Budujemy Dom
Przed budową / Poradnik prawny / Porady ekspertów

Czy mamy prawo wypowiedzenia umowy najmu domu?

Jesteśmy na etapie negocjowania warunków umowy najmu domu. Czy jako najemcy będziemy mieli prawo wypowiedzenia umowy zawartej na czas określony, w sytuacji gdy nie ma w niej zapisów dotyczących możliwości wypowiedzenia?

Czy mamy prawo wypowiedzenia umowy najmu domu?

Odpowiedź eksperta: Jeśli czas trwania najmu jest określony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem w przypadkach określonych w umowie. Strony powinny w umowie wymienić te przyczyny. W praktyce dopuszcza się także możliwość wypowiedzenia umowy najmu w wyniku zaistnienia "ważnych przyczyn".

Trzeba jednak pamiętać, że przesłanka ta musi zostać wpisana do umowy najmu, a skuteczność jej zaistnienia – w przypadku odmiennych zdań stron – będzie uzależniona od decyzji sądu. Zawierając umowę należy więc określić w niej katalog przesłanek uzasadniających wypowiedzenie.

ALEKSANDRA KORCZAK
fot. Tumisu / pixabay.com

aktualizacja: 2016-06-20

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

W testamencie dziadek zapisał cały dom mojej siostrze. Czy mam szansę na udział w spadku?

Mój dziadek zmarł, pozostawiając w spadku dom. Jedynymi spadkobiercami byłam ja i moja siostra. W testamencie dziadek zapisał cały dom siostrze, którą zawsze faworyzował, mnie jednak nie wydziedziczył. Czy mam szanse na udział w spadku?

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x