Budujemy Dom
Wnętrza / Salon / ABC

Oświetlenie holu, korytarza, schodów

Gdy wchodzimy do domu ciepłe górne oświetlenie w holu od razu robi miłą atmosferę, jednak potrzebne są dodatkowe punkty świetlne, by ułatwić korzystanie z ustawionych tu sprzętów.

Lustro czy szafę oświetlmy podobnie jak w sypialni, a górne światło zamontujmy tak, by było rozproszone i oświetlało całą powierzchnię holu. Znowu przestrzegam przed halogenami świecącymi wiązką światła o dość małym rozproszeniu. Jeśli na dodatek przedpokój jest niezbyt wysoki, to będziemy narażeni na wyraźnie odczuwalne ciepło z halogenu padające na czubek głowy.

Wąskie długie korytarze poszerzymy optycznie, kierując snop światła na ściany, nie na podłogę.

Nie zapomnijmy o zamontowaniu schodowych lub krzyżowych wyłączników w tych pomieszczeniach. Bardzo ułatwiają one życie, omówcie to szczegółowo z elektrykiem, a może zastosujecie fotokomórki reagujące na ruch. Fotokomórka włączy oświetlenie na schodach na określony czas, jeśli tylko na pierwszym schodku postawimy stopę.

Ewa Milbert
Architekt wnętrz

 

aktualizacja: 2012-12-10

Zdaniem naszych Czytelników

ciekawa odmiana, oraz coraz popularniejszymy wśród klientów sa oprawy schodowe na żarówki led. Sama oprwa może być umieszczona w wielu miejscach, najcześciej nie potrzebuja one wcale tak duzo miejsca w ścianie, ponadto w wielu takich oprawach istnieje mozliwość sterowania strumieniem ...

Gość Piotr Nowacki

05 Lis 2009, 18:18

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu Przy użyciu wyłącznie tkanin przeprowadzisz diametralną metamorfozę gościnnego pomieszczenia. Pozwól, aby powiew wiosny zawitał do Twojego salonu!
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym Old New Style stworzyła Ewa Mihułka-Piasecka z potrzeby realizacji pasji związanych z meblarstwem. Odnawiając antyki trafiła na doskonałe ...
Odnów stary mebel - to takie proste!
Odnów stary mebel - to takie proste! Chyba każdy z nas ma mebel, do którego czuje sentyment i ciężko mu się z nim rozstać. Może to być szafka odziedziczona po babci, komoda ...

Praktyczne wskazówki przy oświetleniu salonu

W salonie spędzamy czas, wypoczywając na kanapach, oglądając telewizję lub przyjmując gości. Różne okazje wymagają kilku różnych źródeł światła.

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x