Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Artykuły

Drzwi zewnętrzne powyżej 2000 złotych - zakup kontrolowany

Poszukiwane: drzwi zewnętrzne o wymiarach 90 × 210 cm (standardowe), bez bocznych doświetleń

Drzwi wejściowe
 (fot. Bolix)
Długo się można zastanawiać, przeglądać katalogi, oglądać strony internetowe, ale tym razem decyzja musiała zapaść szybko.

Drzwi miały być solidne i sprawdzone. Miały również służyć wiele lat. Ważne było także to, by ich cena nie przekroczyła 3 tys. zł.

Zaczęto od ustalenia kryteriów. Już na wstępie zrezygnowano z drzwi antywłamaniowych – bo są za drogie. Drzwi miały być proste, dopasowane do elewacji i stolarki okiennej, najlepiej w ciemnym kolorze. Miały też mieć mały witraż i delikatne przetłoczenia.

Gdzie szukano producenta drzwi zewnętrznych?

W prasie branżowej i informatorach budowlanych, na stronach internetowych, w budowlanych centrach handlowych. Wybrano . Po zapoznaniu się z jej ofertą (wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej) i przedstawieniu swoich oczekiwań, zdecydowano się na model określony w katalogu jako Euronord Classic Plus. To drzwi jednoskrzydłowe, z czterema pionowymi delikatnymi przetłoczeniami oraz półokrągłym witrażem ręcznie wykonanym ze szklanych elementów.

Po wybraniu konkretnych drzwi ze strony internetowej zostaje się przekierowanym przez firmę do najbliższego punktu handlowego mającego w ofercie interesujący model. Montaż drzwi to już zadanie przedstawiciela wybranej placówki, sprawdzonego i rzetelnego fachowca, który uprzednio przyjeżdża i sprawdza wymiary. On również wycenia swoją usługę. Na zamówienie czeka się maksymalnie 2–3 tygodnie.

W tym momencie trzeba zapłacić firmie zaliczkę 20–30% wartości drzwi. Resztę płatności dokonuje się przy odbiorze. Za montaż płaci się po skończonej pracy. W zależności od punktu sprzedaży płatność można rozłożyć na raty.

Firma zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Warunki rękojmi są zgodne z wykładnią prawa: gwarancja trwa dwa lata, ale jest rozpatrywana jedynie wtedy, gdy ma się dokument potwierdzający datę zakupu.

Drzwi zewnętrzne i coś jeszcze?

Po zakupie konkretnego modelu i oczekiwaniu na firmę montażową, zajrzano jeszcze do sklepu internetowego firmy (www.euronord.pl/sklep). Okazało się, że drzwi zewnętrzne będą kosztowały niecałe 2 tys. zł, dlatego pozwolono sobie na dodatkowy zakup. Wybrano zadaszenie. Daszek dostarczany jest w ciągu 48 godz. Montaż jest bardzo prosty, nie wymaga specjalistycznej wiedzy i trwa niecałą godzinę. Wszystkie elementy są w jednym pudełku.

Szczegóły dotyczące drzwi zewnętrznych

Ostatecznie wybrano drzwi zewnętrzne, których skrzydło wykonane jest z profilowanej, ocynkowanej blachy stalowej, ze stalową ościeżnicą lakierowaną proszkowo na kolor skrzydła, oraz progiem aluminiowym. Drzwi mają wypełnienie z pianki poliuretanowej (zapewnia izolację termiczną i akustyczną oraz stabilność skrzydła) i ramiaki z klejonego drewna sosnowego. Są oklejone okleiną drewnopodobną i wyposażone w uszczelki magnetyczne. Drzwi mają dwa zamki trójtrzpieniowe (górny – zasuwkowy i dolny zapadkowo-zasuwkowy) zamocowane w ramiaku, który w tym miejscu jest dodatkowo wzmocniony. Zamki dostosowane są do standardowych i antywłamaniowych wkładek patentowych.

W skład zestawu wchodzą także trzy ocynkowane zawiasy łożyskowe z kołkami antywłamaniowymi. Drzwi wykończono okleiną drewnopodobną renolit w kolorze złotego dębu.

Przeszklenie witrażowe jest wykonane ręcznie z lutowanych kawałków szkła, zamkniętych w zespoleniu ze szkła hartowanego, w ramce z okleiny drewnopodobnej.

Do drzwi producent dodaje promocyjny zestaw: okucia i podstawowe wkładki patentowe z trzema kluczami do każdej wkładki. Można także zamówić komplet wkładek antywłamaniowych z sześcioma kluczami. Ale to kosztuje dodatkowe 200 zł.

 PRZYKŁADOWY WYBÓR
wymiary: 998 × 2095 mm
cena drzwi z akcesoriami: 1699 zł
zadaszenie: 374 zł
montaż: 300 zł (więcej gdy z demontażem)

Łączny koszt: 2373 zł
Drzwi Euronord Classic Plus

 

Aleksandra Kuśmierczyk

aktualizacja: 2009-02-26

Zdaniem naszych Czytelników

I my mamy drzwi drewniane. Owszm cena była dużo wyższa niż podana w w/w artykule, ale jakość jest nieporównywalna!!!!!!!! Drzwi są solidne, masywne i przedewszystkim bardzo ciepłe - czego nie zapewnią stalowo-piankowe. My należymy do tych ludzi, którzy wolą zainwestować w jakość, ...

Gość Agnieszka

19 Paź 2010, 08:09

Mi doradzono że jeśli drzwi wejściowe od domku jednorodzinnego to tylko i wyłącznie drewniane . Takie sprawdzają sie najlepiej . Ja kupiłem sobie drzwi drewniane. I sprawdzają sie super i na dodatek super wyglądają. Ale cena jest faktycznie powyżej 2000 a nawt powyżej 4000 zł.

Gość elk

03 Lip 2010, 21:01

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Branża przeciw obniżaniu współczynnika przenikalności cieplnej stolarki otworowej
Branża przeciw obniżaniu współczynnika przenikalności cieplnej stolarki otworowej Na VIII Kongresie Stolarki Polskiej, w dniu 26 maja 2017 roku, ogłoszono wyniki głosowania branży odnośnie dalszego obniżania parametrów ...
Zalety drzwi podnoszono-przesuwnych Schüco ThermoSlide
Zalety drzwi podnoszono-przesuwnych Schüco ThermoSlide Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco ThermoSlide gwarantują całościową ochronę przed nieproszonymi gośćmi i niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. ...
Drzwi HIBRY - bezpieczeństwo i komfort
Drzwi HIBRY - bezpieczeństwo i komfort HIBRY to jedyne drzwi na rynku z zamkiem elektromechanicznym, podobnie jak zamki w samochodach, które łączą w sobie właściwości automatyczne ...

Wymiana drzwi zewnętrznych

Jeśli stare drzwi zewnętrzne wymagają wymiany, warto je zastąpić takimi, jakich dawniej nie produkowano: mocniejszymi i utrudniającymi włamanie
topowe produkty

GERDA - bezpieczeństwo Twojego domu

Drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów domu i mieszkania. Do wyboru odpowiedniego produktu należy podejść ostrożnie, ponieważ inwestycja w drzwi to jednorazowy wydatek na wiele lat. Trzeba również pamiętać, że drzwi to nie tylko odpowiednie skrzydło, ale również ościeżnica i zamki.
Najbardziej znane marki
Profile okienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x