroju odbyła się 63 konferencja naukowa Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Komitetu ...
Firma FAKRO Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski do 2020 roku
Firma FAKRO Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski do 2020 roku 9 października 2017 r. firma FAKRO i Polski Związek Piłki Nożnej przedłużyli umowę sponsorską. Nowa umowa na mocy której FAKRO nadal ...
Dlaczego parametry techniczne okien są tak skomplikowane?
Dlaczego parametry techniczne okien są tak skomplikowane? Skomplikowane parametry i właściwości techniczne okien dadzą się odczytać każdemu. Wystarczy tylko wiedzieć, na co zwrócić uwagę i ...
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze