Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Topowe produkty

Deska barliniecka - w 100% naturalna podłoga

Deska barliniecka to w 100% naturalna podłoga zaprojektowana, by w pełni wykorzystać walory drewna. To produkt określany w Europie jako "engineered wood" bądź deska wielowarstwowa. Wywodzi się ze Skandynawii, gdyż mieszkańcy tego regionu przekonali się, że zwykłe lite podłogi drewniane, mimo że są piękne, to zaraz po położeniu - pod wpływem zmieniającej się wilgotności powietrza - pracują, co może powodować ich rozsychanie, wybrzuszanie i skrzypienie.

Deska barliniecka - w 100% naturalna podłoga

Praktyczni Skandynawowie stworzyli jednak produkt, który łączy piękno naturalnego drewna z odpornością na odkształcanie pod wpływem zmian wilgotności. To właśnie "enginereed wood". Połączenie warstwy wierzchniej wykonanej z twardego drewna litego - dębu, jesionu czy buka - z przeciwstawnie sklejonymi dwoma warstwami sosny powoduje, że otrzymujemy w 100% drewnianą, naturalnie piękną i trwałą podłogę odporną na zmiany wilgotności. Rozwiązanie to jest tak skuteczne, ze pozwala stosować deskę wielowarstwową nawet na ogrzewanie podłogowe.

Deska barliniecka - warstwy

WARSTWA WIERZCHNIA (DEKORACYJNA)

Tworzy zewnętrzna, użytkowa cześć deski podłogowej. Warstwa ta może być wykonana z przylegających do siebie trzech pasów lameli, przypominających wyglądem tradycyjny parkiet. Nazywa się ja wtedy 3-pasmowa. Wykonana z jednolitego elementu, wyglądająca jak podłoga lita, nazywana jest 1-pasmowa (patrz zdjęcie obok). Warstwa dekoracyjna, wykonana jest zdrewna drzew rodzaju liściastego.

UKŁAD WARSTWY GÓRNEJ - lamele warstwy górnej układane są jeden lub trzy pasy.

Deska barliniecka - warstwa górna

WARSTWA ŚRODKOWA (WEWNĘTRZNA, STABILIZUJĄCA)

Umiejscowiona jest miedzy warstwa górna i dolna deski. Warstwę te tworzą listewki z drewna drzew rodzaju iglastego oraz sklejki.

UKŁAD WARSTWY ŚRODKOWEJ - listewki warstwy środkowej układane są prostopadle do elementów warstwy górnej i dolnej, tworząc tym samym stabilna konstrukcje krzyżowa.

Deska barliniecka - warstwa środkowa

WARSTWA DOLNA (PRZECIWPRĘŻNA)

Jest to warstwa deski stykająca się z podłożem. Wykonana jest z listew lub obłogu drewna drzew rodzaju iglastego.

UKŁAD WARSTWY DOLNEJ - elementy warstwy dolnej układane są równolegle do warstwy górnej.

Dachówka barliniecka - warstwa dolna

Ogrzewanie podłogowe

Łączenie trzech warstw deski w stabilna krzyżowa konstrukcje, trwała i wytrzymała spoina klejowa na bazie żywicy, powoduje ze podłogi warstwowe Barlinka idealnie sprawdzają się na systemach ogrzewania podłogowego.

Deska barliniecka - ogrzewanie podłogowe

Kolekcje

Tastes Of Life

Kolekcja Tastes Of Life dla ludzi z pasja, ceniących styl i piękno, pragnących intensywnie smakować życie. Najnowsza, 5. edycja Smaków Życia, powstała przy udziale finalistek, organizowanego przez Barlinek Institute of Design konkursu Kreacje z Natury. Cztery projektantki, cztery wysmakowane, lecz zupełnie odmienne spojrzenia na design. Łącznie 21 wyjątkowych produktów w nowej kolekcji.

Deska barliniecka - kolekcja Tastes Of Life
Jesion

Senses

Kolekcja Senses łączy w sobie 3 silne trendy współczesnego designu: duży rozmiar, stonowana kolorystykę oraz naturalność prawdziwego drewna. Deski maja ponadstandardowa szerokość (207 mm), wyraźnie zaznaczone krawędzie oraz widoczna naturalna strukturę drewna, podkreślona naturalnymi olejami lub matowym lakierem.

Deska barliniecka - kolekcja Senses
Dąb

JMA

Jean Marc Artisan to drewniane podłogi w stylu vintage, ręcznie wykańczane metodami stosowanymi przez legendarnych francuskich rękodzielników. Mimo "wiekowego" wyglądu podłogi JMA to produkt zaawansowany technologicznie.

Deski zbudowane w 100% z dębu, którego 3 warstwy ułożono w nowoczesnej konstrukcji krzyżowej. Podłoga ma wyjątkowo gruba warstwę wierzchnią oraz jest trudnopalna, przez co sprawdzi się w apartamentach i rezydencjach, a także w miejscach takich jak restauracje, kluby, hotele czy galerie handlowe.

Deska barliniecka - kolekcja JMA
Dąb

***

BARLINEK S.A. to największy i najbardziej znany polski producent podłóg drewnianych. Podłogi z logo marki można kupić w ponad 55 krajach na 5 kontynentach. Każda kolekcja łączy w sobie wieloletnie doświadczenie ekspertów firmy, najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne oraz znajomość aktualnych trendów. Barlinek oferuje pełna gamę podłóg z prawdziwego drewna - Deska Barlinecka to drewno w najczystszej postaci dostępne w ofercie katalogowej jak i w kolekcjach np. Tastes of life, Senses czy wykańczanej ręcznie Jean Marc Artisan.

Logo Barlinek Barlinek - deska barlinecka
Al. Solidarności 36
25-323 Kielce
41 333 11 11
41 333 00 00
biuro@barlinek.com.pl
www.barlinek.com.pl
aktualizacja: 2016-11-23
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x