Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Aktualności

Podłogi marki L'Esprit Decoration

We wrześniu miała miejsce premiera nowej luksusowej marki o nazwie L’Esprit Decoration.  Kolekcja obejmuje podłogi z drewna dębu i jesionu oraz z gatunków egzotycznych, takich  jak iroko, jatoba, sucupira, wenge oraz merbau.

Producentem tych luksusowych podłóg jest Grupa Barlinek. Ambasadorem marki został Wojciech Fibak - słynny tenisista, biznesmen i koneser sztuki.

Aby nadać tym wyjątkowym posadzkom niebanalny wygląd i charakter, zostały one poddane jeszcze na etapie produkcji dodatkowym zabiegom, wzmacniającym estetykę i wytrzymałość. Podłogi marki L’Esprit Decoration wpisują się idealnie w potrzeby wymagających Klientów, charakteryzują się wręcz perfekcyjną jakością wykonania i klasyczną, ponadczasową elegancją. Za 1 m2 podłogi trzeba zapłacić od 330 do 630 zł.

Podłogi marki L’Esprit Decoratio

Prace przy projekcie tej serii podłóg trwały od stycznia 2008 roku, kiedy to przeprowadzono zakrojone na szeroką skalę badania marketingowe wśród projektantów, architektów, znawców piękna i sztuki. Dystrybucja tych drewnianych posadzek ma miejsce wyłącznie  w wybranych punktach sprzedaży, w  dużych aglomeracjach miejskich. Dotarcie do odbiorcy sektora Premium obejmuje bliską współpracę z architektami oraz projektantami wnętrz.

Modę na marki Premium obserwujemy w Polsce od kilku lat – mówi Marek Janke, dyrektor handlowy Barlinka. Na rynku desek warstwowych dotąd nie było oferty Premium rodzimych producentów.

W segmencie tym obecne są wyłącznie nieliczne produkty marek zagranicznych, należało więc szybko zająć to miejsce – uważa Marek Janke.‏

Wreszcie jeden z najistotniejszych argumentów, przesądzający o zaangażowaniu Barlinka w nowy sektor: marki luksusowe są odporne na wahania koniunktury i utrzymują wysokie tempo sprzedaży nawet w czasach stagnacji ekonomicznej. Spółka zakłada sprzedaż nowego produktu na poziomie 10 tys. m kw. m roku. Plany na przyszły rok przewidują  zwiększenie sprzedaży do 60 tys. m kw.

Grupa jednocześnie aktywnie zwiększa swoją obecność  w  pozostałych segmentach rynku, tj. obok rynku głównego także w sektorze Economy.

 

 

Firma powiązana: Barlinek - deska barlinecka
aktualizacja: 2009-11-10

Dodaj komentarz

Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar Wśród kilkunastu nowości przygotowanych przez firmę Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dariusz Bogdan Niewiński na rok 2017 są listwy ...
Jubileuszowe Targi Grupy PSB  z udziałem Effectora
Jubileuszowe Targi Grupy PSB z udziałem Effectora 8 i 9 marca 2017 r. odbyły się w Kielcach, zorganizowane po raz piętnasty targi Grupy Polskich Składów Budowlanych. To jubileuszowe wydarzenie ...
Effector ma nową stronę internetową
Effector ma nową stronę internetową Firma Effector uruchomiła nową stronę internetową. Witryna spółki otrzymała nową szatę graficzną, zgodną z najnowszymi trendami w ...
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze