Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Aktualności

Barlinek w Chinach

Barlinek dostarcza swoje produkty, zwłaszcza deskę barlinecką, do 45 krajów na 4 kontynentach. To oznacza, że podłogi spółki są dostępne niemal  na wszystkich rynkach Europy oraz na wybranych rynkach światowych. Ostatnio jednym z  upodobanych kierunków dla polskiego producenta stały się Chiny.

Barlinek w Chinach Powodów jest co najmniej kilka. W Chinach dziś żyje ponad 1,3 mld mieszkańców i jest to obecnie największy rynek konsumentów.  W ubiegłym roku kraj ten osiągnął wzrost gospodarczy ponad 9% PKB, a ich produkcja przemysłowa wzrosła również o 9%.

Tempo wzrostu PKB od lat nie słabnie, za trzy  kwartały 2009 roku wyniosło aż blisko 8%! Chiny to także od kilku ostatnich lat  największy plac budowy i kraj przyciągający najwięcej bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

Z tych właśnie powodów rynek ten był bacznie obserwowany przez firmy z Grupy Kapitałowej Michała Sołowowa  jako coraz bardziej interesujący rynek zbytu.

Mimo silnej konkurencji, Chiny to światowy potentat produkcji warstwowych podłóg drewnianych, o potencjale produkcji około 25  mln m kw. rocznie,  a konsumpcji  ponad 78 mln m kw. (dane za 2008 r.). Barlinek jako pierwszy zdecydował się zbudować  tam struktury sprzedażowe. Spółka zleciła badania rynku, których wyniki skłoniły zarząd do podjęcia szeregu śmiałych decyzji.

Okazało się, że na rynku  jest jeszcze miejsce dla europejskiego producenta – mówi Marek Janke, członek zarządu i dyrektor handlowy Barlinka.

Barlinek w Chinach Pierwszy  salon  firmowy Barlinka oferujący bogaty asortyment podłóg oraz akcesoriów drewnianych został otwarty w  końcu  października br.  w Szanghaju.  Producent stawia na produkty typu premium: najwyższej jakości,  dla wymagających klientów,  w cenach znacznie przewyższających ofertę miejscowej konkurencji. 

W ofercie dla chińskiego klienta prym wiodą  podłogi jednolamelowe, deski postarzane oraz egzotyczne.  Wkrótce przewidywany jest również na tym rynku debiut ekskluzywnej marki w portfolio Barlinka -  L’Esprit Decoration.  

Plany dotyczące rynku chińskiego w 2010 r. są ambitne, ale realne – uważa Marek Janke. Planujemy  otworzyć  w 2010r. 15 sklepów franszyzowych, będziemy również prowadzić dystrybucję naszych podłóg we współpracy z miejscowymi sieciami DIY.

 

Firma powiązana: Barlinek - deska barlinecka
aktualizacja: 2009-11-24

Dodaj komentarz

Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar Wśród kilkunastu nowości przygotowanych przez firmę Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dariusz Bogdan Niewiński na rok 2017 są listwy ...
Jubileuszowe Targi Grupy PSB  z udziałem Effectora
Jubileuszowe Targi Grupy PSB z udziałem Effectora 8 i 9 marca 2017 r. odbyły się w Kielcach, zorganizowane po raz piętnasty targi Grupy Polskich Składów Budowlanych. To jubileuszowe wydarzenie ...
Effector ma nową stronę internetową
Effector ma nową stronę internetową Firma Effector uruchomiła nową stronę internetową. Witryna spółki otrzymała nową szatę graficzną, zgodną z najnowszymi trendami w ...

Panele podłogowe a wodne ogrzewanie podłogowe

Panele podłogowe mogą być wykorzystane nad wodnym ogrzewaniem podłogowym, pod warunkiem że ogrzewanie będzie stosowane na całej powierzchni podłogi (ułożone i użytkowane w opisany niżej sposób), a panele będą dopuszczone do współpracy z podłogówką.
topowe produkty

Mikrocement CREATIVO BAUFLOOR - doskonały sposób na elegancką podłogę

Marzysz o ładnej, a zarazem funkcjonalnej posadzce w kuchni, łazience lub salonie? Skorzystaj z oferty posadzek dekoracyjnych BAUTECH FUTURA - ich nienaganna estetyka i subtelna elegancja sprawdzą się w każdym wnętrzu.
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x