Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

Internorm - prekursor innowacji

Internorm - prekursor innowacji

W ostatnich miesiącach wiele mówi się o zmianach na rynku okien i drzwi. Mało kto wie jednak, że istnieje on dzięki innowacyjności pewnego austriackiego przedsiębiorcy. Niewielki zakład ślusarski założony w latach trzydziestych przez mieszkańca Linz - Eduarda Klingera - zrewolucjonizował sposób, w jaki myślimy dziś o stolarce otworowej. Stworzona przez niego firma, dała początek marce Internorm, która od dziesięcioleci jest liderem produkcji okien i drzwi w Europie. Obecnie jej produkty stale zdobywają międzynarodowe nagrody m.in. Reddot Design czy Dobry Design.

O tym, że firma od początku przyjęła rolę lidera świadczy m. in. fakt, że inżynierowie Internorm jako pierwsi na świecie opracowali okno dwukomorowe: składające się z 3 osobnych szyb oraz 3 osobnych uszczelek. Austriacki producent jako pierwszy stworzył również okno z żaluzjami wewnętrznymi.

A w 2001 roku, specjaliści firmy opracowali prekursorskie okno drewniano-aluminiowe. Inżynierowie Internorm cały czas zaskakują swoimi pomysłami. Ostatnim z nich są produkty powstałe w specjalnej technologii I-tec Core, które pozycjonują firmę jako lidera technologicznego branży. I-tec Core zapewnia bowiem niezrównaną stabilność, wytrzymałość i izolacyjność ciepłą okien i drzwi.

Jak to się zaczęło?

Założenie firmy datuje się na rok 1931, kiedy to Eduard Klinger, austriacki przedsiębiorca, wmurował kamień węgielny pod swój pierwszy zakład produkcyjny. Uruchomił on w Linz (północna Austria) warsztat ślusarsko-budowlany KLINGER. Zakład początkowo trudnił się tylko tym. Jednak dalekowzroczne i przedsiębiorcze spojrzenie na branżę, jakie reprezentował Klinger sprawiło, że w 1946 roku jednoosobowa działalność przybrała kształty średniej wielkości firmy, funkcjonującej w sektorze konstrukcji metalowych.

Na początku lat 60. Klinger docenił tworzywo wcześniej nieznane wśród producentów okien, czyli PVC. Upatrując w nim sukcesu i innowacji, postanowił wykupić licencję na produkowanie w Austrii okien z tego materiału. Dzięki temu w roku 1966 przedsiębiorstwo zainicjowało pionierską produkcję okien pod nowym szyldem: Internorm. Międzynarodowe standardy, wysokiej jakości wyroby, które cechowały ponadprzeciętne parametry izolacyjności, nieosiągalne dla konkurentów Internorm, sprawiły, że marka stale rosła w siłę, zdobywając kolejne rynki w kraju i za granicą.

W 1991 roku nastąpiło jedno z głównych przekształceń w obrębie firmy. Zmieniony został wówczas sposób dystrybucji. Zrezygnowano ze sprzedaży bezpośredniej, zamieniając ją na - nowatorską dla tego sektora - ideę sprzedaży wyłącznie przez certyfikowanych dystrybutorów. To unikalne w branży otworowej rozwiązanie spotkało się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem wśród odbiorców produktów Internorm. A jednocześnie zostało rychło wprowadzone przez kolejnych producentów w branży.

Produkcja okien Internorm

Współczesny Internorm

Od 2004 roku firma IFTM Internorm jest wyłącznym dystrybutorem produktów marki Internorm w Polsce.

- Od tego czasu sukcesywnie rozwijamy naszą działalność, poprawiając standardy obsługi klienta, rozszerzając siatkę dystrybucji. Odnotowujemy ciągły wzrost sprzedaży na terenie całej Polski. Choć stale będziemy podkreślać, że dla Internorm numerem jeden jest przede wszystkim jakość, a nie słupki liczbowe - komentuje Marcin Ksokowski, Dyrektor Zarządzający w IFTM Internorm.

Obecnie, austriacki Internorm zarządzany jest przez trzecie pokolenie potomków założyciela i jest zdecydowanym liderem europejskiego rynku stolarki. O kulturze tej organizacji oraz jakości produktów świadczy sama nazwa: Internorm, pochodząca od zbitki dwóch wyrazów "inter" oraz "norm", oznaczających w wolnym tłumaczeniu "wewnętrzna norma".

Internorm do dziś pozostaje liderem innowacyjnych rozwiązań. Nadal jest jedyną marką europejską, która oferuje 9 certyfikowanych wyrobów dla budownictwa pasywnego, co potwierdza jej czołową pozycję w zakresie efektywności energetycznej okien i drzwi. Co więcej, jest liderem jeśli chodzi o izolacyjność cieplną systemów okiennych. To co wyróżnia Internorm na tle innych producentów, to praktyka "całościowej koncepcji systemów okiennych", co oznacza, że w firmie odbywają się wszystkie etapy procesu produkcji okien.

Od badań i rozwoju, przez wytwarzanie szkła izolacyjnego, wytłaczanie profili, technologie wykończenia, aż po logistykę. Stała i skrupulatna kontrolna na poziomie każdego etapu, przyczynia się do osiągnięcia jakości niespotykanej u innych producentów. Dzięki czemu Internorm może pochwalić się nie tylko kilkudziesięcioletnią tradycją, lecz także wyrobami, spełniającymi nawet najbardziej wysublimowane oczekiwania klientów, czego najlepszym dowodem jest ponad 23 miliony sprzedanych produktów.

Obecnie Internorm jest częścią holdingu IFN Group, w skład którego wchodzą także inne firmy. Między innymi: Topic, Schlotterer, HSF, GIG, KASTRUP oraz ITIS4U.

Firma powiązana: INTERNORM
aktualizacja: 2016-09-22

Dodaj komentarz

Ile kosztują drzwi tarasowe?

Porównujemy drzwi tarasowe w czterech kategoriach cenowych: mniej niż 8000 i 10 000 oraz powyżej 10 000 i 14 000 zł. Zobacz naszą galerię.

topowe produkty

Budujesz Dom - pomyśl o roletach Aluprof

Firma Aluprof, producent profili aluminiowych, dzięki swoim produktom pozwala stworzyć dom, w którym będziemy czuć się swobodnie, bezpiecznie, do którego z przyjemnością wrócimy po trudach dnia wiedząc, że zawsze można znaleźć w nim spokój, azyl i harmonię.
Najbardziej znane marki
Profile okienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Jak montować okno w warstwie docieplenia - pokaz AIB na MONTERIADZIE 2017
Jak montować okno w warstwie docieplenia - pokaz AIB na MONTERIADZIE 2017 Montaż okna w warstwie docieplenia budynku to nowoczesna metoda instalacji, opracowana z myślą o budownictwie pasywnym i energooszczędnym. ...
Nowość Fakro: drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky
Nowość Fakro: drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky Drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky firmy FAKRO to nowy trend w budownictwie zmieniający postrzeganie przestrzeni mieszkalnych.
Drzwi zewnętrzne HT 410 firmy Internorm
Drzwi zewnętrzne HT 410 firmy Internorm Na polskim rynku można znaleźć stosunkowo niewiele rozwiązań dedykowanych domom pasywnym, które cechuje wysoka izolacyjność termiczna. ...

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x