Budujemy Dom
Przed budową / Poradnik prawny / Porady ekspertów

Formalne wymagania dotyczące budowy ogrodzenia

Formalne wymagania dotyczące budowy ogrodzenia

Odpowiedź eksperta: Jeśli chcemy wybudować ogrodzenie do wysokości do 2,2 m, niezależnie od lokalizacji, zgłoszenie, ani pozwolenie na budowę nie jest wymagane. Zgłoszenie obowiązuje nas tylko, gdy ogrodzenie będzie wyższe niż 2,2 m.

Zgłoszenia ogrodzenia powyżej 2.2 m wysokości należy dokonać co najmniej na 30 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia budowy ogrodzenia. Trzeba określić w nim rodzaj, zakres i sposób wykonania robót oraz termin ich rozpoczęcia. Należy też dołączyć oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością. Budowę można rozpocząć, jeśli przez 30 dni od doręczenia zgłoszenia starostwo nie wniesie sprzeciwu w drodze decyzji. Budowa ogrodzenia musi ruszyć w ciągu 3 lat od terminu określonego w zgłoszeniu.

Tomasz Wojciuk
fot. rijswijker (forum.budujemydom.pl)

aktualizacja: 2015-08-17

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Drodzy Eksperci z Jońca.Nie wprowadzajcie ludzi w błąd i doczytajcie nowelizację Prawa Budowlanego z 28.06.2015 r gdzie usunięto zapis o konieczności zgłaszania budowy ogrodzenia od strony ulic.Zgłoszenie obowiązuje tylko w przypadku budowy ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m bez ...

Gość: Zdzichu z Wioski

03 Maj 2016, 06:14

Przed rozpoczęciem budowy ogrodzenia należy zastanowić się, jaka ma być jego wysokość oraz sprawdzić, czy sąsiedztwo nieruchomości wymaga szczególnego potraktowania. Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem budowa ogrodzenia nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Tym nie mniej, ...

Eksperci Joniec

18 Mar 2016, 12:16

WitamMoże tutaj ktoś wie jak to dokładnie wygląda z sąsiadami trzeba mieć jakaś pisemną zgodęjeśli sięchce robić ogrodzenie w granicy działki i jaka odległość musi być zachowana od drogi gminnej ?

Gość: Rafał

03 Gru 2015, 19:09

Pokaż wszystkie komentarze Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl
Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Czy kupić działkę razem z domem?

Zakup działki z domem w stanie surowym teoretycznie powinien sprawić, że szybciej będziemy na swoim, niż gdybyśmy budowali dom od podstaw. Jednak rzeczywistość bywa okrutna i może dojść do tego, że wiele czasu i pieniędzy stracimy na formalności umożliwiające kontynuację budowy lub nawet w ogóle nie będziemy mogli jej dokończyć. Problemów może również przysporzyć stan i zła jakość prowadzonych do tej pory robót.

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x