Budujemy Dom
Wnętrza / Salon / Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu Pomysłowy Salon

23 lipca 2009 roku w Międzyborzu, odbyły się obrady jury konkursu "Pomysłowy Salon", który w marcu 2009 ogłosiła firma Meble Wajnert. Konkurs skierowany był do architektów, projektantów, studentów i biur projektowych.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie "Pomysłowy Salon" było przesłanie projektu mebli salonowych w oparciu o jeden z dwóch zestawów konkursowych, na który składały się meble wypoczynkowe (do wyboru był komplet sof lub narożnik z fotelem) oraz meblościanka.

Koncepcje zgłoszonych prac opierały się m.in. o motywy roślinne, muzyczne, formy kubistyczne,  modernistyczne i minimalistyczne.  

Nadesłane projekty były zróżnicowane pod względem koncepcyjnym, jednak wszystkie charakteryzowały się świetnymi rozwiązaniami designerskimi i podejściem nakierowanym na funkcjonalność i wygodę użytkowników. Pozytywnie zaskoczył nas duży profesjonalizm i jakość nadesłanych prac - mówi Anna Wajnert, Dyrektor Zarządzający w Meble Wajnert sp. j.

Pierwsze  miejsce zdobył projekt pani Mileny Sawy z Piły.Pierwsze  miejsce zdobył projekt pani Mileny Sawy z Piły. Zwycięska praca to kolekcja mebli o nazwie Zhu zi bai jia zainspirowana pismem chińskim. Pod tajemniczą nazwą kryją się minimalistyczne kształty dające nieograniczone możliwości kompozycji. Relaks gwarantują profilowane zagłówki oraz siedziska z wbudowanym podnóżkiem.

Charakterystyczne kubistyczne kształty uwydatnione zostały poprzez zastosowanie bieli na siedziskach oraz oparciach i kontrastowej czerni stanowiącej ramę sof. Niekonwencjonalną propozycją, która zwróciła uwagę jury, jest meblościanka – jednocześnie praktyczna i wyjątkowo designerska.

Mebel został zaprojektowany w sposób umożliwiający łączenie kolorystyki ścian z kolorem szafek, co nadaje całości oryginalny efekt wizualny. Sofy wypoczynkowe są odzwierciedleniem stylu meblościanki. Meble w doskonały sposób łączą nowoczesne, odważne i niebanalne wzornictwo z wygodą. Niepowtarzalny kształt mebli decyduje o tym, że świetnie komponują się w wersji solo oraz w zestawach.

Zwycięski projekt zwrócił uwagę jury ze względu na możliwość praktycznego i  niebanalnego zagospodarowania przestrzeni salonowej.

Zwyciężczyni otrzyma nagrodę w wysokości 4000 zł, a także dodatkowo na podstawie jej projektu zostaną przygotowane prototypy mebli, które zostaną zaprezentowane podczas Gali Finałowej.

Pierwsze  miejsce zdobył projekt pani Mileny Sawy z Piły.

W konkursie przyznano również drugie miejsce, którego zdobywca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł, a także wyróżnienie premiowane 1000 zł i nagrodą niespodzianką.

Drugie miejsce – pani Kinga Gajewska z  Warszawy
Wyróżnienie -  pan Rafał Oleksik z Wolbroma

Z uwagi na wysoki poziom otrzymanych prac Organizator postanowił dodatkowo wyróżnić prace:
- pana Bartosza Haduch z Krakowa i Bartosza Kardaś z Jordanowa
- pana Lecha Borysewicza z Koszalina

W jury konkursu "Pomysłowy Salon" zasiedli:
Małgorzata Tomczyk – redaktor naczelna Dobre Wnętrze, Moje Mieszkanie i M jak Mieszkanie,
Justyna Smolec – szef stylistów Dobre Wnętrze,
Mariusz Malinowski -  przedstawiciel portalu www.meble.pl,
Jacek Cynke  - Ekspert Instytutu Wzornictwa Przemysłowego
mgr inż. arch. Andrzej Kwasek - przedstawiciel portalu www.w-a.pl,
Anna Wajnert-Wiśniewska – Dyrektor Zarządzająca Meble WAJNERT sp.j.
Krzysztof Wiśniewski – Dyrektor do Spraw Rozwoju Meble WAJNERT sp.j.

Gala laureatów połączona z prezentacją prototypów odbędzie się  w październiku 2009 we Wrocławiu. 

 

Firma powiązana: MEBLE WAJNERT
aktualizacja: 2009-08-21

Dodaj komentarz

Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu Przy użyciu wyłącznie tkanin przeprowadzisz diametralną metamorfozę gościnnego pomieszczenia. Pozwól, aby powiew wiosny zawitał do Twojego salonu!
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym Old New Style stworzyła Ewa Mihułka-Piasecka z potrzeby realizacji pasji związanych z meblarstwem. Odnawiając antyki trafiła na doskonałe ...
Odnów stary mebel - to takie proste!
Odnów stary mebel - to takie proste! Chyba każdy z nas ma mebel, do którego czuje sentyment i ciężko mu się z nim rozstać. Może to być szafka odziedziczona po babci, komoda ...

Kolory salonu

Kolor salonu jest jednym z najistotniejszych czynników kształtowania przestrzeni. Barwy oddziałują również na psychikę, decydując o naszym samopoczuciu.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x