Budujemy Dom
Wnętrza / Salon / Aktualności

Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym

Old New Style stworzyła Ewa Mihułka-Piasecka z potrzeby realizacji pasji związanych z meblarstwem. Odnawiając antyki trafiła na doskonałe i dające szybkie rezultaty farby kredowe Annie Sloan, które pozwalają na malowanie bez szlifowania.

Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym

Stolik odnowiony farbami kredowymi Annie SloanObecnie Old New Style to sklep stacjonarny w Warszawie i w Pruszkowie oraz sklep internetowy www.oldnewstyle.com, w których oferowane są farby kredowe Annie Sloan. Właścicielka Old New Style regularnie prowadzi warsztaty z malowania, a także sama maluje meble na zlecenie klientów.

Farby kredowe Annie Sloan to farby wodne, składają się między innymi z węglanu wapnia, który zapewnia matowe wykończenie, a także z pigmentu, który jest odpowiedzialny za kolor. Do zabezpieczenia koloru na meblach lub przedmiotach używa się wosku lub lakieru. Do malowania stosujemy pędzle naturalne i syntetyczne, wałki flokowe lub gąbkowe do malowania wzorów przy pomocy szablonów.

W sklepach Old New Style możemy kupić farby kredowe Annie Sloan w 33 kolorach. Największą popularnością cieszy się Chalk Paint Old White (biel z kroplą szarości), Pure (czysta biel), szarość Paris Grey, pastelowy turkus Provence czy kolor "kaczego jaja" Duck Egg Blue. Cudownie wygląda pudrowy róż - Antoinette, delikatny błękit - Louis Blue oraz kolor naturalnego lnu French Linen. Ewa Mihułka-Piasecka nie jest w stanie jednoznacznie wskazać jaki jest ulubiony kolor w palecie Chalk Paint, ponieważ jej fascynacja poszczególnymi kolorami ulega zmianie.

Obecnie częściej sięga po głęboki morski granat Aubusson Blue, Palomę (ponieważ jest to nieoczywisty kolor) oraz spokojny, chłodny Old Violet. Ponadto farby kredowe Annie Sloan można mieszać i tworzyć własne unikalne kolory.

Więcej: www.oldnewstyle.com

aktualizacja: 2016-11-04

Dodaj komentarz

Kolory w salonie - aranżacje

Widzenie barw to skomplikowany proces, który w skrócie można by ująć jako impuls nerwowy przetwarzany w mózgu. Przypuszczalnie więc każdy z nas nieco inaczej postrzega kolory. I dlatego musimy odpowiedzieć sobie sami na pytanie, w otoczeniu których najlepiej wypoczywamy lub pracujemy.

Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu Przy użyciu wyłącznie tkanin przeprowadzisz diametralną metamorfozę gościnnego pomieszczenia. Pozwól, aby powiew wiosny zawitał do Twojego salonu!
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym Old New Style stworzyła Ewa Mihułka-Piasecka z potrzeby realizacji pasji związanych z meblarstwem. Odnawiając antyki trafiła na doskonałe ...
Odnów stary mebel - to takie proste!
Odnów stary mebel - to takie proste! Chyba każdy z nas ma mebel, do którego czuje sentyment i ciężko mu się z nim rozstać. Może to być szafka odziedziczona po babci, komoda ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x