Płynne przejścia architektoniczne - fasada Schüco FWS 60 CV

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Płynne przejścia architektoniczne - fasada Schüco FWS 60 CV

Z myślą o transparentnej, minimalistycznej architekturze firma Schüco wprowadziła system fasadowy Schüco FWS 60 CV, w którym smukłe elementy konstrukcji nośnej i skrzydła okienne stanowią optyczną całość. To pierwsze i jedyne tego typu systemowe rozwiązanie na rynku, które pozwala na efektywną realizację ekstremalnie transparentnych elewacji o bardzo subtelnych, klarownych podziałach.

aktualizacja: 2015-04-09 07:23:08

W europejskim krajobrazie architektonicznym wzrasta liczba budynków cechujących się prostym kształtem bryły i czystą formą podkreśloną przez imponujące, wielkowymiarowe przeszklenia. Ich uwydatnienie jest możliwe dzięki zastosowaniu smukłych profili, jednak projektanci poszukują nowych rozwiązań pozwalających uzyskać jeszcze bardziej klarowny design.

Wchodząca w skład nowej platformy systemów Schüco FWS innowacyjna fasada Schüco FWS 60 CV oferuje jeszcze więcej możliwości kształtowania minimalistycznej architektury. Jej unikatową cechą jest niezwykle funkcjonalne i subtelne rozwiązanie elementów otwieranych oraz stałych. Przejścia pomiędzy nimi w strukturze fasady są niedostrzegalne na zewnątrz budynku.

Fasada Schüco FWS 60 CV

Niewidoczne granice

Rewolucyjność rozwiązania fasadowego o niewielkiej szerokości czołowej 60 mm polega na wizualnym ujednoliceniu ramy okiennej i konstrukcji nośnej. W efekcie od zewnątrz nie można rozróżnić stałych wypełnień od elementów otwieranych. Smukła granica pomiędzy profilem nośnym a skrzydłem jest dostrzegalna tylko od strony wewnętrznej. Fasady dostępne w podstawowych głębokościach zabudowy 65 mm i 85 mm pozwalają na projektowanie w powłoce budynku różnego rodzaju imponujących przeszkleń o wysokości całej kondygnacji, od pojedynczych okien aż po pasma okienne.

W zależności od indywidualnego zamysłu można ponadto wkomponować w elewację portfenetry. W ramach prefabrykowanego modułu szklana balustrada jest integrowana z konstrukcją nośną fasady. Kompletna systemowa technologia gwarantuje łatwe i efektywne łączenie konstrukcji ze strukturą budynku, a także innymi materiałami elewacyjnymi, zapewniając przy tym optymalne odprowadzenie wody oraz doskonałą izolacyjność cieplną.

Może cię zainteresować
Jak zasłonić okna na parterze? Rolety zewnętrzne w nowo projektowanym budynku - co powinniśmy o nich wiedzieć? Dlaczego warto zdecydować się na stolarkę pozbawioną progów? Nowa generacja okien dachowych GREENVIEW. Nowy standard na nowe czasy Co to za kolor Winchester? Jakie parametry decydują o bezpieczeństwie zapewnianym przez zamki i wkładki? Wianki okolicznościowe i inne ozdoby do dekoracji drzwi. Przewodnik kreatywnego dekorowania Wybieramy komfortowe drzwi do wnętrz Co to jest szkło ornamentowe? LINEAR - okna dla ambitnych realizacji Jakie są zalety parapetów z konglomeratu? Jak je pielęgnować? Czym się kierować przy wyborze drzwi wewnętrznych? Kiedy prostota i minimalizm spotykają się z nowoczesnością. Dom w stylu stodoły Jaka roleta na skośne okno? Jakie są wady i zalety okien nieotwieranych typu FIX? Jak zapobiegać kondensacji pary wodnej na oknach dachowych? Jak myć żaluzje fasadowe? Wyłazy dachowe - jaki model wybrać? Jakie okna przesuwne wybrać? Skąd się bierze popularność ościeżnic stalowych? Prawidłowy montaż okien energooszczędnych Lekkie konstrukcje z drewna klejonego z powłoką PVC Jak przebiega szczelny montaż okien w technologii Soudal Window System? Proste i szybkie w obsłudze kraty rolowane - rodzaje, montaż Pora na nowe okna. Jak przygotować się do wymiany okien w domu i zrealizować ją krok po kroku? Energooszczędność i Koalicja Termomodernizacji Jak przestawić okna na tryb letni/zimowy? Co daje anodowanie aluminium? Jaki jest proces produkcji szyby zespolonej? Metamorfoza drzwi wejściowych metodą DIY Okna i drzwi w 2024 roku. Jakie trendy będą obowiązywały? Czy okna mogą otwierać się na zewnątrz? Co zrobić gdy drzwi balkonowe się nie domykają? Ile powinno być od okna do sufitu? Na jakiej wysokości umieścić okno? Czy istnieją okna przez które nie widać wnętrza? Jak zamontować drzwi techniczne? Jakie okna wybrać od południa, jakie od północy? Markizy wolnostojące - zamień ogórd lub taras na miejsce urlopowego wypoczynku Okna na straży bezpieczeństwa
Zobacz więcej Zwiń

Plus do bilansu energetycznego

Jeszcze do niedawna osiągnięcie wysokiej termoizolacyjności w przypadku fasady aluminiowej wiązało się z wydatnym zwiększeniem szerokości profilu. Filigranowy system Schüco FWS 60 CV pokazuje, że transparentny design i doskonała ochrona cieplna mogą iść w parze. Przykładowy moduł fasadowy o wymiarach 1,20 m x 2,50 m z szybą o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,7 W/m2K posiada izolacyjność cieplną na poziomie Ucw=0,85 W/m2K. Stabilna konstrukcja umożliwia stosowanie ciężkich, potrójnych pakietów szybowych. Rozwiązanie bazujące na okuciach Schüco SimplySmart oferuje bezpieczeństwo antywłamaniowe w optymalnej klasie RC 2, a także bardzo dobrą izolacyjność akustyczną.

Firma powiązana:
Schüco International Polska

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!