Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Artykuły

Drzwi zewnętrzne powyżej 2000 złotych - zakup kontrolowany

Poszukiwane: drzwi zewnętrzne o wymiarach 90 × 210 cm (standardowe), bez bocznych doświetleń

Drzwi wejściowe
 (fot. Bolix)
Długo się można zastanawiać, przeglądać katalogi, oglądać strony internetowe, ale tym razem decyzja musiała zapaść szybko.

Drzwi miały być solidne i sprawdzone. Miały również służyć wiele lat. Ważne było także to, by ich cena nie przekroczyła 3 tys. zł.

Zaczęto od ustalenia kryteriów. Już na wstępie zrezygnowano z drzwi antywłamaniowych – bo są za drogie. Drzwi miały być proste, dopasowane do elewacji i stolarki okiennej, najlepiej w ciemnym kolorze. Miały też mieć mały witraż i delikatne przetłoczenia.

Gdzie szukano producenta drzwi zewnętrznych?

W prasie branżowej i informatorach budowlanych, na stronach internetowych, w budowlanych centrach handlowych. Wybrano . Po zapoznaniu się z jej ofertą (wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej) i przedstawieniu swoich oczekiwań, zdecydowano się na model określony w katalogu jako Euronord Classic Plus. To drzwi jednoskrzydłowe, z czterema pionowymi delikatnymi przetłoczeniami oraz półokrągłym witrażem ręcznie wykonanym ze szklanych elementów.

Po wybraniu konkretnych drzwi ze strony internetowej zostaje się przekierowanym przez firmę do najbliższego punktu handlowego mającego w ofercie interesujący model. Montaż drzwi to już zadanie przedstawiciela wybranej placówki, sprawdzonego i rzetelnego fachowca, który uprzednio przyjeżdża i sprawdza wymiary. On również wycenia swoją usługę. Na zamówienie czeka się maksymalnie 2–3 tygodnie.

W tym momencie trzeba zapłacić firmie zaliczkę 20–30% wartości drzwi. Resztę płatności dokonuje się przy odbiorze. Za montaż płaci się po skończonej pracy. W zależności od punktu sprzedaży płatność można rozłożyć na raty.

Firma zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Warunki rękojmi są zgodne z wykładnią prawa: gwarancja trwa dwa lata, ale jest rozpatrywana jedynie wtedy, gdy ma się dokument potwierdzający datę zakupu.

Drzwi zewnętrzne i coś jeszcze?

Po zakupie konkretnego modelu i oczekiwaniu na firmę montażową, zajrzano jeszcze do sklepu internetowego firmy (www.euronord.pl/sklep). Okazało się, że drzwi zewnętrzne będą kosztowały niecałe 2 tys. zł, dlatego pozwolono sobie na dodatkowy zakup. Wybrano zadaszenie. Daszek dostarczany jest w ciągu 48 godz. Montaż jest bardzo prosty, nie wymaga specjalistycznej wiedzy i trwa niecałą godzinę. Wszystkie elementy są w jednym pudełku.

Szczegóły dotyczące drzwi zewnętrznych

Ostatecznie wybrano drzwi zewnętrzne, których skrzydło wykonane jest z profilowanej, ocynkowanej blachy stalowej, ze stalową ościeżnicą lakierowaną proszkowo na kolor skrzydła, oraz progiem aluminiowym. Drzwi mają wypełnienie z pianki poliuretanowej (zapewnia izolację termiczną i akustyczną oraz stabilność skrzydła) i ramiaki z klejonego drewna sosnowego. Są oklejone okleiną drewnopodobną i wyposażone w uszczelki magnetyczne. Drzwi mają dwa zamki trójtrzpieniowe (górny – zasuwkowy i dolny zapadkowo-zasuwkowy) zamocowane w ramiaku, który w tym miejscu jest dodatkowo wzmocniony. Zamki dostosowane są do standardowych i antywłamaniowych wkładek patentowych.

W skład zestawu wchodzą także trzy ocynkowane zawiasy łożyskowe z kołkami antywłamaniowymi. Drzwi wykończono okleiną drewnopodobną renolit w kolorze złotego dębu.

Przeszklenie witrażowe jest wykonane ręcznie z lutowanych kawałków szkła, zamkniętych w zespoleniu ze szkła hartowanego, w ramce z okleiny drewnopodobnej.

Do drzwi producent dodaje promocyjny zestaw: okucia i podstawowe wkładki patentowe z trzema kluczami do każdej wkładki. Można także zamówić komplet wkładek antywłamaniowych z sześcioma kluczami. Ale to kosztuje dodatkowe 200 zł.

 PRZYKŁADOWY WYBÓR
wymiary: 998 × 2095 mm
cena drzwi z akcesoriami: 1699 zł
zadaszenie: 374 zł
montaż: 300 zł (więcej gdy z demontażem)

Łączny koszt: 2373 zł
Drzwi Euronord Classic Plus

 

Aleksandra Kuśmierczyk

aktualizacja: 2009-02-26

Zdaniem naszych Czytelników

I my mamy drzwi drewniane. Owszm cena była dużo wyższa niż podana w w/w artykule, ale jakość jest nieporównywalna!!!!!!!! Drzwi są solidne, masywne i przedewszystkim bardzo ciepłe - czego nie zapewnią stalowo-piankowe. My należymy do tych ludzi, którzy wolą zainwestować w jakość, ...

Gość Agnieszka

19 Paź 2010, 08:09

Mi doradzono że jeśli drzwi wejściowe od domku jednorodzinnego to tylko i wyłącznie drewniane . Takie sprawdzają sie najlepiej . Ja kupiłem sobie drzwi drewniane. I sprawdzają sie super i na dodatek super wyglądają. Ale cena jest faktycznie powyżej 2000 a nawt powyżej 4000 zł.

Gość elk

03 Lip 2010, 21:01

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Wymiana drzwi zewnętrznych

Jeśli stare drzwi zewnętrzne wymagają wymiany, warto je zastąpić takimi, jakich dawniej nie produkowano: mocniejszymi i utrudniającymi włamanie
topowe produkty

Budujesz Dom - pomyśl o roletach Aluprof

Firma Aluprof, producent profili aluminiowych, dzięki swoim produktom pozwala stworzyć dom, w którym będziemy czuć się swobodnie, bezpiecznie, do którego z przyjemnością wrócimy po trudach dnia wiedząc, że zawsze można znaleźć w nim spokój, azyl i harmonię.
Najbardziej znane marki
Profile okienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Jak montować okno w warstwie docieplenia - pokaz AIB na MONTERIADZIE 2017
Jak montować okno w warstwie docieplenia - pokaz AIB na MONTERIADZIE 2017 Montaż okna w warstwie docieplenia budynku to nowoczesna metoda instalacji, opracowana z myślą o budownictwie pasywnym i energooszczędnym. ...
Nowość Fakro: drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky
Nowość Fakro: drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky Drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky firmy FAKRO to nowy trend w budownictwie zmieniający postrzeganie przestrzeni mieszkalnych.
Drzwi zewnętrzne HT 410 firmy Internorm
Drzwi zewnętrzne HT 410 firmy Internorm Na polskim rynku można znaleźć stosunkowo niewiele rozwiązań dedykowanych domom pasywnym, które cechuje wysoka izolacyjność termiczna. ...

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x