Budujemy Dom
Instalacje / Pompy ciepła / Topowe produkty

Szwedzkie pompy ciepła firmy CTC Enertech Group ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Szwedzkie pompy ciepła firmy CTC Enertech Group

Masz drogie ogrzewanie? Czas, abyś poczuł najtańsze ciepło w Twoim domu! CTC Enertech Group ogrzewa domy od 90 lat, z czego ponad 30 lat buduje efektywne pompy ciepła.

W trakcie budowy domu ale też przy modernizacji kotłowni coraz częściej trafiamy na pojęcia związane z darmową, zieloną energią i źródłami odnawialnymi. Pod tymi pojęciami kryje się nic innego jak wszechobecna wokół nas darmowa, niskotemperaturowa energia ukryta pod ziemią, w wodzie i w otaczającym nas powietrzu. Ten ogromny magazyn darmowego ciepła możemy w sposób ekonomiczny z powodzeniem wykorzystać do ogrzania naszego domu i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Urządzeniem, które jest w stanie "zagospodarować to dobro" jest właśnie pompa ciepła.

Pompa ciepła jest urządzeniem, do którego dostarczamy ciepło o niskiej temperaturze. W wyniku procesów termodynamicznych zachodzących w układzie chłodniczym zostaje ono podniesione do wyższej temperatury i wykorzystane w naszym systemie grzewczym do ogrzania domu i produkcji c.w.u. Samo to urządzenie jest tylko częścią naszego systemu grzewczego, który możemy podzielić na trzy części:

1. Dolne źródło - to miejsce, z którego czerpiemy zieloną energię, np. grunt, powietrze czy woda.
2. Pompa ciepła - urządzenie elektryczne podnoszące energię z dolnego źródła na wyższy parametr z wykorzystaniem energii elektrycznej zużywanej przez sprężarkę (kompresor), odpowiedni do potrzeb grzewczych budynku.
3. Górne źródło - instalacja grzewcza (ogrzewanie podłogowe, grzejniki ) wewnętrzna w domu, gdzie następuje odbiór energii wytworzonej przez pompę ciepła.

Podstawowa klasyfikacja tych urządzeń sprowadza się do podziału na pompy powietrzne i gruntowe. Sama idea wykorzystania darmowej energii poprzez pompy ciepła zrodziła się w Skandynawii, a dokładnie w Szwecji. Wiodącym producentem jest szwedzka firma CTC Enertech Group. W jej ofercie znajduje się doskonała powietrzna pompa ciepła najnowszej generacji - CTC EcoAir serii 400.

Pompa ciepła powietrze/woda

CTC EcoAir 400 jest pompą ciepła typu powietrze/woda, która transferuje energię z powietrza zewnętrznego do systemu grzewczego. CTC EcoAir 400 może pracować do temp. zewnętrznej -22 st. C.

Pompa ciepła może być połączona do każdego zbiornika za pośrednictwem systemu sterującego CTC EcoLogic Family / PRO. Nowa generacja została zaprojektowana do pracy z wysoką efektywnością i niskim poziomem hałasu. CTC EcoAir 400 automatycznie wyczuwa potrzebę odszraniania, co redukuje ilość tych cykli do minimum.

CTC EcoAir 400
CTC EcoAir 400

KORZYŚCI

• Przeznaczona do pracy do -22 st. C
• Łatwa w montażu, minimum połączeń hydraulicznych i elektrycznych
• Wytwarza wodę do 65°C używając bardzo wydajnego kompresora typu scroll oraz 55 st. C przy temperaturze -22 st. C.
• Integruje się ze sterownikiem EcoLogic Family/PRO lub zbiornikiem EcoZenith i250, dla zwiększenia efektywności i elastyczności systemu.
• Zaprojektowana do pracy w klimacie skandynawskim.
• Możliwość łączenia do 10 urządzeń w kaskadę, używając sterownika CTC EcoLogic PRO

Zbiornik systemowy

CTC EcoZenith i250
CTC EcoZenith i250

Doskonałym rozwiązaniem jest też połączenie powietrznej pompy ciepła z systemowym zbiornikiem CTC EcoZenith i250. Ten zbiornik jest konstrukcją jedyną taką obecnie na rynku polskim. Łączy w sobie funkcję bufora dla układu ogrzewania oraz stację produkcji c.w.u. Pojemność bufora została podzielona na dwa zbiorniki. Dolny o pojemności 123l jest przeznaczony do układu grzewczego. O temperaturze jego ładowania decyduje automatyka z funkcją pogodową co sprawia iż zużycie energii jest bardzo ekonomiczne.

Górny - 100l - służy do dogrzewania do wymaganej temperatury c.w.u. Temperatura ładowania może dochodzić do 65 st.C. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania na ciepło przez układ grzewczy, poprzez czterodrogowy zawór mieszający dodatkowe ciepło jest dobierane z górnego zbiornika gdzie utrzymywana jest wyższa temperatura. Tym samym poprzez to rozwiązanie opóźniamy moment załączenia się pompy ciepła.

Jest to specjalnie skonstruowany zbiornik, wyposażony i uzbrojony w prawie wszystkie potrzebne hydrauliczne podzespoły stanowiące wraz z powietrzną pompą ciepła kompletną kotłownią. W jego zwartej obudowie znajduje się:

• Bufor wody kotłowej - 223l - podzielony na dwie części.
• Stacja produkcji c.w.u. w postaci wężownicy miedzianej o zwiększonej powierzchni wymiany ciepła.
• Zawór przełączający, który kieruje ciepło do dolnego lub górnego zbiornika.
• Pompy ładującej klasy A.
• Zawór mieszający na wyjściu z bufora.
• Automatyka pogodowa z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem.
• Wbudowane dwie grzałki elektryczne - 9 i 6 kW - załączane co 300 W Gruntowa pompa ciepła.

Drugim rodzajem pomp są pompy gruntowe które czerpią energię z ziemi. Wybór pompy ciepła przez użytkownika musi być dokonany z rozwagą. Należy pamiętać iż jest to inwestycja na lata (czas pracy takiego urządzenia sięga-30 lat) i nie jest to wydatek tak jak przy zakupie np. kotła gazowego.

CTC EcoHeat 400
CTC EcoHeat 400

Każde urządzenie zajmuje jakąś powierzchnię. W nowo powstających domach z reguły nie przewiduje się kotłowni a wykorzystuje zazwyczaj garaż. Wychodząc naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu szwedzka firma CTC Enertech Group stworzyła w pełni kompaktową pompę ciepła, która w jednej obudowie zawiera wszystko to co jest potrzebne i rozumiane jako gotowa kotłownia - CTC EcoHeat 400.

Mamy tutaj nowoczesny układ chłodniczy, bufor wody grzewczej, stację produkcji ciepłej wody użytkowej i rozbudowaną automatykę z prostym w obsłudze ciekłokrystalicznym, dotykowym wyświetlaczem graficznym. Cała kotłownia zajmuje niecały 1m2. EcoHeat 400 jest nową generacją gruntowych pomp ciepła, które uzyskały najwyższe COP 5.24 (B5/W35) wg. EN14511.

Wyświetlacz dotykowy z przejrzystymi symbolami oraz menu w języku polskim sprawia, że ustawienia ogrzewania i ciepłej wody oraz odczyt danych pracy jest bardzo proste. Możliwa jest również zdalna kontrola urządzenia przez internet lub telefon komórkowy.

CTC EcoHeat 400 ma wiele nowych rozwiązań i komponentów włączając w to nasz nowo zaprojektowany układ chłodniczy, bardzo wydajny kompresor i zmienną wydajność przepływu, która realizowana jest przez energooszczędne pompy o zmiennej wydajności. Kompresor i podzespoły układu chłodniczego są teraz zamknięte w uszczelnionej, dźwiękochłonnej obudowie. To powoduje znaczące obniżenie głośności urządzenia. Zespół kompresora może być wyjęty w prosty sposób dla zapewnienia łatwej instalacji i szybkiej obsługi.

Dolne źródło może być w prosty sposób podłączone z lewej, prawej lub z tyłu pompy ciepła za pomocą dołączonych węży elastycznych. Projektowanie od podstaw pozwoliło nam podnieść ilość wytwarzanej ciepłej wody użytkowej.

Nasze rozwiązanie zapewnia użytkownikowi ochronę ciepłej wody przed bakterią legionellą i większą wydajność ciepłej wody użytkowej z mniejszej pojemności zbiornika. To rozwiązanie zapewnia wodę zawsze, kiedy jest potrzebna.

W CTC wybraliśmy rozwiązanie technologiczne, które zapewnia więcej ciepła bez wahania temperatury. Ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe będzie zawsze miały odpowiednią temperaturę, dzięki zaworowi mieszającemu.

Przyszli inwestorzy powinni szukać produktów renomowanych firm, specjalizujących się w produkcji pomp ciepła. Dobrym kierunkiem na pewno jest wybór szwedzkiej myśli technicznej, gdzie tak naprawdę zrodził się pomysł wykorzystania otaczającej nas energii w pompie ciepła. Takim producentem jest renomowana szwedzka firma, wiodący producent na rynku skandynawskim firma z 90-letnią tradycją - CTC ENERTECH GROUP.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.ctc.powerofgreen.eu.

TRADA - PARTNER CTC W POLSCE TRADA - PARTNER CTC W POLSCE
ul. Chwaszczyńska 170d
81-571 Gdynia
Tel.: (58) 556 48 88
email: biuro@powerofgreen.eu    
www.ctc.powerofgreen.eu

aktualizacja: 2014-02-26
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x