Budujemy Dom
Instalacje / Pompy ciepła / Topowe produkty

Inwerterowa, powietrzna pompa ciepła STIEBEL ELTRON WPL 15/25 AC(S) ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Inwerterowa, powietrzna pompa ciepła STIEBEL ELTRON WPL 15/25 AC(S)

STIEBEL ELTRON prezentuje nową inwerterową, kompaktową pompę ciepła powietrze/woda WPL 15/25 AC(S) do ustawienia na zewnątrz budynku, na podłożu.

Jeszcze kilka lat temu powietrzne pompy ciepła stanowiły margines sprzedaży rynku pomp ciepła. Nieustanny rozwój technologii pomp ciepła pozwalający na uzyskiwanie coraz to wyższych współczynników efektywności i niezawodności oraz niezaprzeczalna zaleta, jaką jest nieograniczony dostęp do darmowej energii słonecznej nagrzewającej powietrze atmosferyczne, sprawiły, iż pompy ciepła typu powietrze/woda zyskały na popularności i - jak pokazują badania rynku - notują wysokie wzrosty sprzedaży.

Powietrzne pompy ciepła pobierają energię cieplną zgromadzoną w powietrzu atmosferycznym i przekazują ją do czynnika grzewczego krążącego w instalacji grzewczej. W przeciwieństwie do gruntowych pomp ciepła powierzchnia działki i rodzaj gruntu nie mają znaczenia. Jej instalacja nie wiąże się z koniecznością wykonywania odwiertów ani montażem poziomych wymienników gruntowych, co znacząco wpływa na redukcję kosztów inwestycyjnych.

Inwerterowa, kompaktowa pompa ciepła powietrze/woda WPL 15/25 AC(S)

Nowością w ofercie STIEBEL ELTRON jest inwerterowa, kompaktowa pompa ciepła powietrze/woda WPL 15/25 AC(S) do ustawienia na zewnątrz budynku, na podłożu. Przeznaczona jest do pracy na cele instalacji centralnego ogrzewania (podłogowego, grzejnikowego), podgrzewu wody użytkowej, ma funkcję chłodzenia aktywnego.

Zastosowanie energooszczędnej technologii inwerterowej umożliwia płynne dostosowanie mocy grzewczej do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, co sprawia, że eksploatacja powietrznej pompy ciepła nigdy nie była tak efektywna i tania.

Inwerterowa, powietrzna pompa ciepła STIEBEL ELTRON

Przystosowana do automatycznego ogrzewania wody grzewczej do maksymalnej temperatury zasilania +65°C. Z tego względu pompa jest odpowiednia do zastosowania zarówno w nowych, jak i modernizowanych domach. Zakres temperaturowy stosowania dla dolnego źródła: powietrze o temperaturze -20°C do +40°C.

Wykorzystanie takich rozwiązań jak: elektroniczny zawór rozprężny, dodatkowy wymiennik ciepła "ekonomizer" czy międzywtrysk pary powoduje, że pompa ciepła spełnia rygorystyczne wymagania stawiane nowoczesnym urządzeniom grzewczym, co potwierdza najwyższa klasa efektywności energetycznej A++!!

Inwerterowa, powietrzna pompa ciepła STIEBEL ELTRON

Inwerterowa, powietrzna pompa ciepła STIEBEL ELTRON 

Zaawansowana technologia inwerterowa. Co to jest?

W pompach ciepła WPL 15/25 AC(S) została zastosowana najnowocześniejsza sprężarka typu scroll – Power inwerter. Jest sterowana zależnie od aktualnego zapotrzebowania na ciepło (płynnie regulowana wydajność poprzez zmianę prędkości pracy sprężarki), co zapewnia wysoką wydajność systemu i znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Np. jeśli samochody miałyby tylko dwa tryby pracy, tj. pełną moc lub pełne hamowanie, to nie byłoby ani wygodne, ani skuteczne, ani ekonomiczne.

Inwerterowa, powietrzna pompa ciepła STIEBEL ELTRON

W konwencjonalnych pompach ciepła nadal tak to działa: można je włączyć lub wyłączyć. I tu wchodzą w grę pompy ciepła powietrze/woda Stiebel Eltron z technologią inwerterową. Zawsze dostarczają tyle energii, na ile aktualnie występuje zapotrzebowanie. Jest to nie tylko rozwiązanie bardziej energooszczędne, ale także bardziej komfortowe: zmniejsza emisję hałasu w okresach przejściowych (w czasie wiosny i jesieni). To dlatego, że wentylator i sprężarka działają z mniejszą mocą i są w związku z tym jeszcze bardziej ciche niż zwykle.

Zastosowanie technologii inwerterowej pozwala na uzyskanie wysokich współczynników efektywności sezonowej SPF, przez co pompy ciepła WPL 15/25 AC(S) stanowią realne zagrożenie dla pomp ciepła solanka/woda o mocy grzewczej do 14 kW.

Inwerterowa, powietrzna pompa ciepła STIEBEL ELTRON

Należy zaznaczyć, że współczynnik SPF (Seasonal Performance Factor) jest najbardziej obiektywnym parametrem, określającym efektywność pompy ciepła. Jest on liczony jako stosunek wyprodukowanego w trakcie roku ciepła do energii elektrycznej zużytej w analogicznym okresie. Obliczany w ten sposób współczynnik SPF uwzględnia zmieniającą się temperaturę zewnętrzną wody grzewczej i dolnego źródła - powietrza atmosferycznego.

Inwerterowa, powietrzna pompa ciepła STIEBEL ELTRON

Model All Inclusive

Nowa sprężarka Copeland Scroll™ ZHW, zastosowana w pompach ciepła WPL 15/25 AC(S), wyposażona jest w najnowocześniejszy silnik bezszczotkowy z magnesami stałymi pary dobrany do wysokowydajnego falownika. Zapewnia to nam m.in. najwyższą efektywność w całym zakresie charakterystyk pracy i prędkości, wysoką temperaturę czynnika grzewczego, niezawodność oraz spełnienie wymagań zgodności elektromagnetycznej (EMC), a także zakłóceń elektromagnetycznych (EMI) obowiązujących w systemach mieszkaniowych. Dzięki międzywtryskowi pary możliwe jest osiągnięcie wyższych współczynników efektywności sezonowych, a także wyższych mocy grzewczych i wyższych temperatur zasilania.

Znaki jakości EHPA-QPompy ciepła ze znakiem jakości EHPA-Q

Oznaczenie pompy ciepła znakiem jakości EHPA-Q potwierdza, że spełnia ona wysokie wymagania postawione przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA). W ich zakres wchodzi m.in. pozytywna ocena z testów przeprowadzanych według określonych procedur dokonanych zgodnie z wymaganiami Norm Europejskich EN 14511 (w zakresie współczynnika efektywności COP), EN 16147 (w zakresie wydajności ciepłej wody użytkowej) oraz EN 12102 (w zakresie pomiaru hałasu i wyznaczania poziomu mocy akustycznej).

Pompy ciepła muszą ponadto przejść badania testowe dotyczące bezpieczeństwa oraz pracy w skrajnych warunkach. Testy urządzeń wykonywane są w niezależnych ośrodkach badawczych, akredytowanych i certyfikowanych przez EHPA.

Czy gabaryty mają znaczenie?

Owszem, bowiem nie każdy dom ma duża działkę. Pompa WPL 25 AC(S) waży tylko 175 kg, ma niespełna 1,5 szerokości i metr wysokości. Zaawansowana technologia zamknięta w niewielkiej, kompaktowej obudowie sprawia, że urządzenie z łatwością zmieści się na małej powierzchni koło domu. Ten fakt został doceniony na niemieckim rynku: pompa otrzymała wyróżnienie German Design Award 2015.

Inwerterowa, powietrzna pompa ciepła STIEBEL ELTRONNajwyższa klasa efektywności

Nie tylko znak jakości EHPA-Q, ale również posiadanie najwyższej klasy efektywności energetycznej A++ przy temperaturach zasilania czynnika grzewczego 35°C i 55°C potwierdzają, że pompy ciepła WPL 15/25 AC(S) są gwarancją wysokiej jakości i efektywności. Użytkownikom zapewniają korzyści w długiej perspektywie czasu.

German Design AwardTechnika systemowa

Oferta produktowa firmy Stiebel Eltron w zakresie pomp ciepła typu powietrze/woda jest jedną z najszerszych na rynku. Do wyboru są pompy do ustawienia wewnętrznego, jak i zewnętrznego, nisko- i wysokotemperaturowe, jedno- i dwusprężarkowe w zakresie mocy od 5 kW do 30 kW w jednym urządzeniu i aż do 180 kW w układach kaskadowych (dla parametrów A+2/W+35).

 

Stiebel Eltron Polska Sp. z o.o.
ul. Działkowa 2, 02-234 Warszawa
Tel. 22/609-20-30, Fax 22/609-20-29
E-mail: biuro@stiebel-eltron.pl 
Internet: www.stiebel-eltron.pl
aktualizacja: 2017-02-16
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x