Budujemy Dom
Wnętrza / Salon / Aktualności

Energooszczędne żelazka EnergyCare firmy Philips

Philips stworzyła nową serię urządzeń zaprojektowanych pod kątem zachowania doskonałej wydajności przy niższym zużyciu energii. Ostatnia nowość wśród produktów energooszczędnych to seria żelazek EnergyCare, zaprojektowanych tak, by zapewnić 100% pary emitowanej przez zwykłe żelazko, a jednocześnie automatycznie ograniczyć o 20% zużycie energii bez uszczerbku dla skuteczności prasowania.

Energooszczędne żelazko GC 3630 EnergyCare firmy PhilipsZwykłe żelazka zużywają 90% swojej energii na ciągłe przetwarzanie wody w parę. Serię EnergyCare wyposażono w system automatycznego oszczędzania energii, który wykrywa, kiedy nie ma nacisku na uchwyt żelazka, który pojawia się gdy jest ono unoszone, kładzione na podstawce lub pozostawione stopą w dół bez ruchu.

Ten innowacyjny system wytwarza parę, gdy żelazko jest używane oraz ogranicza jej wytwarzanie, gdy pozostaje ono w stanie gotowości, eliminując w ten sposób straty i automatycznie oszczędzając energię.

100% wydajność, 20% oszczędność energii

Potężna, 2400-watowa moc produktów serii EnergyCare dostarcza 35 g pary na minutę i 100 g uderzenie pary do usuwania najbardziej opornych zagnieceń. Trzymetrowy przewód, miękki uchwyt i bardzo duży, 300 ml zbiornik na wodę czynią je łatwymi i wygodnymi w użyciu, zaś końcówka Steam Tip w dwóch najwyższych modelach pomaga dotrzeć do najtrudniej dostępnych miejsc.

Żelazka EnergyCare należą do rodziny energooszczędnych urządzeń opracowanych przez firmę Philips tak, by spełniały wymogi ekologii pod każdym względem
Aby żelazka były jeszcze bardziej ekonomiczne, system Double Active Calc zapobiega odkładaniu się kamienia, zwiększając trwałość żelazka. Model GC3660 posiada także specjalny system automatycznego wyłączania, zapewniający pełne bezpieczeństwo, a jednocześnie pomagający zaoszczędzić jeszcze więcej energii.

Domowe obowiązki, takie jak prasowanie, przez większość rodzin mogą nie być kojarzone z wysokim zużyciem energii. Jednak regularne używanie domowych urządzeń sumuje się, błyskawicznie zwiększając rachunki za prąd.

Choć energooszczędne urządzenia najczęściej obiecują obniżenie rachunków na koniec miesiąca, to wiele z nich w końcowym rozrachunku rozczarowuje. To dlatego opracowaliśmy serię EnergyCare, nową generację ekologicznych żelazek, które pomogą konsumentom oszczędzać energię bez uszczerbku dla wydajności - wyjaśnia Bernd Laudahn, kierownik kategorii Garment Care w firmie Philips.

Energooszczędne żelazko GC 3660 EnergyCare firmy PhilipsZaoszczędzenie 20% energii zużywanej podczas prasowania może się wydawać skromnym wkładem w ochronę środowiska, jednak korzystanie z takich urządzeń jak EnergyCare może znacząco obniżyć rachunki za prąd na koniec roku.

W praktyce, po zaledwie sześciu latach użytkowana, zaoszczędzona przez produkt z serii EnergyCare energia wystarczy do jego spłacenia. W ten prosty sposób konsumenci mogą dorzucić swoją cegiełkę do ochrony środowiska, a także zadbać o swoje własne finanse.

Seria EnergyCare firmy Philips oferuje klientom proste rozwiązanie do automatycznego oszczędzania energii każdego dnia, bez uszczerbku dla wydajności. Żelazka EnergyCare należą do rodziny energooszczędnych urządzeń opracowanych przez firmę Philips tak, by spełniały wymogi ekologii pod każdym względem. Dotyczy to także opakowania, które nadaje się do przetworzenia. Seria energooszczędnych urządzeń firmy Philips obejmuje również odkurzacz, odkurzacz ręczny oraz czajniki.

Philips jest liderem w rankingu Dow Jones Sustainability Index i angażuje się w oszczędzanie energii na szczeblu światowym.

Rekomendowane ceny detaliczne wybranych modeli:

  • GC3630 - 299 PLN
  • GC3640 - 349 PLN
  • GC3660 - 369 PLN
Modele dostępne w sprzedaży od października 2009 r.

Firma powiązana: PHILIPS POLSKA
aktualizacja: 2009-09-03

Dodaj komentarz

Ściany - metamorfozy

Ściany w naszych domach to element, który pod wpływem przemyślanych pomysłów może nabrać znamion prawdziwego arcydzieła.
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu Przy użyciu wyłącznie tkanin przeprowadzisz diametralną metamorfozę gościnnego pomieszczenia. Pozwól, aby powiew wiosny zawitał do Twojego salonu!
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym Old New Style stworzyła Ewa Mihułka-Piasecka z potrzeby realizacji pasji związanych z meblarstwem. Odnawiając antyki trafiła na doskonałe ...
Odnów stary mebel - to takie proste!
Odnów stary mebel - to takie proste! Chyba każdy z nas ma mebel, do którego czuje sentyment i ciężko mu się z nim rozstać. Może to być szafka odziedziczona po babci, komoda ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x