Budujemy Dom
Wnętrza / Salon / Aktualności

System serii Standard marki Effector do układania posadzek i wykładzin

Podczas remontów oraz wykańczania wnętrz zależy nam na tym, by układanie podłogi przebiegało sprawnie i szybko, a wszystkie elementy wykończenia doskonale ze sobą współgrały. Do szerokiej oferty profili serii Standard marki Effector dołączył system elementów aluminiowych umożliwiający bezproblemowe układanie posadzek i wykładzin grubości od 2 do 5 mm.

System serii Standard marki Effector do układania posadzek i wykładzin

Opis systemu

Do systemu serii Standard profili aluminiowych należą listwy krawędziowe, kątowniki, profile schodowe, łączeniowe oraz zakończeniowe które umożliwiają łatwe i kompleksowe ułożenie posadzki czy dowolnej wykładziny. Wszystkie te elementy, a w szczególności profile kątownikowe C 28-31 oraz listwę zakończeniową C 63 cechuje elegancja i staranność wykonania. Profile stanowią efektowne, a zarazem delikatne i nowoczesne podkreślenie wykładziny czy posadzki.

Zastosowanie

System serii Standard marki Effector do układania posadzek i wykładzinSystem nowych profili został opracowany z myślą o grupie pokryć podłogowych grubości 2-5 mm. Zaliczają się do nich posadzki żywiczne, popularne wykładziny dywanowe, oferowane z włókien naturalnych oraz sztucznych, wykładziny elastyczne stosowane często w kuchniach, przedpokojach, pomieszczeniach gospodarczych oraz w ciągach komunikacyjnych podobnie jak wykładziny winylowe (nazywane inaczej PCV), dostępne w szerokim wyborze wzorów, struktur i kolorów.

Obecnie takie podłogi są coraz częściej stosowane nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, takich jak obiekty handlowe, gastronomiczne, hotelarskie, służba zdrowia czy edukacja. Pojawiają się też w nowocześnie urządzonych wnętrzach mieszkalnych, ze względu na swoje zalety: szeroki wybór kolorystyki, atrakcyjne wzornictwo, odporność na substancje chemiczne i zarysowania oraz łatwość pielęgnacji. System profili aluminiowych z serii Standard umożliwia trwałe i wygodne mocowanie wymienionych pokryć podłogowych także na schodach, jak również w pomieszczeniach gdzie występuje różnica poziomów oraz w innych, trudno dostępnych miejscach.

Informacje techniczne

Wszystkie nowe listwy wykończeniowe z serii Standard są wykonane z aluminium anodowanego oraz przystosowane do ukrytego montażu, dzięki czemu są mocno przytwierdzone do podłoża, a jednocześnie wierzchnia część listew pozostaje gładka i nienaruszona.

Elementy występują w kilku odcieniach: srebro, złoto, inox oraz inox szczotkowany, szampan, brąz, oliwka i czarny. Profile łączeniowe, krawędziowe, zakończeniowe i zaciskowe są dostępne w długościach: 0,9 m, 1,8 m i 2,7 m lub 1, 2 i 3 m, natomiast wszystkie listwy kątownikowe i schodowe występują w długościach: 0,9 m, 1,2 m, 1,8 m i 2,7 m.

Firma powiązana: EFFECTOR S.A.
aktualizacja: 2015-07-16

Dodaj komentarz

Dekoracyjne osłony okien - rolety, plisy, żaluzje, zasłony

Wprawdzie osłony przeciwsłoneczne montowane wewnątrz pomieszczeń chronią przed słońcem mniej skutecznie niż te zewnętrzne, to w przeciwieństwie do nich mogą stanowić również efektowną dekorację.

Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu Przy użyciu wyłącznie tkanin przeprowadzisz diametralną metamorfozę gościnnego pomieszczenia. Pozwól, aby powiew wiosny zawitał do Twojego salonu!
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym Old New Style stworzyła Ewa Mihułka-Piasecka z potrzeby realizacji pasji związanych z meblarstwem. Odnawiając antyki trafiła na doskonałe ...
Odnów stary mebel - to takie proste!
Odnów stary mebel - to takie proste! Chyba każdy z nas ma mebel, do którego czuje sentyment i ciężko mu się z nim rozstać. Może to być szafka odziedziczona po babci, komoda ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x