Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

aluplast na targach Fensterbau Frontale 2016 - podsumowanie

PRODUKT, PROCES, PREZENTACJA. Tak w trzech słowach można podsumować ideę przewodnią tegorocznego wystąpienia aluplast na targach Fensterbau Frontale. A wszystko to osadzone w szerokim kontekście trendów i wyzwań, którym branża okienna będzie musiała stawić czoła w najbliższej przyszłości. Bogaty pakiet innowacyjnych rozwiązań produktowych i technologii produkcji, zaprezentowany przez aluplast, pokazał przyszłościowe i realne rozwiązania.

aluplast na targach Fensterbau Frontale 2016 - podsumowanie

"Parkur aluplast", czyli OKNA PRZYSZŁOŚCI

W centrum "Parkuru Przyszłości" stały – co jest naturalne – innowacje w zakresie produktów, technologii i procesów przetwórczych. Efektywna różnorodność produktów oraz innowacyjność systemów aluplast to atuty, które od lat są doceniane przez producentów i sprzedawców okien i ułatwiają im efektywne zaspokojenie zróżnicowanych wymagań rynku.

W przypadku większości zaprezentowanych produktów, poza ich właściwościami technicznymi i efektownym designem, niezwykle ważnym kryterium było również zwiększenie efektywności ich obróbki, w zakładach produkujących okna i drzwi. Znajduje to już swoje realne odzwierciedlenie chociażby w dynamicznie rosnącej sprzedaży drzwi unoszono-przesuwnych HST, czy okien z nakładkami aluminiowymi.

W kontekście dalszej poprawy efektywności produkcji, ale przede wszystkim konieczności sprostania coraz ostrzejszym wymaganiom technicznym i oczekiwaniom inwestorów kwestią nieodległej przyszłości wydaje się również upowszechnienie innych zaprezentowanych rozwiązań, jak np. technologii wklejania szyb, zastępowania wzmocnień stalowych materiałami na bazie kompozytów i włókien szklanych, czy też wypełniania okien materiałami termoizolacyjnymi.

Z tego też względu wśród prezentowanych eksponatów nie mogło zabraknąć flagowych rozwiązań, jak cała rodzina systemów energeto, coraz popularniejszych również na rynku polskim systemów z uszczelnieniem środkowym serii Ideal 8000, czy rozwijanej aktualnie serii profili Ideal 7000. Poprzez naszą ekspozycję chcieliśmy jednak wyjść nieco dalej i pokazać kierunki rozwoju technologii i produktów.

MULTIFALZ - TECHNOLOGIA WKLEJANIA SZYB "BONDING INSIDE 4.0"

Obserwując trendy rynkowe, gdzie z jednej strony wciąż dąży się do poprawy właściwości cieplnych okien, a z drugiej strony oczekuje się możliwości tworzenia coraz większych, stabilnych i wygodnych w użytkowaniu konstrukcji, można dojść do przekonania iż przyszłość powinna należeć do technologii wklejania szyb. A zaprezentowana przez aluplast rozwiązanie wklejania – Multifalz, powinno się przyczynić do zwiększenia popularności tej techniki.

 "Multifalz" dzięki nowej geometrii wrębu szybowego daje możliwość nie tylko konwencjonalnego szklenia, lecz także wklejania szyb.

 "Multifalz" dzięki nowej geometrii wrębu szybowego daje możliwość nie tylko konwencjonalnego szklenia, lecz także wklejania szyb.

Zaprezentowana na targach technologia Multifalz firmy aluplast to rozwiązanie systemowe, polegające się na konstruowaniu multifunkcyjnych profili PVC, które można zastosować zarówno przy konwencjonalnym szkleniu z użyciem podkładek, jak i przy wklejaniu szyb. Ułatwia to producentom spełnianie zróżnicowanych potrzeb klientów, przy jednoczesnym ograniczeniu ilości pozycji asortymentowych w magazynie.

Technologie te mogą być stosowane naprzemiennie lub łączone w zależności od potrzeb, np. możliwe jest poprawienie właściwości cieplnych konstrukcji, wyeliminowanie wzmocnień talowych i wklejanie szyb lub też zastosowanie przy większych gabarytach okien zarówno zbrojenia wzmocnieniami stalowymi, jak i technologii wklejania szyb. W oparciu o jeden profil skrzydła, w zależności od potrzeb i wymagań inwestora można tym samym zaoferować klientom szereg dodatkowych korzyści, związanych z technologią wklejanej szyby. A wachlarz dodatkowych korzyści, poza poprawą izolacyjności termicznej, jest całkiem spory.

Dzięki elastycznej spoinie klejowej, szyba nie jest poddawana punktowym naprężeniom a wszelkie obciążenia statyczne są przenoszone na całą powierzchnię szyby. Poprzez równomierne rozłożenie się naprężeń po całym obwodzie okna eliminuje się zjawisko punktowych naprężeń występujących w przypadku stosowania podkładek do szklenia, a tym samym zmniejsza się znacząco ryzyko pęknięć szyb w trakcie transportu, montażu i późniejszej eksploatacji.

W przypadku stosowania tej technologii zmniejsza się również punktowe naprężenia w narożach, co zmniejsza ich podatność na pękanie. Dzięki stałemu połączeniu szyby i skrzydła zmniejsza się ryzyko wykrzywienia, wygięcia, a także osiadania skrzydła, tym samym wydłuża czas eksploatacji skrzydeł bez potrzeby ich regulacji.

Technologia wklejanej szyby jest rozwiązaniem możliwym do wdrożenia zarówno przy produkcji seryjnej, jak i przy produkcji pojedynczych partii okien w tej technologii. Wykorzystywane są w tym celu zarówno manualne pistolety na klej, jak i bardziej zaawansowane półautomatyczne lub w pełni automatyczne maszyny.

energeto® 5000 view - nowoczesny design i doskonałe właściwości cieplne
energeto® 5000 view - nowoczesny design i doskonałe właściwości cieplne

energeto® 5000 view - najnowsza innowacja firmy aluplast, w postaci tzw. skrzydła ukrytego za ramą, wprowadza interesujące rozwiązanie designerskie zgodne z nowym trendem w kierunku filigranowej optyki elewacji z delikatnie zaznaczonymi konturami ram i dużymi powierzchniami przeszklonymi. Niezwykle delikatny wygląd okna z widoczną z zewnątrz powierzchnią ramy o szerokości zaledwie 109 mm, która bokami i górą może być prawie całkowicie zakryta, wychodzi naprzeciw życzeniom klientów w zakresie maksymalizowania powierzchni przeźroczystych, co skutkuje m.in. większą ilością wpadającego do pomieszczeń światła i zapewnia dodatkowe zyski energii słonecznej. Z uwagi na dzisiejszy sposób montowania okien rama zostaje prawie w całości osłonięta warstwą ocieplenia i tynku.

Dzięki temu z zewnątrz widoczna jest tylko minimalna część ramy wokół szklanej tafli, a dodatkowo polepsza to właściwości cieplne całej konstrukcji. Produkt energeto® 5000 view powstał na bazie sprawdzonej ramy energeto 5000 z przekładkami powerdur inside. W energeto® 5000 view znalazły zastosowanie sprawdzone technologie aluplast: powerdur inside (profile wzmacniane włóknem szklanym) oraz bonding inside (technologia wklejanej szyby) umożliwiając - dzięki rezygnacji ze wzmocnień stalowych - uzyskanie większej stabilności konstrukcji i lepszej izolacyjności cieplnej, którą można jeszcze dodatkowo zoptymalizować poprzez zastosowanie technologii foam inside (pianowanie profili).

Coraz popularniejszy obecnie "alu-look" można zrealizować teraz w niezwykle prosty sposób. Z uwagi na to, że w serii energeto® 5000 view nie jest potrzebna nakładka skrzydła, to nakładka aluminiowa jest umieszczana na ramie oraz ewentualnie na słupku stałym lub słupku ruchomym już po produkcji seryjnej - oznacza to wyraźne dodatkowe uproszczenie. Poprzez zastosowanie nakładek na zewnętrzne powierzchnie profili uzyskujemy wysokowartościowy wygląd, zwiększoną wytrzymałość oraz różnorodność kolorystyczną lakierowanych na dowolny kolor RAL profili aluminiowych.

Drzwi unoszono-przesuwne aluplast HST 85 mm – jeden system, trzy rozwiązania
Drzwi unoszono-przesuwne aluplast HST 85 mm – jeden system, trzy rozwiązania

System energeto® 5000 view zaprezentowany został w dwóch odsłonach: drzwi balkonowych z niskim progiem, gdzie zaprezentowano efektowną możliwość zabudowy profili, poprzez prawie całkowite zakrycie ich tynkiem oraz okna jednoskrzydłowego, na którym zaprezentowane zostały prototypowo innowacyjne materiały i metody wykończenia powierzchni dające wyjątkowy efekt wizualny. Na bazie designerskiego rozwiązania systemu energeto® 5000 view zaprezentowano innowację materiałową "stone-view", w postaci pokrycia nakładek aluminiowych antracytowo-szarą kamienną strukturą, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. A od strony wewnętrznej na zaprezentowany został innowacyjny sposób okleinowania profili folią, która nie tylko optycznie, ale również w dotyku odwzorowywała strukturę drewna.

Drzwi unoszono-przesuwne HST 85 to coraz chętniej wybierane przez inwestorów rozwiązanie. Rośnie zarówno liczba sprzedawanych drzwi HST, jak również liczba firm, które wprowadzają system aluplast HST 85 mm do swojej oferty, o czym można się było przekonać chociażby odwiedzając stosiska partnerów aluplast podczas targów. Stąd też na stoisku aluplast przeznaczono dla nich odpowiednio wyeksponowane miejsce – to właśnie drzwi HST wprowadzały do "świata innowacji aluplast". Nowością i ewenementem w tym segmencie jest modułowy charakter konstrukcji.

Dzięki swobodzie wyboru różnych kombinacji profili w części nadproża drzwi i w części progowej mamy możliwość wyboru między trzema opcjami: Basic, Standard i Premium, które skierowane są do różnych grup odbiorców o zróżnicowanych wymaganiach odnośnie izolacyjności termicznej. Bardzo ważnym kryterium przy projektowaniu nowego systemu drzwi HST 85 mm było zapewnienie możliwie wysokiej efektywności i wydajności przy ich wykonywaniu przez producentów okien.

Nowe drzwi HST 85 mm można wykonać w znacznie krótszym czasie i to nie tylko dzięki redukcji liczby elementów, zapewniającej równocześnie obniżenie nakładów na logistykę. Także w ramach tworzenia poszczególnych wersji skróciły się czasy przebudowy i zmiany narzędzi. Na targach przedstawione zostały drzwi unoszono- przesuwne z nowym, niskim progiem oraz bardzo wąską ramą stałego szklenia.

Nowe rozwiązanie systemowe w ramach drzwi HST z bardzo wąską ramą w części stałoszklonej.
Nowe rozwiązanie systemowe w ramach drzwi HST z bardzo wąską ramą w części stałoszklonej.

Bardzo efektownym i odpowiadającym zmieniającym się w tym zakresie trendom rozwiązaniem są również drzwi zewnętrzne z wypełnieniem nakładkowym zakrywającym profil skrzydła. Zastosowanie takiego rozwiązania jest możliwe dzięki specjalnemu skrzydłu w ramach systemu Ideal 7000, które jest węższe o 4 mm od standardowego, by móc zastosować właśnie specjalne naklejane panele nakładkowe. Na stosiku wyeksponowane zostały drzwi z ekskluzywnym i modnym wypełnieniem o wyglądzie betonu.

Jak widać zarówno produkt, jak i myślenie związane z optymalizacją procesów jego obróbki przeplatały się w wielu aspektach targowych prezentacji. Zrozumieniu tej idei służyć miała przede wszystkim nowatorska forma prezentacji zalet i korzyści, jakie niosą poszczególne rozwiązania. Digitalizacja przekazu, wsparcie ekspozycji produktowej poprzez video, czy też eksponaty w bardzo plastyczny i efektowny sposób ilustrujące zalety oraz dostarczające argumentów to doskonałe dopełnienie atrakcyjnej ekspozycji produktów.

Korzyści i przykłady optymalizacji procesów produkcyjnych związanych z wdrożeniem tych technologii prezentowane były na filmach.

Jak widać zarówno produkt, jak i myślenie związane z optymalizacją procesów jego obróbki przeplatały się w wielu aspektach targowych prezentacji. Zrozumieniu tej idei służyć miała przede wszystkim nowatorska forma prezentacji zalet i korzyści, jakie niosą poszczególne rozwiązania. Digitalizacja przekazu, wsparcie ekspozycji produktowej poprzez video, czy też eksponaty w bardzo plastyczny i efektowny sposób ilustrujące zalety oraz dostarczające argumentów to doskonałe dopełnienie atrakcyjnej ekspozycji produktów. Korzyści i przykłady optymalizacji procesów produkcyjnych związanych z wdrożeniem tych technologii prezentowane były na filmach.

Korzyści i przykłady optymalizacji procesów produkcyjnych związanych z wdrożeniem tych technologii prezentowane były na filmach.

Duże zainteresowanie na naszym stoisku targowym wzbudził eksponat, na którym wszyscy zwiedzający mogli się w organoleptyczny sposób przekonać jaka jest przewodność cieplna stali w porównaniu z przewodnością cieplną wzmocnień "Ultradur High Speed" zastosowanych m.in. w serii profili energeto. Bardzo łatwo było poczuć, co jest "słabym ogniwem" w konstrukcji okiennej powodującym pogorszenie jego termiki.

Zatopione w bloku lodu o objętości 100 dm3 wzmocnienie stalowe było ekstremalnie zimne, natomiast wzmocnienie powerdur miało umiarkowaną temperaturę.
Zatopione w bloku lodu o objętości 100 dm3 wzmocnienie stalowe było ekstremalnie zimne, natomiast wzmocnienie powerdur miało umiarkowaną temperaturę.

Poza aspektem produktowym to właśnie kwestia podejścia do komunikacji z klientem oraz wizualizacji pewnych aspektów związanych z ofertą i jej wartością były tym na co uwagę chcieliśmy zwrócić producentom i sprzedawcom okien. Opisane powyżej "stanowiska doświadczalne", czy nowoczesne narzędzia multimedialne miały na celu dostarczenie kolejnych argumentów sprzedażowych.

O tym, jaki duży wpływ ma wielkość okna i jego konstrukcja na atmosferę we wnętrzu, goście targowi mogli się przekonać ubierając okulary 3D: wirtualne zwiedzanie pomieszczenia mieszkalnego dokładnie pokazywało różne warunki oświetleniowe w zależności od wielkości elementów okiennych. Atrakcyjność architektoniczną okna jako elementu fasady klienci mogli sprawdzić natomiast korzystając z konfiguratora kolorystycznego aluplast.

Przy użyciu tego internetowego narzędzia można łączyć różne kolory dachu, elewacji z różnymi systemami i kolorami okien, co daje wyobrażenie, jak będzie wyglądać gotowa elewacja. Na targach Fensterbau Frontale aluplast po raz pierwszy pokazał to narzędzie szerszej publiczności.

Przy użyciu tego internetowego narzędzia można łączyć różne kolory dachu, elewacji z różnymi systemami i kolorami okien, co daje wyobrażenie, jak będzie wyglądać gotowa elewacja.

Zwieńczeniem tegorocznej ekspozycji była, szeroko komentowana i doceniania przez klientów, koncepcja stoiska aluplast. Jednym z jego najważniejszych elementów było OKNO, które wpływało na całą scenerię stoiska. Miało to na celu podkreślenie, że okno to coś więcej niż tylko suma technicznych cech i właściwości. Okna tworzą jakość naszego życia. Wypełniają dom światłem i ciepłem. Otwierają przed nami otoczenie, a ich konstrukcja i kształt są istotnym elementem kształtującym bryłę budynku i nadającym mu często wyjątkowy charakter. To jak może oddziaływać obraz widziany za oknem na nasze odczucia oraz na klimat wewnątrz mogli doświadczyć wszyscy odwiedzjący nasze stoisko na targach Fensterbau Frontale 2016. Obrazy za oknem i ściśle związana z tym gra świateł tworzyły niepowtarzalny klimat na stoisku.

O tym jak dobrze goście czuli się na naszym stoisku świadczyć może wyjątkowa frekwencja na tradycyjnym już stand party. To doskonałe oddawało i podkreślało rodzinny charakter firmy i często bliskie, przyjacielskie relacje z partnerami handlowymi.

Firma powiązana: aluplast Sp. z o.o.
aktualizacja: 2016-05-13

Dodaj komentarz

Dwa okna kolankowe ze zdalnym sterowaniem i montażem za 10 000 zł

Chcieliśmy raz a dobrze załatwić sprawę okien dachowych. Kolankowe kupiliśmy z akcesoriami do montażu i roletami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz z firmową usługą montażu. Trafiliśmy na fachowców - mówią Dorota i Janek, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy okna dachowe użytkują od 2008 r.

topowe produkty

ALU LOOK, czyli okna prawie doskonałe

Czy charakteryzująca się najlepszymi parametrami technicznymi stolarka okienna może jednocześnie zachwycać estetyką? A dlaczego nie? MS więcej niż OKNA wychodzi naprzeciw wymaganiom swoich klientów i wprowadza na rynek nową linię okienną ALU LOOK, która naśladuje wygląd aluminium.
Najbardziej znane marki
Profile okienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Okna tarasowe HST PASSIV CORNER VIEW firmy Adams
Okna tarasowe HST PASSIV CORNER VIEW firmy Adams System drzwi unoszono-przesuwnych HST PASSIV CORNER VIEW to idealne rozwiązanie optymalnego wykorzystania powierzchni w obrębie narożnych ...
FAKRO stawia na energooszczędność i ekologię
FAKRO stawia na energooszczędność i ekologię FAKRO dbając o każdy detal swoich innowacyjnych rozwiązań nie pomija tak ważnego aspektu, jakim jest ekologia. Producent skupia się przede ...
Naokienna wentylacja Velux z rekuperatorem
Naokienna wentylacja Velux z rekuperatorem Zaawansowany technologicznie i energooszczędny produkt do okien dachowych, który zapewnia ciągłą wymianę zużytego powietrza na świeże. ...

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x