Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Aktualności

Nowości Profile VOX

Firma Profile VOX postanowiła wzbogacić swoją ofertę handlową o dwa nowe gatunki drewna egzotycznego marki GlobalWood, jakimi są Jatoba oraz Tiger Wood oraz listwę przypodłogową wykonaną z litego drewna Merbau.

Jatoba to drewno pochodzące z Ameryki PołudniowejEgzotyka Jatoba 

Jatoba to drewno pochodzące z Ameryki Południowej – głównie Brazylii, ale rośnie także w Meksyku, Peru, Boliwii oraz Indiach. Jest to drewno o barwach od jasnej do ciemno brązowej lub czerwono brązowej z widocznymi ciemnymi smugami (taki kolor osiąga po wyschnięciu). Jatoba to egzotyczne drewno charakteryzujące się, dużą twardością, trwałością i naturalną gęstością, co w połączeniu z naturalnym, ciepłym pięknem sprawia, że jest jednym z najpopularniejszych gatunków używanych przy produkcji podłóg.

Ze względu na swoją twardość, jest dość trudne w obróbce, ale właśnie dlatego drewno znajduje również  zastosowanie w produkcji bardzo trwałych mebli.

Drewno Tiger Wood

Tiger Wood, czyli Drewno Tygrysie (Muiracataria)Kolejną nowością w ofercie handlowej Profile VOX jest drewno, które, w pełni oddaje swój charakter w nazwie - Tiger Wood, czyli Drewno Tygrysie (Muiracataria). Gatunek drewna rosnący w dżungli amazońskiej – głównie Brazylii. Charakteryzuje się pięknym jasnobrązowym ubarwieniem, przetykanym ciemnymi (brązowymi i czarnymi) pasami, które przypominają umaszczenie tygrysa.

Podłogi z drewna Tiger Wood mają niepowtarzalny oryginalny wygląd. Tiger Wood jest gatunkiem twardym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne, o które bardzo łatwo podczas codziennego eksploatowania podłogi.

Duża stabilność wymiarowa sprawia, że Tiger Wood jest odpowiednim drewnem na podłogi oraz tarasy zewnętrzne.

Listwa przypodłogowa Merbau

Dodatkowym uzupełnieniem dla podłóg marki GlobalWood jest wprowadzana właśnie listwa przypodłogowa Merbau wykonana z litego drewna, występującego w Indonezji oraz Malezji. Ma szlachetny ciemnobrązowy kolor, dzięki czemu doskonale komponuje się we wnętrzach zarówno tradycyjnych jak i tych nowoczesnych.

Drewno bardzo stabilne wymiarowo, nie rozsychające się nawet po wielu latach używania, dzięki czemu listwa przypodłogowa Merbau jest bardzo trwała, odporna na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. Jej barwa harmonizuje z kolorem podłogi.

Listwa przypodłogowa Merbau

Przebywając w pomieszczeniach wykończonych drewnem Tiger Wood lub Jatobą z pewnością poczujecie Państwo klimat amazońskiej dżungli oraz wzmocniony aromat świeżo palonej kawy. Pełną ofertę podłóg marki GlobalWood odnajdą Państwo na stronie i

Profile VoxGlobalWood

 

Firma powiązana: VOX INDUSTRIE
aktualizacja: 2009-04-01

Dodaj komentarz

Praktyczne wskazówki przy dobieraniu podłóg

Podłoga traktowana jest w procesie wykańczania i wystroju wnętrz jako priorytet. Musi być bezpieczna i solidna. To na nią najpierw pada wzrok osób wchodzących do wnętrza, dopiero potem patrzących na ściany i meble. Dlatego bardzo ważny jest sposób jej wykończenia, współgrający ze stylem przyszłej aranżacji.
topowe produkty

Deska barliniecka - w 100% naturalna podłoga

Deska barliniecka to w 100% naturalna podłoga zaprojektowana, by w pełni wykorzystać walory drewna. To produkt określany w Europie jako "engineered wood" bądź deska wielowarstwowa. Wywodzi się ze Skandynawii, gdyż mieszkańcy tego regionu przekonali się, że zwykłe lite podłogi drewniane, mimo że są piękne, to zaraz po położeniu - pod wpływem zmieniającej się wilgotności powietrza - pracują, co może powodować ich rozsychanie, wybrzuszanie i skrzypienie.
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar Wśród kilkunastu nowości przygotowanych przez firmę Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dariusz Bogdan Niewiński na rok 2017 są listwy ...
Jubileuszowe Targi Grupy PSB  z udziałem Effectora
Jubileuszowe Targi Grupy PSB z udziałem Effectora 8 i 9 marca 2017 r. odbyły się w Kielcach, zorganizowane po raz piętnasty targi Grupy Polskich Składów Budowlanych. To jubileuszowe wydarzenie ...
Effector ma nową stronę internetową
Effector ma nową stronę internetową Firma Effector uruchomiła nową stronę internetową. Witryna spółki otrzymała nową szatę graficzną, zgodną z najnowszymi trendami w ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x