Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / ABC

Izolacje na podłogę

Izolacja cieplna

Izolacja cieplna jest niezbędna, kiedy podłoga leży wprost na gruncie lub na stropie oddzielającym pomieszczenie ogrzewane od nieogrzewanego. Najczęściej stosowanym materiałem są płyty styropianu.

Izolacja akustyczna

Izolację akustyczną stosuje się w podłodze na stropie dzielącym pomieszczenia użytkowane. Ma ona sprawić, żeby z górnego pomieszczenia do dolnego nie przedostawały się dźwięki – przede wszystkim te pochodzące od stąpania. Ale także np. powstające wskutek upadku twardego przedmiotu na podłogę czy szurania krzesłem.

Inne, np. odgłos z włączonego telewizora, mają wiele innych dróg przenikania. Do izolacji akustycznej stosuje się przede wszystkim wełnę skalną, a ostatnio także specjalne odmiany styropianu.

Izolacja przeciwwilgociowa

Izolacja przeciwwilgociowa jest konieczna w podłodze na stropie zarówno nad, jak i pod pomieszczeniem mokrym (łazienka, kuchnia, pralnia). Powinna się znaleźć zawsze od strony tego pomieszczenia, czyli np. nad łazienką – pod pierwszą warstwą podkładową, pod łazienką - nad najwyższą. Jeśli oba oddzielane pomieszczenia są mokre, izolację tę należy umieścić zarówno nad, jak pod warstwami podkładowymi. Będzie je wtedy chronić przed szkodliwym oddziaływaniem wody.

Jako materiału do izolacji przeciwwilgociowej używa się folii z tworzywa, zaś przy silniejszym zagrożeniu – papy lub warstwy lepiku. Dobrze też służy elastyczna membrana. Tworzy się ją w ten sposób, że przed ułożeniem {anchor 21886}płytek ceramicznych (najczęstszy rodzaj posadzki w pomieszczeniach mokrych), nanosi się na podłoże tzw. folię w płynie.

aktualizacja: 2010-11-24

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
topowe produkty

Listwy wykończeniowe - profesjonalna aranżacja Twojego wnętrza z marką Effector

Wnętrza, w których przebywamy - domy, biura czy też budynki użyteczności publicznej - pełnią wiele funkcji jednocześnie, zgodnie z naszymi potrzebami i preferencjami. We wszystkich pomieszczeniach wykorzystujemy różnego rodzaju listwy, profile oraz kształtowniki, by nadać aranżacji właściwy wygląd. W ofercie firmy EFFECTOR występuje dziewięć kolekcji profili wykończeniowych, które umożliwiają przeprowadzenie korzystnych zmian w Twoich wnętrzach.
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Płyty Symfonia z betonu architektonicznego marki Jadar
Płyty Symfonia z betonu architektonicznego marki Jadar Płyty Symfonia z betonu architektonicznego doskonale prezentują się we wnętrzach industrialnych i ascetycznych, podkreślając surowość ...
Łąccy uhonorowani Gazelą Biznesu 2015
Łąccy uhonorowani Gazelą Biznesu 2015 Firma Łąccy - Kołczygłowy, producent podłóg drewnianych, po raz trzeci znalazła się w elitarnym gronie laureatów ogólnopolskiego rankingu ...
Weber zaprasza wykonawców na szkolenia
Weber zaprasza wykonawców na szkolenia Weber zaprasza wykonawców na szkolenia przy porannej kawie i poczęstunku. Spotkania, organizowane we współpracy z dystrybutorami, będą ...
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe