Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Artykuły

Drzwi wewnętrzne - zakup kontrolowany

Poszukiwane: pięcioro drzwi wewnętrznych pełnych do niewielkiego domu, do pokojów: gościnnego oraz dziecięcego, kuchni, pomieszczenia gospodarczego i łazienki. Szerokość skrzydeł ma wynosić 80 cm, a wysokość 203 cm. Łączny koszt (z montażem) nie może przekroczyć 4 tys. złotych.

Jakie drzwi?

Kupujemy z Czytelnikiem drzwi wewnętrzne
 (fot. Porta KMI Poland)
Aneta i Piotr postanowili szukać wśród drzwi uchylnych z drewna lub płyt drewnopochodnych. Zwracali uwagę na cenę, by inwestycja nie przekroczyła założonej kwoty, ale też na jakość materiałów i odpowiednią stylistykę. Wnętrze domu małżeństwo planuje urządzić nowocześnie, a więc dominować w nim będą formy proste.

Piotr i Aneta szukali drzwi:
 • w Internecie: na stronach producentów znajdowali szczegółowe oferty oraz dane kontaktowe dystrybutorów; na forach budowlanych czytali wypowiedzi osób, które zakup drzwi mają już za sobą (uwaga: nie zawsze są to rzetelne informacje);
 • u dystrybutorów i w budowlanych centrach handlowych, by osobiście obejrzeć wybrane modele drzwi, gdyż zdjęcia na stronach internetowych nie zawsze oddają wszystkie ich cechy.

Wybór

Według Piotra do wystroju domu pasowałyby drzwi drewniane, proste, bez szczególnych ozdób i rzeźbień powierzchni. Wstępny wybór padł na drzwi sosnowe Tomstol z serii Atena lub drzwi firmy Urzędowski. Ze względu na dosyć wysoką cenę drzwi drewnianych, małżonkowie zdecydowali się na sporo tańsze drzwi z płyt drewnopochodnych.

Anecie spodobały się proste drzwi firmy Porta z kolorowymi aplikacjami – jej zdaniem w sam raz do nowoczesnego wnętrza. Cena była atrakcyjna, Aneta nie była tylko przekonana do kolorystyki aplikacji. Ostateczny wybór padł na Porta NOVA z płyty HDF we wzorze 1.1, o eleganckim i nowoczesnym wyglądzie. Wybrane drzwi pokryte są okleiną Portadur imitującą drewno orzecha włoskiego, o pionowo-poziomym rysunku słojów. Do łazienki wybrali drzwi z podcięciem wentylacyjnym.

U najbliższego dystrybutora Aneta i Piotr spytali o wraz z montażem i zaczęli wstępnie negocjować cenę. Zostali spytani o grubość ścian, w które mają być wstawione i dowiedzieli się, że ze względu na to, że przekracza ona 10 cm, będą musieli zamontować ościeżnice regulowane.

Zamówienie obejmowało:
 • 5 skrzydeł drzwiowych Porta NOVA, wzór 1.1: uchylne, pełne, płytowe, szerokość 80 cm, wysokość 203 cm, okleina Portadur – syntetyczna, w kolorze drewnopodobnym (orzech 1); w tym jedno skrzydło z podcięciem wentylacyjnym
 • 4 klamki Arkadia zwykłe, metalowe, w kolorze złotym i 1 klamka Arkadia z blokadą WC ościeżnice regulowane Porta SYSTEM do skrzydeł pojedynczych (zakres szerokości muru: 95–115 mm): okleina Portadur (orzech 1)
Firma zapewniła bezpłatny pomiar otworów drzwiowych oraz transport zamówionego towaru.

Łączna cena zamówionego towaru, po odjęciu 8-procentowego rabatu, to 2659,72 zł netto. Montaż kosztował łącznie 800 zł netto. Ostateczny koszt całej inwestycji to 3459,72 zł netto, a po dodaniu podatku VAT około 3700 zł (zamówienie Piotra i Anety obejmowało montaż drzwi, dlatego do ceny zamówionego towaru doliczone zostało 7%, a nie 22% podatku VAT).

Małżeństwo skorzystało z usługi jednej z autoryzowanych grup montażowych producenta drzwi, dzięki czemu 12-miesięczna gwarancja na towar została wydłużona do 24 miesięcy. Na realizację zamówienia wraz z montażem Aneta i Piotr czekali 6 tygodni.

 WYBÓR ANETY I PIOTRA
,
model Porta NOVA

drzwi: 279 zł/szt. netto, ościeżnica regulowana: 243 zł/szt. netto,
klamki: 48 zł/szt. netto, montaż: 160 zł/szt. netto,

całkowity koszt zakupu i montażu pięciorga drzwi:
około 3700 zł brutto.
Porta NOVA

aktualizacja: 2009-09-17

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
FAKRO wspiera architektów
FAKRO wspiera architektów Firma FAKRO, producent okien dachowych, już po raz kolejny wsparła ogólnopolski program "Kształtowanie Przestrzeni" organizowany przez Izbę ...
Okna ALU LOOK firmy MS więcej niż OKNA
Okna ALU LOOK firmy MS więcej niż OKNA ALU LOOK firmy MS więcej niż OKNA to ekonomiczne rozwiązanie dla wszystkich, którym marzą się modne lecz kosztowne okna aluminiowe. Ten ...
Marka Schüco inwestuje w światowy rozwój
Marka Schüco inwestuje w światowy rozwój Digitalizacja procesów planowania i produkcji, sieciowanie urządzeń oraz wzrastająca presja na rozwój ekologicznych technologii budowlanych ...

Drzwi zewnętrzne z "klasą"

Drzwi zewnętrzne powinny być dla złodzieja barierą nie do przebycia. Dlatego też bezpieczeństwo jest jednym z głównych kryteriów przy ich wyborze. Warto jednak zadbać, aby drzwi naszego domu były również odporne na działanie warunków atmosferycznych, ciepłe i dźwiękoszczelne.
topowe produkty

Budujesz Dom - pomyśl o roletach Aluprof

Firma Aluprof, producent profili aluminiowych, dzięki swoim produktom pozwala stworzyć dom, w którym będziemy czuć się swobodnie, bezpiecznie, do którego z przyjemnością wrócimy po trudach dnia wiedząc, że zawsze można znaleźć w nim spokój, azyl i harmonię.
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze