Budujemy Dom
Wnętrza / Salon / Aktualności

Koniec z walką o pilota w czasie świątecznych wieczorów

Z badań przeprowadzonych przez firmę Lightspeed Research na zlecenie Logitech wynika, że 87 proc. Europejczyków rozwiązuje spory dotyczące telewizyjnego repertuaru na zasadach konsensusu lub powierzając pilota jednemu z członków rodziny.

Koniec z walką o pilota w czasie świątecznych wieczorówBadanie pokazało, że jedynie 4 proc. ankietowanych nie jest zainteresowanych żadnymi ustępstwami w kwestii zmiany preferowanych programów i filmów.

Przeciwną postawę zaprezentowało aż 20 proc. respondentów, deklarując gotowość do negocjacji i dzielenia się wpływem na telewizyjny repertuar z innymi członkami rodziny. Co czwarty Europejczyk nie zamierza z kolei w ogóle angażować się w ewentualne spory dotyczące kontroli pilota.

Pozostała grupa respondentów (43 proc.), pomimo zróżnicowanych odpowiedzi, wykazała postawę ugodową, godząc się na kompromis w kwestii wyboru wspólnie oglądanych programów.

W ramach badania przeprowadzonego przez Logitech sprawdzono również preferencje europejskich użytkowników w zakresie funkcjonalności urządzeń sterujących.

Na pytanie dotyczące najbardziej pożądanego przycisku na idealnym pilocie zdalnego sterowania, zdecydowana większość respondentów (ponad 40 proc.) wskazała funkcję umożliwiającą „przewijanie" świątecznych porządków, w tym zmywania po rodzinnych posiłkach. Kolejne miejsce na liście życzeń zajęła funkcja zapauzowania rodziny po wigilijnym obiedzie. Pozostałe odpowiedzi dotyczyły możliwości ustawienia: spokojnych Świąt, pokoju, miłości oraz oczywiście śniegu.

Ankieta została przeprowadzona w ramach programu badań Logitech nad potrzebami oraz zachowaniami użytkowników w zakresie obsługi pilotów zdalnego sterowania. Możliwość łatwej, intuicyjnej kontroli domowych multimediów jest szczególnie istotna w takim czasie jak Święta Bożego Narodzenia, gdy całymi rodzinami zbieramy się przed ekranem telewizora, aby wspólnie oglądać ulubione filmy oraz programy – powiedział Michel Landman, Logitech’s European product manager for Harmony advanced remote controls. Deklaracje, że tegoroczne Święte będę przebiegały w spokojnej, harmonijnej atmosferze są bardzo budujące.

W celu uproszczenia do minimum obsługi zestawów RTV, piloty Logitech HarmonyWierzymy, że możliwości oferowane przez uniwersalne piloty Logitech Harmony ułatwią użytkownikom kontrolę domowych systemów rozrywki, a tym samym przyniosą więcej spokoju w domu, zwłaszcza w tak szczególnym okresie jak Boże Narodzenie – powiedział Krzysztof Machnicki, Regional Marketing Manager Logitech.

W celu uproszczenia do minimum obsługi zestawów RTV, piloty Logitech Harmony zostały wyposażony w system one-click control. Dzięki temu rozwiązaniu, po zaprogramowaniu pilota, przy pomocy jednego przycisku można uruchomić wszystkie urządzenia oraz funkcje niezbędne, np. do oglądania filmów na DVD, słuchania muzyki czy grania w gry komputerowe.

Proces instalacji pilotów Logitech Harmony, m.in. , jest prosty i przyjazny dla użytkownika. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera i zainstalować bezpłatną aplikację. Intuicyjny program służący ustawianiu funkcji pilota Harmony, poprowadzi użytkownika krok po kroku przez cały proces.

Model Harmony One jest dostępny w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 849 zł.

Najważniejsze statystyki:

 • 20 proc. Europejczyków deklaruje gotowość do negocjacji i dzielenia się wpływem na telewizyjny repertuar z innymi członkami rodziny.
 • Jeden na czterech badanych nie ma zamiaru angażować się w ewentualne spory dotyczące kontroli pilota.
 • 5 proc. ankietowanych próbowałoby walczyć o kontrolę nad pilotem.
 • 4 proc. Europejczyków nie jest zainteresowanych żadnymi ustępstwami w kwestii zmiany preferowanych programów i filmów.
 • 40 proc. Europejczyków chciałoby umieścić na idealnym pilocie zdalnego sterowania przycisk przewijający zmywanie i domowe porządki.
 • Blisko co piąty badany (19 proc.) chciałby móc przy pomocy pilota "zapauzować" rodzinę na przynajmniej 20 minut po wigilijnym obiedzie.
 • 9 proc. respondentów chciałoby móc przy pomocy pilota wyciszyć własne dzieci, przynajmniej na godzinę.
Źródło: Logitech
aktualizacja: 2009-12-18

Dodaj komentarz

Praktyczne wskazówki przy oświetleniu salonu

W salonie spędzamy czas, wypoczywając na kanapach, oglądając telewizję lub przyjmując gości. Różne okazje wymagają kilku różnych źródeł światła.

Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu Przy użyciu wyłącznie tkanin przeprowadzisz diametralną metamorfozę gościnnego pomieszczenia. Pozwól, aby powiew wiosny zawitał do Twojego salonu!
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym Old New Style stworzyła Ewa Mihułka-Piasecka z potrzeby realizacji pasji związanych z meblarstwem. Odnawiając antyki trafiła na doskonałe ...
Odnów stary mebel - to takie proste!
Odnów stary mebel - to takie proste! Chyba każdy z nas ma mebel, do którego czuje sentyment i ciężko mu się z nim rozstać. Może to być szafka odziedziczona po babci, komoda ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.   
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x