Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Artykuły

Nowe światło na design, czyli jak OKNOPLAST wpuścił słońce do pomieszczeń ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Nowoczesny design i innowacje technologiczne to pojęcia, które dotąd nie kojarzyły się z branżą stolarki otworowej. Grupa OKNOPLAST zdecydowała się zrewolucjonizować rynek okien i drzwi tarasowych, a ich flagowe produkty stanowią odpowiedź na najnowsze trendy architektoniczne.

Nowe światło na design, czyli jak OKNOPLAST wpuścił słońce do pomieszczeń

Wybór odpowiednich okien jest jednym z kluczowych warunków, jakie powinniśmy spełnić, aby zbudować wymarzony dom. Poszczególne jego pomieszczenia będą należycie spełniały swoje funkcje, jeśli zapewni się w nich dobre oświetlenie światłem dziennym. To właśnie chęć przekraczania kolejnych barier i stawianie sobie ambitnych celów jest postawą, od której zaczęła się kolejna z rewolucji Grupy OKNOPLAST.

Poszukując rozwiązań łączących w sobie najnowsze technologie z designerską, bezkompromisową estetyką, firma stworzyła okno PIXEL. Kanciasta forma bez zaokrągleń została uzupełniona o smukłe profile nadające lekkość i finezję. Co jednak najistotniejsze, system PIXEL dostarcza do 22% więcej światła do pomieszczeń, a ono wpływa przecież na samopoczucie użytkownika.

Drzwi tarasowe PIXEL firmy OKNOPLAST

- Tak dużą różnicę w przepuszczalności światła do pomieszczeń udało nam się osiągnąć za sprawą kilku czynników. Przede wszystkim postawiliśmy na niższe łączenie profili PVC oraz ich uszczuplenie. Zwiększyliśmy dzięki temu powierzchnię szyby, przez którą promienie słoneczne dostają się do wnętrza domu. Równie istotna jest przejrzystość samej tafli szybowej, którą dobieramy z najwyższą starannością - tłumaczy Grzegorz Bułat, Szef Procesu Technologicznego Grupy OKNOPLAST.

- Zastosowane rozwiązania technologiczne mają też duży wpływ na efekt wizualny. Dzięki harmonijnej grze światła można powiększyć pomieszczenie i nadać mu nowego charakteru.

Sztuka, która pozostaje użytkowa

Smukłe i eleganckie profile ramy okna PIXEL składają się z 6 komór. Skrzydła zostały wykonane w klasie A, w szerokości zabudowy 70 mm. Takie parametry zapewniają nie tylko satysfakcjonującą ekspozycję słoneczną pomieszczeń. To także wyrób spełniający najwyższe wymagania termoizolacyjne - współczynnik przenikalności ciepła Uw dla całego okna równa się 0,8. Również duża powierzchnia drzwi tarasowych z oknami w systemie PIXEL nie jest przeszkodą w utrzymaniu odpowiedniego bilansu ciepła. Niskie straty energii oznaczają z kolei obniżone koszty ogrzewania całego domu czy mieszkania.

Funkcjonalność flagowych wyrobów Grupy OKNOPLAST ma przełożenie także na ich codzienne użytkowanie. Skrzydło rozwierno-uchylne okna PIXEL jest wyposażone w funkcję wielostopniowej regulacji uchyłu "FOUR Seasons". Umożliwia ona wietrzenie pomieszczeń przez cały rok, niezależnie od aury na zewnątrz. Podobną swobodą i lekkością w obsłudze charakteryzują się drzwi tarasowe PSK. Zamontowany w nich system uchylno-przesuwny oraz okucia umożliwiają uchylanie i przesuwanie skrzydła do szerokości nawet 1,6 m przy użyciu niewielkiej energii. Zarówno okno PIXEL, jak i drzwi tarasowe PSK są wiec przykładem sztuki użytkowej, która jest praktyczna i dostosowana do codziennych potrzeb mieszkańców.

Drzwi tarasowe PIXEL - model HST PREMIUM firmy OKNOPLAST

Dla klientów, którym zależy na nowoczesnej formie i najwyższej funkcjonalności, mamy w ofercie drzwi tarasowe HST PREMIUM. Stworzyliśmy dla nich specjalne okucia umożliwiające swobodne przesuwanie skrzydła, które mogą być napędzane silnikiem. Nakładka na próg Comfort gwarantuje, że nie potkniemy się, wychodząc z domu. Co więcej, drzwi są wyjątkowo energooszczędne, a ich współczynnik przenikalności ciepła wynosi 0,82 - komentuje Grzegorz Bułat, Szef Procesu Technologicznego Grupy OKNOPLAST.

Warto pamiętać, że - podobnie jak w przypadku drzwi tarasowych PSK i okna PIXEL - model HST PREMIUM również pozwala na wykonanie dużych przeszkleń bez szkody dla parametrów przenikalności ciepła.

Trwałość i bezpieczeństwo

Choć smuklejsze profile w oknie PIXEL z pozoru mogą zdawać się mniej solidne, w rzeczywistości wyposażone są w autorskie, zaawansowane rozwiązania zabezpieczające całą konstrukcję. Produkt posiada wzmocnienia wykonane z wielokrotnie giętej stali, zapewniające stabilność i sztywność wyrobu. Drzwi tarasowe HST PREMIUM wzmocnione są również 3-milimetrową stalą. Osoby szczególnie ceniące sobie poczucie bezpieczeństwa, z pewnością ucieszy fakt, że do modelu dostępne jest także okucie w klasie antywłamaniowej RC2.

Dom z wykorzystaniem drzwi tarasowych PIXEL firmy OKNOPLAST

Wygodnym rozwiązaniem jest też dwustronna klamka z wkładką na klucz dla drzwi PSK-Z. Dzięki niej zyskamy w domu dodatkowe drzwi wejściowe bez obawy o bezpieczeństwo domowników.

Rozwiązanie dla każdego domu

Na okna PIXEL oraz drzwi tarasowe PSK w systemie PIXEL obowiązuje siedmioletnia gwarancja. Użytkownicy maja więc pewność, że inwestują długofalowo w jakość i bezpieczeństwo. Wyroby Grupy OKNOPLAST są ponadto ekologiczne, a energia słoneczna może stanowić znakomity sposób na docieplenie mieszkania.

Logotyp Oknoplast
www.oknoplast.com.pl
aktualizacja: 2017-09-12

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
OKPOL z dwoma tytułami TOPTEN
OKPOL z dwoma tytułami TOPTEN Odbywający się co roku konkurs TOPTEN ma na celu wyłonienie najlepszych rozwiązań pod względem efektywności energetycznej, dostępnych ...
Drzwi GERDA NTT - przedłuż gwarancję do 36 miesięcy
Drzwi GERDA NTT - przedłuż gwarancję do 36 miesięcy Jeżeli zależy Ci na tym, aby nowo zakupione drzwi wejściowe GERDA spełniały swoje zadanie i wykazały swoje wszelkie zalety, zdecyduj się ...
Postaw na dobry montaż z certyfikowaną ekipą Akademii GERDA!
Postaw na dobry montaż z certyfikowaną ekipą Akademii GERDA! GERDA, w ramach Akademii GERDA, organizuje szkolenia oraz certyfikacje dla montażystów swoich produktów.
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze