Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Aktualności

Wizyta Prezydenta Ukrainy w fabryce Barlinka

30 czerwca 2009 roku Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko  odwiedził  spółkę Barlinek Invest - przedsiębiorstwo przetwórstwa drzewnego na Ukrainie. 

Wizyta Prezydenta Ukrainy w fabryce BarlinkaPrezydent Wiktor Juszczenko z uwagą obejrzał nie tylko wydziały produkcyjne deski barlineckiej, ale również  linie pakowania oraz magazyn  wyrobów gotowych. Duże zainteresowanie wywołała także linia produkująca ekologiczne biopaliwo – pelet drzewny.

Prezydent wysoko ocenił fakt, że technologia produkcji barlineckiej deski oraz peletu  jest bezodpadowa i  nowoczesna, zaprojektowana  w oparciu o najlepsze  europejskie sprawdzone standardy. Prawdziwe zaciekawienie wzbudziły także ekologiczne inicjatywy firmy Barlinek, w szczególności  akcja sadzenia młodych drzew, prowadzona zarówno w Polsce jak i na Ukrainie (Akcja „1 za 1”). Wiktor Juszczenko spotkał się również z pracownikami i kierownictwem firmy.

Ukraiński zakład Grupy Barlinek uważany jest za największą i najnowocześniejszą inwestycję branży drzewnej na Ukrainie. Moce produkcyjne ukraińskiego zakładu to 2 mln m2 deski podłogowej rocznie.

Podobnie jak w Barlinku, zakład w Winnicy przeprowadza pełen proces przerobu drewna:

 • od kłody po gotową podłogę. Dlatego też oprócz linii deski podłogowej, powstało pełne zaplecze produkcyjne: skład surowca, tartak z fryzarnią, suszarnia, magazyn i centrum logistyczne. Obok wydziałów związanych bezpośrednio z produkcją deski barlineckiej,
 • na terenie zakładu znajduje się kotłownia oraz fabryka  peletu, o mocy wytwórczej 17 tys.ton rocznie.

Ukraiński zakład Barlinka pozwolił na stworzenie ponad 800 miejsc pracy. Większość pracowników, w tym także na stanowiska kierownicze, rekrutowano na Ukrainie. Blisko roczne przygotowania i szkolenia dla wybranych osób w Polsce pozwoliły na poznanie tajników produkcji deski barlineckiej oraz przygotowanie do zajmowania kluczowych stanowisk w firmie.


Firma powiązana: Barlinek - deska barlinecka
aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar Wśród kilkunastu nowości przygotowanych przez firmę Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dariusz Bogdan Niewiński na rok 2017 są listwy ...
Jubileuszowe Targi Grupy PSB z udziałem Effectora
Jubileuszowe Targi Grupy PSB z udziałem Effectora 8 i 9 marca 2017 r. odbyły się w Kielcach, zorganizowane po raz piętnasty targi Grupy Polskich Składów Budowlanych. To jubileuszowe wydarzenie ...
Effector ma nową stronę internetową
Effector ma nową stronę internetową Firma Effector uruchomiła nową stronę internetową. Witryna spółki otrzymała nową szatę graficzną, zgodną z najnowszymi trendami w ...
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze