Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Aktualności

Szczątki meteorów na ścianie i podłodze

INOX to innowacyjna kolekcja płytek gresowych szkliwionych firmy Ceramika Nowa Gala, przy produkcji których zastosowano technologię suchego szkliwa. Dzięki tej technice każda płytka oprócz doskonałych parametrów technicznych posiada unikalny i niepowtarzalny wzór.

 
INOX - Ceramika Nowa GalaInspiracją wzorniczą dla kolekcji były szczątki meteorów odnalezione na Ziemi oraz najszlachetniejsze stopy unikalnych kosmicznych metali. Prawdopodobieństwo wyprodukowania dwóch identycznych płytek jest znikome. W ten sposób nawiązuje się do natury gdzie nie można spotkać dwóch identycznych rzeczy.

Kolekcja INOX polecana jest do obiektów o nowoczesnym wzornictwie np. m.in.: galerie, muzea sztuki nowoczesnej, ekskluzywne dyskoteki i kluby.

Płytki wykończone są w sposób, który umożliwia ich "wizualnie bezfugowy" montaż dostępne są w formatach 30x30 cm, 15x60 cm, 30x60 cm, uzupełnione dekoracjami: listwami i narożnikami ciętymi wodą oraz mozaikami.

INOX dostępne są w dwóch kolorach: miedziano-rdzawo-złotym i miedziano-rdzawo-srebrnym. Znajdują zastosowanie zarówno na ścianie, jak i na podłodze, w domach prywatnych, jak również w obiektach użyteczności publicznej. Najnowocześniejsza technologia pozwoliła uzyskać w przypadku tych płytek niebanalną powierzchnię: delikatnie strukturalną, niepowtarzalną jak najbardziej wyszukane stopy najpiękniejszych metali, a przy tym odporną na ścieranie i plamienie.

Okres gwarancji 5 lat.

INOX - Ceramika Nowa GalaCechy które wyróżniają kolekcję INOX to m.in.:

 • oryginalna metaliczna powierzchnia,
 • system modularny umożliwia tworzenie oryginalnych i niepowtarzalnych wzorów ścian i podłóg.  
 • bardzo dobre parametry techniczne:
 • minimalna nasiąkliwość płytek (≤0,05%),
 • duża wytrzymałość na zginanie (min. 45 Mpa),
 • twardość powierzchni zbliżona do twardości diamentu (8º stopień w 10º skali Mohsa).
 • odporność na plamienie (5 klasa),
 • rektyfikacja; proces polega na uzyskaniu dokładnej kalibracji (mechaniczne frezowanie krawędzi płytek na określony wymiar w celu ułożenia płytek z różnych partii); rektyfikacja umożliwia układanie płytek bez fugi lub w systemie modularnym z zastosowaniem 3 mm spoiny.

Przybliżone sugerowane ceny detaliczne kolekcji wahają się dla poszczególnych formatów:

 

 • 30x30 cm – około 78,10zł netto/1 m2 + 22% VAT;
 • 30x60 cm – około 85,35zł netto/1 m2 + 22% VAT;
 • 15x60 cm – około 128,35zł netto/1 m2 + 22% VAT;

aktualizacja: 2007-10-23

Dodaj komentarz

Czy "płytka ceramiczna na podłożu gresowym" jest gresem?

Odpowiedź eksperta: Między gresem a "płytkami ceramicznymi na podłożu gresowym" w praktyce mamy do czynienia z dwoma różnymi pod względem użytkowym materiałami - gresem naturalnym o jednorodnej strukturze w całej grubości płytki i gresem szkliwionym, w którym czerep wykonany jest z gresu, a powierzchnia pokryta szkliwem.

topowe produkty

Deska barliniecka - w 100% naturalna podłoga

Deska barliniecka to w 100% naturalna podłoga zaprojektowana, by w pełni wykorzystać walory drewna. To produkt określany w Europie jako "engineered wood" bądź deska wielowarstwowa. Wywodzi się ze Skandynawii, gdyż mieszkańcy tego regionu przekonali się, że zwykłe lite podłogi drewniane, mimo że są piękne, to zaraz po położeniu - pod wpływem zmieniającej się wilgotności powietrza - pracują, co może powodować ich rozsychanie, wybrzuszanie i skrzypienie.
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar Wśród kilkunastu nowości przygotowanych przez firmę Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dariusz Bogdan Niewiński na rok 2017 są listwy ...
Jubileuszowe Targi Grupy PSB z udziałem Effectora
Jubileuszowe Targi Grupy PSB z udziałem Effectora 8 i 9 marca 2017 r. odbyły się w Kielcach, zorganizowane po raz piętnasty targi Grupy Polskich Składów Budowlanych. To jubileuszowe wydarzenie ...
Effector ma nową stronę internetową
Effector ma nową stronę internetową Firma Effector uruchomiła nową stronę internetową. Witryna spółki otrzymała nową szatę graficzną, zgodną z najnowszymi trendami w ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.   
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x