Budujemy Dom
Wnętrza / Salon / Aktualności

System serii Standard marki Effector do układania posadzek i wykładzin

Podczas remontów oraz wykańczania wnętrz zależy nam na tym, by układanie podłogi przebiegało sprawnie i szybko, a wszystkie elementy wykończenia doskonale ze sobą współgrały. Do szerokiej oferty profili serii Standard marki Effector dołączył system elementów aluminiowych umożliwiający bezproblemowe układanie posadzek i wykładzin grubości od 2 do 5 mm.

System serii Standard marki Effector do układania posadzek i wykładzin

Opis systemu

Do systemu serii Standard profili aluminiowych należą listwy krawędziowe, kątowniki, profile schodowe, łączeniowe oraz zakończeniowe które umożliwiają łatwe i kompleksowe ułożenie posadzki czy dowolnej wykładziny. Wszystkie te elementy, a w szczególności profile kątownikowe C 28-31 oraz listwę zakończeniową C 63 cechuje elegancja i staranność wykonania. Profile stanowią efektowne, a zarazem delikatne i nowoczesne podkreślenie wykładziny czy posadzki.

Zastosowanie

System serii Standard marki Effector do układania posadzek i wykładzinSystem nowych profili został opracowany z myślą o grupie pokryć podłogowych grubości 2-5 mm. Zaliczają się do nich posadzki żywiczne, popularne wykładziny dywanowe, oferowane z włókien naturalnych oraz sztucznych, wykładziny elastyczne stosowane często w kuchniach, przedpokojach, pomieszczeniach gospodarczych oraz w ciągach komunikacyjnych podobnie jak wykładziny winylowe (nazywane inaczej PCV), dostępne w szerokim wyborze wzorów, struktur i kolorów.

Obecnie takie podłogi są coraz częściej stosowane nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, takich jak obiekty handlowe, gastronomiczne, hotelarskie, służba zdrowia czy edukacja. Pojawiają się też w nowocześnie urządzonych wnętrzach mieszkalnych, ze względu na swoje zalety: szeroki wybór kolorystyki, atrakcyjne wzornictwo, odporność na substancje chemiczne i zarysowania oraz łatwość pielęgnacji. System profili aluminiowych z serii Standard umożliwia trwałe i wygodne mocowanie wymienionych pokryć podłogowych także na schodach, jak również w pomieszczeniach gdzie występuje różnica poziomów oraz w innych, trudno dostępnych miejscach.

Informacje techniczne

Wszystkie nowe listwy wykończeniowe z serii Standard są wykonane z aluminium anodowanego oraz przystosowane do ukrytego montażu, dzięki czemu są mocno przytwierdzone do podłoża, a jednocześnie wierzchnia część listew pozostaje gładka i nienaruszona.

Elementy występują w kilku odcieniach: srebro, złoto, inox oraz inox szczotkowany, szampan, brąz, oliwka i czarny. Profile łączeniowe, krawędziowe, zakończeniowe i zaciskowe są dostępne w długościach: 0,9 m, 1,8 m i 2,7 m lub 1, 2 i 3 m, natomiast wszystkie listwy kątownikowe i schodowe występują w długościach: 0,9 m, 1,2 m, 1,8 m i 2,7 m.

Firma powiązana: EFFECTOR S.A.
aktualizacja: 2015-07-16

Dodaj komentarz

Nowe markizy Markilux z kanciastą kasetą poszycia
Nowe markizy Markilux z kanciastą kasetą poszycia Tarasy, okna i ogrody zimowe potrzebują latem skutecznej ochrony przed upałem, oślepiającym światłem i ciepłem. Z markizą pod szkłem, ...
Dwa nowe napędy do markiz firmy Becker
Dwa nowe napędy do markiz firmy Becker Becker wprowadza na rynek dwa nowe napędy z przeznaczeniem do montażu w osłonach przeciwsłonecznych o symbolach E12 i C12. Nowe produkty ...
Kostka Bergamo ColorBlend - idealna na podjazdy i tarasy
Kostka Bergamo ColorBlend - idealna na podjazdy i tarasy Kolekcja ColorBlend firmy Jadar stwarza możliwość harmonijnego połączenia swobodnej i delikatnej roślinności z luksusową architekturą. ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze