Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Aktualności

Roboty myjące podłogi - iRobot Scooba 230 oraz iRobot Scooba 390

DLF Sp. z o.o. – autoryzowany importer i dystrybutor produktów lidera w dziedzinie robotyki – amerykańskiej firmy iRobot Corporation – rozszerza w Polsce swoje portfolio produktowe o dwa modele robotów myjących podłogi – iRobot Scooba 230 oraz iRobot Scooba 390.

Roboty myjące podłogi - iRobot Scooba 230 oraz iRobot Scooba 390

iRobot Scooba to pierwszy i jedyny na polskim rynku robot myjący podłogi. Inteligentne urządzenie decyduje o czasie i intensywności zmywania podłóg, pozwalając nam cieszyć się lśniącą, czystą i zadbaną podłogą. W odróżnieniu od tradycyjnych środków i urządzeń, roboty Scooba myją podłogi samodzielnie wykorzystując zaawansowane technologicznie rozwiązania.

iRobot Scooba zawsze używa świeżej wody – brudna jest zasysana z podłogi do specjalnego zbiornika, dzięki czemu nie miesza się z czystą. W rezultacie cała podłoga zostaje oczyszczona z zabrudzeń. Dodatkowo iRobot Scooba używając dedykowanego preparatu myjącego, pozostawia czystą powierzchnię eliminując jednocześnie do 98% znajdujących się na podłodze bakterii.

Nowe iRoboty Scooba wyróżniają się doskonałą jakością użytych materiałów, które w atrakcyjnej formie zamykają najbardziej zaawansowane technologie, zapewniające skuteczność czyszczenia. iRoboty Scooba:

 • czyszczą wszelkiego rodzaju szczelne podłogi twarde, takie jak panele, terakota, wykładzina PCV, marmur, a także drewniane parkiety
 • używają technologii iAdapt Responsive Cleaning – system nawigacji stosowany w robotach militarnych, zapewniający 98% pokrycie mytej powierzchni
 • mają system czujników, dzięki którym robot nie spada z wysokości, omija powierzchnie nienadające się do mycia (np. dywany), sprząta pod meblami i wokół nich (np. nogi krzeseł)
 • wyposażone są w tak zwane Wirtualne Ściany, które wyznaczają granice pracy robota
 • myją podłogi dedykowanym detergentem
Roboty myjące podłogi - iRobot Scooba 230 oraz iRobot Scooba 390

iRobot Scooba 390
Robot przeznaczony do mycia dużych powierzchni. iRobot Scooba 390 podczas jednego cyklu sprzątania, zmywa powierzchnię do 40m2. Charakteryzuje się dużą żywotnością baterii, której moc została zwiększona o 30%, a najnowsze rozwiązania technologiczne zamknięto w nowoczesnej obudowie. Praca robota myjącego opiera się na 4-stopniowym systemie mycia podłóg:

 • Faza 1 - Przygotowanie - wstępnie oczyszcza podłogę, zbiera drobne zabrudzenia
 • Faza 2 - Mycie - używana jest tylko czysta woda z płynem
 • Faza 3 - Szczotkowanie - szczotka delikatnie usuwa brud i bakterie
 • Faza 4 - Usuwanie brudnej wody do osobnego zbiornika.

iRobot Scooba 230
iRobot Scooba 230 to jedyny kompaktowy robot do mycia podłóg dostępny na rynku. W tym roku otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Design Award 2012. Ten model robota został opracowany, aby zaspokoić zapotrzebowanie na mycie podłóg w ciasnych, trudno dostępnych przestrzeniach jak np. łazienki czy kuchnie. iRobot Scooba 230 pozwala na zmywanie do 14 m2 powierzchni w jednym cyklu sprzątania.

Kompaktowy rozmiar powoduje, że Scooba dostanie się do trudno dostępnych miejsc, w tym przestrzeni pod i wokół szafek, mebli łazienkowych i sanitariatów, gdzie znajdują się instalacje wodno-kanalizacyjne. Jej rozmiar – 9 cm wysokości i 16,5 cm średnicy sprawia, że nowa Scooba jest idealna do mycia powierzchni w małych pomieszczeniach. iRobot Scooba 230 wyposażony jest w  dwukomorowy zbiornik na czystą i brudną wodę. Pracuje według 3-stopniowego procesu mycia podłóg: myje, szczotkuje i zasysa (gumową ssawka) powierzchnię w celu pozbycia się brudu i bakterii.

Prosty demontaż elementów myjących małego robota myjącego Scooba 230 przy regularnej eksploatacji i konserwacji pozwala w prosty i szybki sposób zachować zawsze lśniące i czyste podłogi.

Ceny modeli:
iRobot Scooba 230 – 1299 zł
iRobot Scooba 390 – 1999 zł

Firma powiązana: DLF
aktualizacja: 2012-06-19

Dodaj komentarz

Panele laminowane - wady i zalety

Jakie są zalety i wady paneli laminowanych.
topowe produkty

Mikrocement CREATIVO BAUFLOOR - doskonały sposób na elegancką podłogę

Marzysz o ładnej, a zarazem funkcjonalnej posadzce w kuchni, łazience lub salonie? Skorzystaj z oferty posadzek dekoracyjnych BAUTECH FUTURA - ich nienaganna estetyka i subtelna elegancja sprawdzą się w każdym wnętrzu.
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar Wśród kilkunastu nowości przygotowanych przez firmę Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dariusz Bogdan Niewiński na rok 2017 są listwy ...
Jubileuszowe Targi Grupy PSB z udziałem Effectora
Jubileuszowe Targi Grupy PSB z udziałem Effectora 8 i 9 marca 2017 r. odbyły się w Kielcach, zorganizowane po raz piętnasty targi Grupy Polskich Składów Budowlanych. To jubileuszowe wydarzenie ...
Effector ma nową stronę internetową
Effector ma nową stronę internetową Firma Effector uruchomiła nową stronę internetową. Witryna spółki otrzymała nową szatę graficzną, zgodną z najnowszymi trendami w ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.   
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x