Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Aktualności

Szczątki meteorów na ścianie i podłodze

INOX to innowacyjna kolekcja płytek gresowych szkliwionych firmy Ceramika Nowa Gala, przy produkcji których zastosowano technologię suchego szkliwa. Dzięki tej technice każda płytka oprócz doskonałych parametrów technicznych posiada unikalny i niepowtarzalny wzór.

 
INOX - Ceramika Nowa GalaInspiracją wzorniczą dla kolekcji były szczątki meteorów odnalezione na Ziemi oraz najszlachetniejsze stopy unikalnych kosmicznych metali. Prawdopodobieństwo wyprodukowania dwóch identycznych płytek jest znikome. W ten sposób nawiązuje się do natury gdzie nie można spotkać dwóch identycznych rzeczy.

Kolekcja INOX polecana jest do obiektów o nowoczesnym wzornictwie np. m.in.: galerie, muzea sztuki nowoczesnej, ekskluzywne dyskoteki i kluby.

Płytki wykończone są w sposób, który umożliwia ich "wizualnie bezfugowy" montaż dostępne są w formatach 30x30 cm, 15x60 cm, 30x60 cm, uzupełnione dekoracjami: listwami i narożnikami ciętymi wodą oraz mozaikami.

INOX dostępne są w dwóch kolorach: miedziano-rdzawo-złotym i miedziano-rdzawo-srebrnym. Znajdują zastosowanie zarówno na ścianie, jak i na podłodze, w domach prywatnych, jak również w obiektach użyteczności publicznej. Najnowocześniejsza technologia pozwoliła uzyskać w przypadku tych płytek niebanalną powierzchnię: delikatnie strukturalną, niepowtarzalną jak najbardziej wyszukane stopy najpiękniejszych metali, a przy tym odporną na ścieranie i plamienie.

Okres gwarancji 5 lat.

INOX - Ceramika Nowa GalaCechy które wyróżniają kolekcję INOX to m.in.:

 • oryginalna metaliczna powierzchnia,
 • system modularny umożliwia tworzenie oryginalnych i niepowtarzalnych wzorów ścian i podłóg.  
 • bardzo dobre parametry techniczne:
 • minimalna nasiąkliwość płytek (≤0,05%),
 • duża wytrzymałość na zginanie (min. 45 Mpa),
 • twardość powierzchni zbliżona do twardości diamentu (8º stopień w 10º skali Mohsa).
 • odporność na plamienie (5 klasa),
 • rektyfikacja; proces polega na uzyskaniu dokładnej kalibracji (mechaniczne frezowanie krawędzi płytek na określony wymiar w celu ułożenia płytek z różnych partii); rektyfikacja umożliwia układanie płytek bez fugi lub w systemie modularnym z zastosowaniem 3 mm spoiny.

Przybliżone sugerowane ceny detaliczne kolekcji wahają się dla poszczególnych formatów:

 

 • 30x30 cm – około 78,10zł netto/1 m2 + 22% VAT;
 • 30x60 cm – około 85,35zł netto/1 m2 + 22% VAT;
 • 15x60 cm – około 128,35zł netto/1 m2 + 22% VAT;

aktualizacja: 2007-10-23

Dodaj komentarz

Czy "płytka ceramiczna na podłożu gresowym" jest gresem?

Odpowiedź eksperta: Między gresem a "płytkami ceramicznymi na podłożu gresowym" w praktyce mamy do czynienia z dwoma różnymi pod względem użytkowym materiałami - gresem naturalnym o jednorodnej strukturze w całej grubości płytki i gresem szkliwionym, w którym czerep wykonany jest z gresu, a powierzchnia pokryta szkliwem.

topowe produkty

Listwy wykończeniowe - profesjonalna aranżacja Twojego wnętrza z marką Effector

Wnętrza, w których przebywamy - domy, biura czy też budynki użyteczności publicznej - pełnią wiele funkcji jednocześnie, zgodnie z naszymi potrzebami i preferencjami. We wszystkich pomieszczeniach wykorzystujemy różnego rodzaju listwy, profile oraz kształtowniki, by nadać aranżacji właściwy wygląd. W ofercie firmy EFFECTOR występuje dziewięć kolekcji profili wykończeniowych, które umożliwiają przeprowadzenie korzystnych zmian w Twoich wnętrzach.
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Effector ma nową stronę internetową
Effector ma nową stronę internetową Firma Effector uruchomiła nową stronę internetową. Witryna spółki otrzymała nową szatę graficzną, zgodną z najnowszymi trendami w ...
W szampańskim nastroju przez cały rok - podłoga Champagne firmy Kaczkan
W szampańskim nastroju przez cały rok - podłoga Champagne firmy Kaczkan Szampan to ekskluzywny trunek, towarzyszący celebracji wyjątkowych chwil, a także symbol luksusu i prestiżu. Z inspiracji tym szlachetnym ...
Rozwój usług obróbki aluminium w Effector S.A.
Rozwój usług obróbki aluminium w Effector S.A. Effector od kilkunastu lat wykonuje usługi obróbki aluminium. Pierwotnie firma realizowała te prace wyłącznie na własne potrzeby - anodowano ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.   
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x