Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Topowe produkty

Innowacyjne szkła Guardian odpowiedzią na potrzeby inwestorów ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Innowacyjne szkła Guardian odpowiedzią na potrzeby inwestorów

Szkło, dzięki wyjątkowym właściwościom - przepuszczalności światła, odporności na działanie czynników atmosferycznych, twardości czy niepalności - znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym. Guardian przedstawia wiele innowacyjnych rozwiązań, które sprawią, że "domy ze szkła" nie będą już tylko literacką fikcją.

W połączeniu z nowoczesnymi metodami produkcji tradycyjny materiał zyskuje nowe właściwości i może pełnić wiele funkcji - od ochrony przeciwsłonecznej, poprzez izolację termiczną i akustyczną, a na funkcjach dekoracyjnych kończąc.

SunGuard SN 70/35 - nowoczesne szkło zgodne z polskimi przepisami

Duże przeszklenia, coraz popularniejsze również w domach jednorodzinnych, prezentują się bardzo efektownie i zapewniają wnętrzom doskonały dostęp światła dziennego. Jednak mogą mieć też poważną wadę - narażają pomieszczenia na przegrzewanie. Rozwiązanie stanowią szkła z ochroną przeciwsłoneczną, np. szkło SunGuard SN 70/35 wyróżniające się bardzo wysoką selektywnością i wartością współczynnika g poniżej 0,35.

SunGuard SN 70/35 - nowoczesne szkło zgodne z polskimi przepisami SunGuard SN 70/35 - nowoczesne szkło zgodne z polskimi przepisami

SunGuard SN70/35 doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zaprojektowano wielkopowierzchniowe przeszklenia np. w ogrodach zimowych, oranżeriach, czy przeszklonych salonach. Zaletami tego szkła są min.: duża przepuszczalność światła (powyżej 70%), idealne odwzorowanie kolorów, a przede wszystkim wysoka selektywność.

SunGuard SN 70/35 to jedyne szkło na rynku, które oferuje selektywność (czyli relację przepuszczalności światła LT=70,5% do transmisji energii g=34,9%) na rewelacyjnym poziomie powyżej 2 (dla budowy 4|-16A-4). Niezwykle istotne jest, że dotychczas taką wartość można było otrzymać tylko poprzez zastosowanie potrójnej warstwy srebra, tymczasem w przypadku nowego produktu firmy Guardian wystarczyły jedynie dwie warstwy!

LM Dry - unikalne szkło - mniej brudu i kondensacji

Kondensacja pary wodnej, obserwowana niekiedy na oknach w postaci nieestetycznego wyroszenia na powierzchni szyby, to zjawisko, które powstaje w wyniku kontaktu ciepłego, wilgotnego powietrza z zewnątrz, z chłodniejszą taflą szyby. "Efekt zaparowanych okien" można znacząco ograniczyć, a w niektórych wypadkach nawet całkowicie wyeliminować poprzez montaż szkła z powłoką antykondensacyjną LM Dry, która jest dostępna w połączeniu zarówno ze szkłem SunGuard, jak i ClimaGuard.

LM Dry - unikalne szkło - mniej brudu i kondensacji

Powłoka ta zapobiega też nadmiernemu osadzaniu się brudu. Dzięki temu szyba nie wymaga skomplikowanych zabiegów konserwujących i utrzymuje czystość przez dłuższy czas. Szyby z powłoką antykondensacyjną LM Dry można stosować w domach mieszkalnych jako okna dachowe, świetliki, ogrody zimowe oraz wszędzie tam, gdzie zastosować trzeba zespolenie potrójne.

Bezpieczne szkło akustyczne firmy Guardian - LamiGlass Acoustic

Szkło akustyczne firmy Guardian - LamiGlass AcousticZachowanie odpowiedniej akustyki i izolacja od dźwięków dochodzących z zewnętrz jest szczególnie ważne w zaciszu domowym. Jeszcze niedawno sądzono, że tylko bardzo grube, a co za tym idzie – ciężkie, szkło jest w stanie spełnić takie wymogi. Doskonałą barierę dźwiękoizolacyjną może stanowić jednak również lekkie szkło laminowane, takie jak LamiGlass® Acoustic. Stosując szkło laminowane 33.1 SR grubości ok. 6 mm można osiągnąć izolację akustyczną na poziomie Rw=36 decybeli.

Chcąc zachować taki poziom dzwiękoizolacji z użyciem zwykłego, monolitycznego szkła float musielibyśmy wybrać szkło o grubości co najmniej 15mm, a co za tym idzie ok. 2,5 razy większym ciężarze. Co więcej szkło LamiGlass® Acoustic jest bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Można je stosować nawet w oknach antywłamaniowych.

"Ciche" szkło laminowane Guardian wykazuje również właściwości ochronne przed działaniem promieni UV - potwierdzają to liczby: 6-milimetrowe szkło monolityczne przepuszcza ponad 70% promieni UV, podczas gdy szkło 33.1 SR o tym samym ciężarze i grubości przepuszcza go mniej niż 4%! Jest to bardzo duża różnica, która zdecydowanie wpływa na komfort pracy w pomieszczeniu oraz zdrowie przebywających w nim ludzi.

Czysta przyjemność oglądania - dwustronne szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity

Dwustronne szkło antyrefleksyjne Guardian ClarityObrazy, fotografie, rysunki i inne tego typu dzieła umieszczane są za szkłem w celu ochrony przed zabrudzeniami i mechanicznymi uszkodzeniami. Wielokrotnie spotkać się można jednak z sytuacją, gdy spoglądając na witrynę lub obraz, zwłaszcza w słoneczny dzień lub w mocno oświetlonym pomieszczeniu, zamiast znajdujących się za szkłem przedmiotów, widać jedynie odbicie własnej sylwetki lub tła za plecami.

Szkło antyrefleksyjne Clarity zostało stworzone z myślą o zastosowaniach wszędzie tam, gdzie nadmierny odblask stanowi problem dla idealnego odbioru obrazu. Clarity zdecydowanie redukuje zjawisko odblasku i zapewnia idealny obraz, praktycznie pozbawiony zniekształceń i odbić.

Szkło antyrefleksyjne Clarity o grubości 4mm posiada wartość odbicia szczątkowego na poziomie poniżej 1%, a przepuszczalność światła powyżej 97%. Co więcej, odbicie szczątkowe charakteryzuje się neutralnym niebieskawym zabarwieniem, co na szkle bazowym float UltraClear pozwala uzyskać maksymalną przejrzystość, naturalne oddanie kolorów, wyższy kontrast i niesamowitą estetykę prezentowanego obrazu.

Zawsze piękne - innowacyjne szkło prysznicowe ShowerGuard

Utrzymanie kabiny prysznicowej w idealnej czystości to jeden z podstawowych punktów w planie domowych porządków. Twarda woda, wysokie temperatury, osadzające się na szybach mydło i szampon, a nawet środki stosowane do mycia kabiny sprawiają, że szklane tafle niszczą się i tracą elegancki wygląd.

Szkło prysznicowe ShowerGuard

Szkło staje się chropowate, na jego powierzchni tworzą się mikrowgłębienia, w których łatwo gromadzi się brud, kamień i wszelkiego rodzaju osady. Sposobem na utrzymanie kabiny prysznicowej w nienagannym stanie jest zastosowanie najnowszego, produkowane prze Guardian szkła ShowerGuard, którego powierzchnia została trwale zabezpieczona przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych specjalną, supercienką powłoką diamentopodobną.

Szkło prysznicowe ShowerGuard Szkło prysznicowe ShowerGuard

Powłoka ta jest odporna na zabrudzenia, korozję oraz środki chemiczne. Powierzchnia szkła ShowerGuard przez lata pozostaje idealnie gładka i dzięki temu kabina prysznicowa zachowa nieskazitelny wygląd na bardzo długo. Szkło ShowerGuard nadaje się do dalszej obróbki – cięcia, wiercenia otworów, laminowania, hartownia czy obrabiania krawędzi. Szkło to można też wykorzystać w pomieszczeniach jako element balustrad, okładzin ściennych czy paneli zabezpieczających schody.

Więcej szczegółów na stronie internetowej www.sunguardglass.pl oraz www.guardian-czestochowa.com.

Na stronie guardian-czestochowa.com znajduje się również specjalny Program doboru szkła, który ułatwi wszystkim zainteresowanym wybór idealnego produktu. Znaleźć tam można tysiące różnych kombinacji przeszkleń z oszacowanymi bądź potwierdzonymi odpowiednim certyfikatem parametrami akustycznymi.

***

Guardian to zróżnicowana firma produkcyjna o zasięgu globalnym, której siedziba główna mieści się w Auburn Hills w stanie Michigan w USA. Firma zajmuje czołową pozycję w produkcji szkła typu "float", wyrobów szklanych, izolacji z włókna szklanego oraz innych materiałów budowlanych do zastosowań komercyjnych, mieszkaniowych i w przemyśle motoryzacyjnym. Szkło z ochroną przeciwsłoneczną SunGuard zostało zaprojektowane dla zapewnienia różnych poziomów kontroli słonecznej do stosowania w różnych strefach klimatycznych i przy projektowaniu różnorodnych budynków.

Dzięki swojemu Ośrodkowi Naukowo-Technologicznemu, Guardian jest liderem w innowacyjności, opracowując wysokiej klasy szkła powlekane oraz inne zaawansowanych produkty. Guardian, spółki zależne i stowarzyszone zatrudniają 18.000 osób. Zakłady zlokalizowane są na terenie Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Nazwa SunGuard jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Guardian Industries Corp. Częścią koncernu Guardian Industries Corp. jest Guardian Częstochowa, jedna z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce, która powstała w 2002r. Przedsiębiorstwo dysponuje najnowszymi technologiami w dziedzinie produkcji szkła i przetwórstwa szkła płaskiego. Zakład produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm oraz szkło powlekane w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego. Guardian Częstochowa zatrudnia obecnie ponad 330 osób.

Logo Guardian Adres
ul. W. Korfantego 31/35
42-200 Częstochowa
Tel. (+34) 323 92 00
e-mail:marketing_poland@guardian.com
www.guardian-czestochowa.com
aktualizacja: 2016-03-16
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x