Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Artykuły

Moda na autentyczność ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Współczesny design stawia na autentyczność i naturalność. Odrzuca podróbki, falsyfikaty i imitacje. Wraca do korzeni i pierwotnych materiałów - wełny, skóry, kamienia oraz przede wszystkim drewna. Korzystajmy z tego trendu, bo drewno we wnętrzach to coś więcej niż tylko modny wygląd.

Moda na autentyczność

Drewno towarzyszy ludzkości od wieków i nie zapowiada się w tej kwestii żadna rewolucja. Już dawno bowiem odkryliśmy, że naturalność posiada wiele zalet. To dlatego najchętniej wybieramy drewniane podłogi, które są najlepszym fundamentem starannie urządzonego wnętrza.

Zdrowiej

Drewno wykorzystywane przy aranżacji wnętrz tworzy swoisty mikroklimat, ponieważ nieustannie "oddycha", czyli wchłania wilgoć, gdy jest jej dużo i wypuszcza, gdy powietrze staje się zbyt suche. Drewno jest również wspaniałym izolatorem akustycznym i elektrycznym, doskonale akumuluje ciepło i jest świetnym rozwiązaniem dla alergików. Te wszystkie prozdrowotne walory drewna to jednak dopiero początek jego zalet.

Dąb Affogato Grande

Uniwersalnie

Drewniana podłoga pasuje do każdego stylu wnętrza - klasycznego, nowoczesnego, skandynawskiego, country, glamour, industrialnego czy romantycznego. To taka dobra i uniwersalna baza, która nie tylko dzielnie znosi upływ czasu, ale i nasze zmieniające się koncepcje aranżacyjne. Możemy zmieniać dodatki, wymieniać meble, malować ściany, a drewniana podłoga dopasuje się do każdego naszego pomysłu i kaprysu.

Dąb Biscuits Grande

Trendy

Drewniana podłoga może mieć typowy "drewniany" kolor. Taka będzie najbardziej neutralna, piękna w naturalny sposób, z widocznymi sękami, rysunkiem słojów. Ale jeżeli chcemy czegoś więcej, postawmy na drewnianą podłogę barwioną. Taką jak "Tastes of life" - najnowsza kolekcja Barlinka stworzona we współpracy z 4 projektantkami wnętrz, które określiły 16 najmodniejszych odcieni drewna. Kolory uzyskano dzięki unikalnej technologii podwójnego barwienia. Drewno ma wyraźną strukturę, która wydobyta została w procesie szczotkowania. Następnie zaakcentowano ją lekką, białą szpachlą, by na koniec pokryć całość deski wyselekcjonowaną gamą kolorystyczną bejc. Taka podłoga to połączenie autentyczności naturalnego drewna z designerskim sznytem.

Dąb Brownie Grande

Logotyp Barlinek

Więcej informacji o kolekcji: www.barlinek.com.pl

aktualizacja: 2016-11-03

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Jak wykończyć styk dwóch rodzajów materiałów podłogowych?

Podczas remontu salonu zamierzam na starej zniszczonej drewnianej posadzce ułożyć panele warstwowe i płytki ceramiczne. Czy terakotę mogę położyć bezpośrednio na drewnie i jak wykończyć styk dwóch rodzajów materiałów?

topowe produkty

Deska barliniecka - w 100% naturalna podłoga

Deska barliniecka to w 100% naturalna podłoga zaprojektowana, by w pełni wykorzystać walory drewna. To produkt określany w Europie jako "engineered wood" bądź deska wielowarstwowa. Wywodzi się ze Skandynawii, gdyż mieszkańcy tego regionu przekonali się, że zwykłe lite podłogi drewniane, mimo że są piękne, to zaraz po położeniu - pod wpływem zmieniającej się wilgotności powietrza - pracują, co może powodować ich rozsychanie, wybrzuszanie i skrzypienie.
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Przedsiębiorcy z 7 krajów odwiedzili fabrykę Effector we Włoszczowie
Przedsiębiorcy z 7 krajów odwiedzili fabrykę Effector we Włoszczowie 24 listopada 2016 r. spółkę Effector we Włoszczowie odwiedziła misja gospodarcza. Kilkunastu przedsiębiorców z 7 krajów, reprezentujących ...
Płyty Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek
Płyty Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek Jednym z najważniejszych etapów prac budowlanych jest zadbanie o właściwą izolację. Gdy o niej myślimy, nasze myśli najczęściej skupiają ...
Płyty Symfonia z betonu architektonicznego marki Jadar
Płyty Symfonia z betonu architektonicznego marki Jadar Płyty Symfonia z betonu architektonicznego doskonale prezentują się we wnętrzach industrialnych i ascetycznych, podkreślając surowość ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x