Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Artykuły

Okna drewniane - zakup kontrolowany

Poszukiwane: Okna drewniane sosnowe do domu o powierzchni 100 m² – do pokojów i kuchni: 2 okna dwuskrzydłowe o wymiarach 147 × 145 cm, 4 okna jednoskrzydłowe – 87 × 115 cm, 1 drzwi balkonowe o wymiarach 87 × 221 cm; do łazienki: 1 okno jednoskrzydłowe – 57 × 55 cm, do garażu: 3 okna jednoskrzydłowe – 87 × 85 cm.

Wybór firmy

Wybieramy z czytelnikiem okna drewniane
 (fot. Archiwum BD)
Kamila i Marek kończą już budowę swojego wymarzonego domu. Pozostał jeszcze zakup okien. Poszukiwania rozpoczęli od przejrzenia stron internetowych znanych producentów okien drewnianych. Szukali dobrej jakości okien sosnowych w kolorze mahoniowym.

Chcieli skorzystać z usługi kompleksowej: zakupu, transportu, montażu, a także chcieli mieć serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Po wybraniu kilku firm, Marek zadzwonił do ich autoryzowanych dystrybutorów i poprosił o wstępną wycenę według podanego projektu. Najbardziej korzystną ofertę otrzymał na okna i drzwi balkonowe firmy .

Kompleksowe rozwiązanie

Kamila i Marek zdecydowali się więc na okna tej firmy. Przedstawiciel firmy dystrybucyjnej przyjechał do nich i dokonał tzw. obmiaru. Następnie firma sporządziła pisemne zamówienie i zgodnie z prośbą Kamili i Marka dodatkowo sporządzono umowę montażową. Marek zapłacił 30% wartości zakupu, a pozostałą kwotę ureguluje przed dostarczeniem stolarki. Za usługę montażową zapłaci po skończeniu robót zakończonych spisanym protokołem odbioru.

Montaż okien bez obróbek, czyli wstawienie, zamocowanie, kosztuje 30 zł netto za m.b. stolarki (+ 7% VAT). Montaż parapetów wyniesie 30 zł/m.b. (+ 7% VAT). Kamila i Marek mają własne parapety, zakupione już wcześniej, ale gdyby nie mieli, to mogliby kupić je u dystrybutora, który ma w swojej ofercie parapety z kamienia, konglomeratu lub drewna.

Kamila i Marek kupili okna razem z usługą montażu, przeprowadzoną przez autoryzowaną ekipę montażową, i dostali pięć lat gwarancji na okna, dwa lata na powłoki malarskie transparentne, a także do ceny netto doliczano im 7% VAT-u. Gdyby chcieli kupić okna bez montażu, do ceny netto doliczono by 22% VAT-u.

Od momentu złożenia zamówienia na okna trzeba czekać ok. pięciu tygodni. Montaż okien będzie wykonany w ciągu jednego dnia. Firma zapewnia bezpłatny transport. Łączny koszty zakupu i montażu okien wyniesie 12 045,40 zł. Jest to już suma po odliczeniu 15% rabatu, którego Markowi udzielił dystrybutor.

 PRZYKŁADOWY WYBÓR
Sosnowe okna firmy Sokółka
 • Sosnowe okna firmy Sokółka2 okna 147 × 145 cm – 1726,55 zł za 1 szt. (netto)
 • 4 okna 870 × 115 cm – 904,32 zł za 1 szt. (netto)
 • 1 okno 57 × 55 cm – 523,94 zł za 1 szt. (netto)
 • 3 okna 87 × 85 cm – 764,48 zł za 1 szt. (netto)
 • 1 drzwi 87 × 221 cm – 1450,90 zł za 1 szt. (netto)
 • Wartość okien i drzwi netto bez podatku VAT – 11 338,66 zł
 • Wartość okien i drzwi netto po 15% rabacie – 9637,86 zł
 • Wartość okien i drzwi brutto, po rabacie (z 7% VAT-em) – 10 312,51 zł
 • Montaż okien i drzwi z 7% VAT-em – 1396,80 zł
 • Montaż parapetów wewnętrznych z 7% VAT-em – 336,09 zł
 łączny koszt: 12 045,40 zł
aktualizacja: 2008-11-21

Zdaniem naszych Czytelników

Cytat WiwatTakie okna można dostać w dużych firmach produkujących drewniane okna warto pokazać im takie wymiary i dowiedzieć się wszystko co i jak. Gwarancja jes wieloletnia tymbardziej że są to niezawodne okna.pozdwairam i polecam ...

TomekWawa

26 Lis 2010, 22:53

WiwatTakie okna można dostać w dużych firmach produkujących drewniane okna warto pokazać im takie wymiary i dowiedzieć się wszystko co i jak. Gwarancja jes wieloletnia tymbardziej że są to niezawodne okna.pozdwairam i polecam

gosc999konrad

10 Lis 2010, 13:55

mogę producenta znać? Może być na pv.Dziękuje

vega1

30 Sty 2010, 15:45

Pokaż wszystkie komentarze Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
FAKRO: markiza VMZ Solar na upalne dni
FAKRO: markiza VMZ Solar na upalne dni Markiza VMZ Solar do okien pionowych to odpowiednie połączenie skutecznej ochrony pomieszczenia przed nagrzewaniem z najwyższym komfortem obsługi.
Nagroda dla siedziby Effect Glass w Kielcach
Nagroda dla siedziby Effect Glass w Kielcach W czerwcu 2017 r. został rozstrzygnięty Konkurs ARCHI+. Organizatorem tego przedsięwzięcia był kielecki oddział Stowarzyszenia Architektów ...
SilentClose od GU Polska - bezgłośne zamykanie drzwi tarasowych
SilentClose od GU Polska - bezgłośne zamykanie drzwi tarasowych Ciche i bezpieczne zamykanie drzwi i okien podnoszono-przesuwnych stało się możliwe dzięki najnowszej technologii opracowanej przez grupę GU.
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze