Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Topowe produkty

ABC ciepłego montażu okien - Soudal Window System ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Soudal opracował na potrzeby nowoczesnego budownictwa tzw. ciepły montaż - Soudal Window System.

ABC ciepłego montażu okien - Soudal Window System

Straty energii można wyeliminować zawczasu w bardzo prosty sposób - za pomocą innowacyjnej, ale już sprawdzonej metody warstwowego montażu stolarki budowlanej - Soudal Window System. Rozwiązanie rekomendowane przez Instytut Techniki Budowlanej stworzono na potrzeby europejskiego budownictwa zgodnego z wysokimi parametrami energooszczędności. System, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości produktów, posiada również najwyższe wskaźniki izolacyjności termicznej i akustycznej. Jego zastosowanie minimalizuje skutki nieprecyzyjnego montażu stolarki okiennej oraz gwarantuje długotrwałe uszczelnienie.

Źródło ucieczki ciepła

Mostki termiczne są to miejsca, w których następuje wzmożona ucieczka ciepła. Mogą zwiększać zapotrzebowanie domu na energię nawet o 20%, znacząco podnosząc koszty jego ogrzewania. Aby uniknąć strat ciepła już na etapie projektu, a później wykonania, należy zadbać o rozwiązania, które pozwolą zachować ciągłość izolacji cieplnej. Miejsca charakteryzujące się gorszą izolacyjnością termiczną to łatwa droga do ucieczki ciepła, a także skraplania się pary wodnej, a w następstwie zawilgocenia materiałów, czy przemarznięcia ściany w sezonie jesienno-zimowym.

ABC ciepłego montażu

Prawidłowy montaż okien powinien spełniać wysokie wymagania szczelności i izolacyjności termicznej oraz akustycznej. Kompleksowe spełnienie tych trzech warunków gwarantuje montaż trójwarstwowy (zwany także ciepłym montażem), opierający się na zasadzie "szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz".

Ten szczególny rodzaj montażu polega na stosowaniu trzech warstw o ściśle określonych właściwościach.

  • Warstwa wewnętrzna, która charakteryzuje się dużą elastycznością, stanowi "tarczę ochronną" dla warstwy izolacji termicznej, uniemożliwiając przenikanie do niej pary wodnej i wilgoci z wnętrza budynku. W takim przypadku sprawdzają się paroszczelne taśmy SWS, które są w zestawie produktów do "ciepłego montażu" - można je stosować przed montażem mechanicznym, a także po nim.

  • Warstwa środkowa to strefa izolacji akustycznej i termicznej, zapewnia trwałe zamocowanie, wymaga użycia środków o dużej elastyczności tj. pianki poliuretanowej SWS. Do wykonywania prac standardowych odpowiednia jest pianka Soudafoam Classic Gun i Soudafoam MAXI, w przypadku środowiska skrajnie niekorzystnego pod względem akustycznym (wysoki poziom hałasu na zewnątrz) warto sięgnąć po niskorozprężne pianki Soudafoam Low Expansion lub Flexifoam (super elastyczna pianka nowej generacji).

  • Warstwa zewnętrzna zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci z zewnątrz do wnętrza budynku oraz migrację wody w przeciwnym kierunku. Taki efekt, bez względu na warunki pogodowe, zapewnia paroprzepuszczalna taśma SWS Universal Outside.

Wyklejenie taśmy paroszczelnej wewnątrz budynku

Ościeże okna przed montażem Taśma paroprzepuszczalna i paroszczelna. Wyklejone na ramie okna.
Ościeże okna przed montażem. Taśma paroprzepuszczalna i paroszczelna. Wyklejone na ramie okna.
Wyklejenie taśmy paroprzepuszczalnej w ramę okienną. Wyklejenie taśmy paroprzepuszczalnej na zewnątrz budynku.
Wyklejenie taśmy paroprzepuszczalnej w ramę okienną. Wyklejenie taśmy paroprzepuszczalnej na zewnątrz budynku.
Okno po montażu widoczne od zewnątrz.
Okno po montażu widoczne od zewnątrz.
Wyklejenie taśmy paroszczelnej wewnątrz budynku Wyklejenie taśmy paroszczelnej wewnątrz budynku
Wyklejenie taśmy paroszczelnej wewnątrz budynku.
Uszczelnienie okna pianką poliuretanową.
Uszczelnienie okna pianką poliuretanową.

W przypadku ścian z tzw. węgarkiem najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie taśmy rozprężnej - Soudaband Acryl, wypełniającej nierówności podłoża i zapewniającej dodatkową izolacje termiczną.

Prawidłowy montaż okien latem to minimalizacja kosztów ogrzewania domu lub mieszkania jesienią czy zimą. Ciepły montaż to najlepsza inwestycja na przyszłość i sposób na zatrzymanie ciepła w domu. Soudal Window System to rozwiązanie sprawdzające się zarówno w zwykłym budownictwie, jak i przy wymagających, projektach energooszczędnych.

Soudal - logo
www.cieplymontaz.com.pl
aktualizacja: 2016-10-12
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x