Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Artykuły

Drzwi zewnętrzne powyżej 3000 złotych - zakup kontrolowany

Poszukiwane: drzwi zewnętrzne powyżej 3000 złotych do domu jednorodzinnego do otworu 100x210 cm.

 Drzwi wejściowePoszukujemy drzwi zewnętrznych do domu jednorodzinnego do otworu 100x210 cm. Chcemy kupić drzwi drewniane lub wykończone panelami drewnianymi, które będą pasowały do drewnianych, brązowych okien.

Andrzej i Anna chcą, aby drzwi były estetycznie wykończone, ale wyposażone w zamek centralny i szyldy antywłamaniowe. Ograniczeniem jest koszt – cena z montażem nie może przekroczyć 4000 zł.

Andrzej rozpoczął poszukiwania drzwi od wizyt w kilku punktach sprzedaży. Te, które obejrzał były głównie drzwiami antywłamaniowymi i nie podobały się Annie. Zawsze chciała mieć piękne drewniane drzwi z szybą witrażową, a te wykończone były folią PVC i zupełnie nie pasowały do charakteru domu.

Poza tym wspólnie doszli do wniosku, że nie potrzebują drzwi antywłamaniowych – zamówili stolarkę okienną bez wzmocnień antywłamaniowych, a wzmocnienie jedynie wejścia nie miałoby sensu. Postanowili kupić drzwi, ale tylko z zamkiem antywłamaniowym i bolcami antywyważeniowymi.

Na poszukiwania do Internetu

Przejrzeli ofertę drzwi w Internecie. W taki sposób najłatwiej jest znaleźć producentów, można także obejrzeć wzory skrzydeł, a także zdjęcia realizacji. Wypatrzyli kilka podobnych do siebie drzwi i sprawdzili ich ceny.

Okazało się, że drzwi z drewnianej ramy i obłożone kasetonami z drewna liściastego, z szybą antywłamaniową kosztują ok. 2800 zł (z 22 proc. VAT). Po skontaktowaniu się ze sprzedawcą okazało się, że standardowe wyposażenie to za mało, jak na ich potrzeby.

Musieliby zamontować dodatkowy zamek listwowy uruchamiający 4 rygle za ok. 250 zł, antywyważeniową listwę na całej wysokości skrzydła po stronie zamków za ok. 80 zł. Ramę skrzydła dodatkowo można wzmocnić metalową kantówką za ok. 200 zł.

Łącznie takie drzwi kosztowałby ok. 3400 zł. Postanowili poszukać dalej. Doszli do wniosku, że za ok. 3500 zł mogą znaleźć ładniejsze drzwi z podobnymi wzmocnieniami. Znaleźli, nawet tańsze – za 2100 zł, z witrażem, ale zupełnie nieznanej firmy. Pojechali je obejrzeć, a na miejscu okazało się, że witraż zamontowany jest tak, jakby szyba miała wypaść od samego dotknięcia. Oczywiście, szybko zrezygnowali z ich zakupu.

Jak od Tiffany’ego

Natomiast te drzwi od razu spodobały się Ani. Niepowtarzalny wzór owalnego witraża oraz możliwość dobrania koloru skrzydła do koloru okien wpłynęły w dużym stopniu na podjęcie ostatecznej decyzji.

Drzwi firmy Euronord z linii Prestige mają ramę z klejonego warstwowo drewna sosnowego, która wzmocniona jest dodatkowo na całej wysokości skrzydła po stronie zamków.

Skrzydło wykonane jest z profilowanych płyt z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym. Jest ręcznie bejcowane i kilkukrotnie lakierowane. Do wyboru jest kilka kolorów: złoty dąb, mahoń, ciemny orzech oraz białe.

Wybierają ciemny orzech, bo taki kolor będą miały okna. Ościeżnica wykonana jest z klejonki dębowej, bejcowanej na kolor skrzydła i lakierowana. W komplecie jest także aluminiowy próg.

Drzwi wyposażone są w regulowane zawiasy antywyważeniowe, dolny zamek i zamek listwowy Assa Abloy – hakowy, klasy C z pięciopunktowym ryglowaniem, do którego trzeba dokupić wkładkę klasy C (ok. 117 zł). Drzwi ocieplone są pianką poliuretanową, a witraż naklejony jest na szybę antywłamaniową (klasy P4) od wewnątrz.

Bez montażu

Drzwi kosztują 2835 zł netto, a więc jeśli kupuje się je bez montażu kosztują 3459 zł (z 22% VAT). Z montażem będą kosztowały ok. 3650 (za taką całościową usługę firma dolicza ok. 550 zł i 7 proc. VAT).

Andrzej decyduje się na zakup drzwi bez montażu, ponieważ wykona go ekipa montująca okna . Zamawiają więc drzwi i będą czekać na nie około pięciu tygodni, ponieważ ta linia produktów robiona jest na zamówienie.

 

Aneta Demianowicz

aktualizacja: 2009-02-26

Zdaniem naszych Czytelników

Popieram jak najbardziej, kupiłem drzwi kompozytowe w innej firmie ze względu na ich konstrukcję z dodatkowymi usztywnieniami stalowymi. Sprzedawca pokazał mi że jak się osadza zamki to wycina się wielką dziurę w ramie drzwi pod zamek i sorry takie drzwi jeśli nie mają dodatkowego ...

Gość marek

10 Lip 2010, 11:40

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
FAKRO wspiera architektów
FAKRO wspiera architektów Firma FAKRO, producent okien dachowych, już po raz kolejny wsparła ogólnopolski program "Kształtowanie Przestrzeni" organizowany przez Izbę ...
Okna ALU LOOK firmy MS więcej niż OKNA
Okna ALU LOOK firmy MS więcej niż OKNA ALU LOOK firmy MS więcej niż OKNA to ekonomiczne rozwiązanie dla wszystkich, którym marzą się modne lecz kosztowne okna aluminiowe. Ten ...
Marka Schüco inwestuje w światowy rozwój
Marka Schüco inwestuje w światowy rozwój Digitalizacja procesów planowania i produkcji, sieciowanie urządzeń oraz wzrastająca presja na rozwój ekologicznych technologii budowlanych ...

Drzwi antywłamaniowe - zakup kontrolowany

Poszukiwane: drzwi antywłamaniowe do domku 105 m2. Otwór 90 na 205 cm. Chcemy kupić drzwi z niewielkim przeszkleniem, ponieważ wejścia nie doświetla żadne okno. Kolor – ciemny brąz. Piotr zaplanował, że drzwi będą gładkie i proste, ale bezpieczne, ponieważ dom stoi w miejscu, gdzie zabudowa jest bardzo rzadka. Ograniczeniem jest koszt – cena drzwi z montażem, nie może przekroczyć 3500 zł.
topowe produkty

Budujesz Dom - pomyśl o roletach Aluprof

Firma Aluprof, producent profili aluminiowych, dzięki swoim produktom pozwala stworzyć dom, w którym będziemy czuć się swobodnie, bezpiecznie, do którego z przyjemnością wrócimy po trudach dnia wiedząc, że zawsze można znaleźć w nim spokój, azyl i harmonię.
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze