Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Artykuły

Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne wykonane na zamówienie

Poprosiłem znajomego producenta, żeby zrobił dla mnie drzwi bezpieczne i tak ocieplone, żeby nadawały się do domu pasywnego. Doradził grube pełne skrzydło, bez przeszkleń, ja zrezygnowałem nawet z judasza, żeby utrzymać parametry pasywne... - mówi Jarek, Członek Klubu Budujących Dom, drzwi zewnętrzne zamontował w 2014 r.

Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne wykonane na zamówienie

Drzwi zewnętrzne:

 • Główneantywłamaniowe, ze stalową konstrukcją, otwierane na zewnątrz. Cała powierzchnia skrzydła pokryta grubą blachą stalową, od strony ganku wykończona warstwą klejonego drewna dębowego; termoizolacja z wełny mineralnej i pianki PU, U = 0,7 W/(m2•K). Wymiary – 200 x 90 x 12 cm; zawiasy z zabezpieczeniami przed podważeniem skrzydła; dwa zamki klasy 6 i 7, z bolcami antywyważeniowymi, górny z gałką do łatwego zamykania od wewnątrz. 

 • Gospodarcze – stalowe, 200 x 90 x 4,5 cm.

Montaż: firmowy producenta. Zamówiłem go po wykonaniu elewacji. Wcześniej na czas budowy w otworze wstawiłem stalowe drzwi przeciwpożarowe, które teraz wykorzystuję w kotłowni.

Drzwi od strony wiatrołapu otwiera się gałką w górnym zamku
Drzwi od strony wiatrołapu otwiera się gałką w górnym zamku

Decyzja: znam bardzo solidnego producenta drzwi z Łomianek, więc nie szukałem innego. Poprosiłem, żeby zrobił dla mnie drzwi bezpieczne i tak ocieplone, żeby nadawały się do domu pasywnego. Doradził grube pełne skrzydło, bez przeszkleń, ja zrezygnowałem nawet z judasza, żeby utrzymać parametry pasywne.

Masywną, stalową konstrukcję i poszycie z blachy (na moją prośbę) zamaskował klejonym drewnem od zewnętrznej strony, a od wiatrołapu – laminatem. Zastosował kilka uszczelek w ościeżnicy i w skrzydle, które w pozycji zamkniętej szczelnie się zazębiają. Dodał zamki i zawiasy w klasie "na opór", mają dobre zabezpieczenia przed wyważeniem. O wszystkim pomyślał i na budowę dostarczył cały komplet! Na niestandardowe drzwi czekałem 2 tygodnie.

Skrzydło ze stali, wykończone drewnem i laminatem, ma grubość 12 cm.
Skrzydło ze stali, wykończone drewnem i laminatem, ma grubość 12 cm.

Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne - rady i przestrogi:

Drzwi wejściowe pokryte drewnem nie mogą być wystawione na słońce i deszcz. Moje mają wytrzymałą powłokę ochronną i jeszcze zasłoniłem je daszkiem nad całym gankiem. Drzwi są zawsze suche! Muszę je tylko od czasu do czasu przetrzeć wilgotną ściereczką z kurzu, bo mieszkam przy szutrowej drodze.

Zamki i zawiasy nie wymagają jeszcze smarowania. Uszczelki trochę pracują, ale nie sparciały. Skrzydło wygląda potężnie, jego grubość to przecież aż 12 cm i w środku stal oraz solidne ocieplenie, lecz chodzi lekko. Jest tak szczelne i ciepłe, że zrezygnowałem z drzwi wewnętrznych w wiatrołapie. Nie miały tu racji bytu.

Parterowy dom ma dużo okien i w dzień, na szczęście, nie muszę zapalać światła przy "pełnym" wejściu. Takie drzwi to droga impreza, jednak warta zainwestowania. Wolałem nie kupować tanich w hipermarkecie, tylko zamówić solidne, które wystarczą na kilkadziesiąt lat.

Drewno zabezpieczono powłoką odporną na czynniki zewnętrzne.
Drewno zabezpieczono powłoką odporną na czynniki zewnętrzne.

Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne - koszty:

 • drzwi wejściowe 7000 zł plus montaż.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2017-08-01

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Budynek AQUA w Kielcach z szybami Effect Glass
Budynek AQUA w Kielcach z szybami Effect Glass Panorama Kielc wzbogaciła się o komfortowy budynek usługowo-biurowo-mieszkalny w centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta, ...
Kampania DOBRY MONTAŻ rozszerzona o kolejne działania
Kampania DOBRY MONTAŻ rozszerzona o kolejne działania Dobrze wybrane okno czy drzwi to dopiero połowa sukcesu. Zwieńczeniem inwestycji w wysokiej jakości wyroby stolarki budowlanej jest ich prawidłowe ...
Szybszy i pewniejszy montaż okien dachowych VELUX z nowymi kołnierzami
Szybszy i pewniejszy montaż okien dachowych VELUX z nowymi kołnierzami Od sierpnia 2017 r. popularne kołnierze VELUX do pokryć profilowanych EDW i EDZ zyskają nowy element - innowacyjną elastyczną gąbkę uszczelniającą. ...
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze