Budujemy Dom
Wnętrza / Salon / Aktualności

Odkurzacz, który mniej obciąża kręgosłup

Philips wprowadził do swojej oferty dwa nowe bezrowkowe odkurzacze ERGOFIT z innowacyjnym sposobem trzymania rury, który wymusza bardziej wyprostowaną sylwetkę podczas sprzątania i mniej obciąża kręgosłup.

Nowe bezrowkowe odkurzacze ERGOFITAby to osiągnąć odkurzacze te wyposażone są w dwa umieszczone na rurze uchwyty pokryte miękkim, antypoślizgowym tworzywem. Są tak zaprojektowane, aby wymusić podczas sprzątania wyprostowaną postawę i tym samym aż o 70% redukują niezdrową tendencję do pochylania się. System uchwytów bardzo ułatwia manewrowanie końcówką odkurzacza, szczególnie podczas skrętów.

W wyższym modelu w uchwyt wbudowany jest panel sterowania urządzeniem. Dzięki niemu regulacja mocy ssania odkurzacza jest możliwa bez konieczności schylania się, możemy go też szybko wyłączyć, np. gdy chcemy odebrać telefon. Ponadto uchwyty są tak ukształtowane, by zapobiegać wykręcaniu nadgarstka.

Na rurze odkurzacza możemy zamontować 3 najpotrzebniejsze nam podczas sprzątania akcesoria: małą końcówkę, szczotkę z włosiem i szczotkę szczelinówkę. Rury wyposażono w elementy aluminiowe, które są bardzo lekkie, a jednocześnie pozwalają idealnie dobrać ich długość do wzrostu sprzątającego. Długi wąż zapewnia duży zasięg sprzątania.

Z nowymi odkurzaczami ERGOFIT sprzątanie jest bardzo efektywne. Po pierwsze do dyspozycji mamy szczotkę Tri-active o dużej szerokości, za pomocą której odkurzanie nawet pomieszczeń o dużej powierzchni nie powinno zająć nam wiele czasu. Silnik o mocy 2000 W zapewnia wysoką moc ssania wynoszącą aż 400 W, która wystarczy aby odkurzyć nawet gęste dywany.

Nowe bezrowkowe odkurzacze ERGOFITMimo tak wysokiej mocy odkurzacz należy do jednych z najcichszych w swojej klasie (76dB). Specjalnie ukształtowany filtr doskonale zatrzymuje drobiny kurzu, a jednocześnie nie zmniejsza mocy odkurzacza. Duży przezroczysty pojemnik pozwala obserwować, jak w jego wnętrzu gromadzi się kurz. Jest on bardzo szczelny, co dodatkowo podnosi efektywność sprzątania. Nowe odkurzacze są wyposażone w nowoczesny, zmywalny filtr wylotowy HEPA 13 oraz w cykloniczny filtr HEPA 10 wykonany z tkaniny Gore-Tex stosowanej dotąd przede wszystkim w ubraniach i butach przeznaczonych dla turystów i alpinistów.

Odkurzacz wyposażony jest w małe pokryte gumą kółka, które są bezpieczne nawet dla najbardziej podatnych na zarysowania podłóg. Górna obudowa odkurzacza pokryta jest miękkim tworzywem i umieszczono w niej wygodny uchwyt służący do przenoszenia urządzenia.

Dwa modele odkurzaczy ERGOFIT będą dostępne w Polsce w listopadzie:

  • FC9264 – z panelem sterowania bez wyświetlacza, wyposażony w dodatkową turbo-szczotkę i samoczyszczący się filtr, z przewodem zasilającym o długości 9 m, ze zbiornikiem na kurz o pojemności 1,5 l, z obudową w kolorze ciemnego fioletu, w sugerowanej cenie detalicznej 1 825 zł;
  • FC9256 – z panelem sterowania wyposażonym w wyświetlacz, z przewodem zasilającym o długości 8 m, ze zbiornikiem na kurz o pojemności 2 l, z obudową w kolorze białym, w sugerowanej cenie detalicznej 1599 zł


Firma powiązana: PHILIPS POLSKA
aktualizacja: 2008-10-06

Dodaj komentarz

TAPETY - wzory na ściany

Współczesne tapety są dziś zupełnie inne niż te w przeszłości. To zresztą przesądziło o ponownej na nie modzie. Są o wiele trwalsze, można je układać w miejscach kiedyś dla nich niedozwolonych (kuchnia, łazienka), mają ciekawą kolorystykę i wzory.
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu Przy użyciu wyłącznie tkanin przeprowadzisz diametralną metamorfozę gościnnego pomieszczenia. Pozwól, aby powiew wiosny zawitał do Twojego salonu!
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym Old New Style stworzyła Ewa Mihułka-Piasecka z potrzeby realizacji pasji związanych z meblarstwem. Odnawiając antyki trafiła na doskonałe ...
Odnów stary mebel - to takie proste!
Odnów stary mebel - to takie proste! Chyba każdy z nas ma mebel, do którego czuje sentyment i ciężko mu się z nim rozstać. Może to być szafka odziedziczona po babci, komoda ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x