Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / ABC

Konserwacja i pielęgnacja podłóg w domu alergika

Posadzki polecane przez nas w domu alergika wystarczy przetrzeć mopem nasączonym wodą z preparatem konserwującym. Osoby cierpiące na alergie wziewne mogą używać ściereczek z mikrofibry, które ułatwiają zmywanie brudu czystą wodą – bez dodatku detergentów (włókna mikrofibry usuwają nawet stary brud i zaschnięte plamy).

Produkty do konserwacji i pielęgnacji podłóg i dywanów rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne:

Odkurzacz Syrius 1600 Odkurzacz Solaris 5000
 (fot. Zelmer)

Odkurzacz Solaris 5000 Sugerowana cena w zależności od modelu: od 739 do 939 zł
Syrius 1600 Sugerowana cena w zależności od modelu: od 489 do 719 zł

Odkurzacze z najskuteczniejszymi odmianami filtrów – HEPA – HEPA H13: bardzo gęste, wykonane z włókien połączonych syntetyczną żywicą. Są bardzo skuteczną barierą dla najdrobniejszych zanieczyszczeń – zatrzymują cząsteczki wielkości 0,3 mikrona, a więc nie tylko kurz, pyłki czy zarodniki grzybów, ale nawet dym papierosowy.

Wodorozcieńczalny, dwuskładnikowy lakier poliuretanowy Parkettlack
 (fot. Beckers)

Wodorozcieńczalny, dwuskładnikowy lakier poliuretanowy Parkettlack. Nie zawiera rozpuszczalników organicznych i nie wydziela szkodliwych oparów ani podczas nakładania, ani po jego zakończeniu. Przeznaczony do dekoracyjno-ochronnego malowania parkietów oraz podłóg drewnianych i drewnopochodnych.

Tworzy półmatową, przezroczystą powłokę o doskonałej przyczepności do podłoża. Lakier polecany jest przede wszystkim do podłóg z drewna dębowego, bukowego, brzozowego, sosnowego i świerkowego.

Jednoskładnikowy, półmatowy lakier Nature Panellack.
 (fot. Beckers)

Jednoskładnikowy, półmatowy lakier Nature Panellack. Jest to wodorozcieńczalny dyspersyjny lakier akrylowy, który po utwardzeniu się przez odparowanie wody tworzy przezroczyste powłoki półmat [35] lub połysk [80].

Lakier jest przeznaczony do mebli i stolarki, a także do dekoracyjnego malowania surowych powierzchni drewnianych eksploatowanych wewnątrz pomieszczeń (boazerii, galanterii drewnianej oraz innych przedmiotów drewnianych nienarażonych na działanie czynników atmosferycznych).

Emilia Rosłaniec

aktualizacja: 2017-07-10

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Nowe listwy w ofercie marki Effector
Nowe listwy w ofercie marki Effector Kolekcja Standard firmy Effector ma nowe listwy i profile: kątownik schodowy z aluminium, wyposażony we wkładkę antypoślizgową oraz listwy ...
Deski podłogowe w niewielkim rozmiarze to gorący trend!
Deski podłogowe w niewielkim rozmiarze to gorący trend! Jednym z najważniejszych trendów przewidzianych zarówno na obecny sezon, jak i przyszłe lata, jest wykańczanie podłóg deskami w niewielkim ...
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar Wśród kilkunastu nowości przygotowanych przez firmę Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dariusz Bogdan Niewiński na rok 2017 są listwy ...
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze