Budujemy Dom
Instalacje / Pompy ciepła / Aktualności

Nowości w ofercie produktów Alpha-InnoTec 2014

Nowości w ofercie produktów Alpha-InnoTec 2014

Marka Alpha-InnoTec prezentuje nowości, które już niedługo znajdą się w jej asortymencie: regulator pokojowy, pompy ciepła typu powietrze / woda z regulacją mocy i moduł hydrauliczny dla 2x LWD "HMD 2".


Regulator pokojowy

Nowy regulator Alpha-InnoTec to większa wygoda użytkowania pompy ciepła w Twoim domu!

Monitoruj i kontroluj pompę ciepła w najbardziej komfortowy dla Ciebie sposób, z najwygodniejszego dla Ciebie miejsca. Nowy reguator pokojowy (RBE) umożliwa między innymi precyzyjne określenie temperaturę pomieszczenia, oraz dostosowanie jej do rzeczywistych potrzeb.

Nowy regulator oferuje wiele przydatnych funkcji, które wykorzystywać możesz bezpośrednio z salonu. Koniec ze sterowaniem urządzenia w piwnicy, garażu itp. Od teraz swoją pompę ciepła ustawisz w komfortowych dla Ciebie warunkach, jak również dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatury pomieszczenia zoptymalizujesz jej wydajność.

Urządzenie kontroluje temperaturę w pomieszczeniu, zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia. Dzięki temu temperatura ustawiona przez Ciebie dopasowuje się do rzeczywistego zapotrzebowania, a nie do ustawień pompy ciepła. Jest to szczególnie ważne, ponieważ pozwala na mniejsze zużycie energii.

Jednostka sterująca połączona jest z pompą ciepła poprzez jej regulator Luxtronik 2.1, który znajduje się na obudowie pompy ciepła. Dzięki temu rozwiązaniu można przenieść zarządzanie wszystkimi najpotrzebniejszymi funkcjami sterownika do salonu, gdzie znajduje się centralna jednostka sterująca urządzeniem.

Prócz regulacji użytkownik może dowolnie przeglądać najważniejsze parametry i dane eksploatacyjne pompy ciepła na kolorowym, graficznym wyświetlaczu urządzenia. Dodatkowo może zmienić ustawienia, takie jak temperatura c.w.u., bezpośrednio z salonu, dzięki czemu może zoptymalizować system do aktualnego zapotrzebowania.

Wśród głównych funkcji można wyróżnić:

 • wyświetlanie aktualnej temperatury wewnętrznej i zewnętrznej
 • wyświetlanie aktualnego trybu pracy pompy ciepła
 • kontrola temperatury systemu i dopasowanie jej do temperatury w pomieszczeniu wzorcowym z uwzględnieniem preferencji użytkownika
 • uruchamianie pomocniczej funkcji dogrzewania c.w.u. w przypadku zwiększonego zużycia wody ręcznie zarządzanie chłodzeniem budynku
 • odczyt błędów zgłaszanych przez regulator, co umożliwia szybszą reakcję 

Sterownik obsługuje wszystkie istotne funkcje dla podłączonej pompy ciepła oraz jej komponentów, takich jak ogrzewanie ciepłej wody, chłodzenie, wentylacja, zarządzanie instalacją słoneczną czy też basenem.

Wszystkie przyszłe modele pomp ciepła Alpha-InnoTec będą stopniowo dopasowane do nowego regulatora.

Pompy ciepła typu powietrze / woda z regulacją mocy

Pompy ciepła typu powietrze / woda z inwerterem o mocy 16 kW przy A7/W35

Ustawienie zewnętrzne:
LW 160 H-A /V

Ustawienie wewnętrzne z wylotem:

 • prawostronnym - LW 160 H/V
 • lewostronnym - LW 160HL/V 

Pompy charakteryzują się szczególnie wysoką sprawnością COP na poziomie 4,02 przy A2/W35 (obciążenie częściowe), jak również cichą pracą (głośność w około 48dB(A) - 52 dB(A).

Dzięki połączeniu technologi wtrysku gazu i wtrysku cieczy uzyskują wysokie temperatury na zasilaniu:
A > -15°C maks. 65°C
A -20°C ≥ 60°C

Doskonale nadają się do modernizowanych instalacji grzewczych.

Moduł hydrauliczny dla 2x LWD "HMD 2"

Moduł hydrauliczny do pracy kaskady 2 pomp ciepła powietrze/woda LWD.

HMD 2/(S)E dla trybu grzewczego do pomp ciepła 400V oraz 230V (LWD 50A /LWD 70A /LWD 90A)

HMD 2/R(S)E dla pracy z rewersem do pomp ciepła 400V oraz 230V (LWD 50A/RX, LWD 70A/RX)

Główne zalety HMD2:

 • precyzyjne dopasowanie mocy do 18 kW
 • redukcja kosztów w porównaniu z kaskadą z 2x HMD 1
 • prostsza obsługa jednym regulatorem. 

Prezentacje na temat powyższych produktów znajdziesz w STREFIE DLA PARTNERA na stronie www.alpha-innotec.pl, w zakładce NOWOŚCI

Firma powiązana: Alpha Innotec
aktualizacja: 2014-06-16

Dodaj komentarz

Nowa inwerterowa pompa ciepła NIBE F1255 bije rekordy sprawności
Nowa inwerterowa pompa ciepła NIBE F1255 bije rekordy sprawności NIBE F1255 to najbardziej zaawansowana inwerterowa gruntowa pompa ciepła, która króluje wśród najlepszych pomp ciepła, nie tylko w Polsce. ...
Promocja pomp ciepła marki Stiebel Eltron
Promocja pomp ciepła marki Stiebel Eltron Promocja pomp ciepła marki Stiebel Eltron trwa do 3 września 2017r. lub do wyczerpania zapasów. Promocją objęte zostały wybrane pompy ciepła ...
Powietrzna pompa ciepła NIBE F2120 wyróżniona na tagach ENEX 2017 w Kielcach
Powietrzna pompa ciepła NIBE F2120 wyróżniona na tagach ENEX 2017 w Kielcach Podczas XX Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki - ENEX 2017 w Kielcach, dostaliśmy wyróżnienie za powietrzną pompę ciepła ...

Jak doprowadzić powietrze do pompy ciepła?

Jak najlepiej doprowadzić powietrze do pompy ciepła? Czy kolektor poziomy można zastosować pod budynkiem w warstwie piasku stabilizowanego pod posadzką parteru? Doprowadzenie powietrza z czerpni tuż przy budynku. 

topowe produkty

NIBE - największa oferta pomp ciepła

NIBE-BIAWAR to największy w Polsce producent zaawansowanych technologicznie rozwiązań grzewczych do domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, obiektów przemysłowych i usługowych. Rozwijamy energooszczędne produkty, które w znacznym stopniu wykorzystują odnawialne źródła energii. W ofercie firmy znajdują się najwyższej klasy pompy ciepła, kotły peletowe, podgrzewacze wody oraz systemy solarne.
Najbardziej znane marki
Pompy ciepła - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x