Budujemy Dom
Wnętrza / Salon / Artykuły

Farba na ścianach w salonie - aranżacje

Ściany salonu możemy po prostu pokryć farbą. Dziś jednak to „po prostu” oznacza zupełnie co innego, niż dawniej. Wybór dostępnych kolorów zagospodarowuje pełną tęczę

Futurystyczne formy, które jednak dobrze pamiętamy z lat 60. ubiegłego wieku. Deseń na ścianie też „czuje klimat”
Kosmos 1960. Futurystyczne formy, które jednak dobrze pamiętamy z lat 60. ubiegłego wieku. Deseń na ścianie też „czuje klimat”; doskonale się dopasował (fot. Flügger)
 Producenci proponują gotowe palety tonalne inspirowane naturą, egzotyką odmiennych kultur czy europejskich tradycji regionalnych i historycznych.

Zwykle można też, dzięki specjalnemu oprogramowaniu, obejrzeć wizualizację swoich wnętrz w wybranej kolorystycznej szacie. Farby są nietoksyczne i coraz łatwiejsze w nakładaniu, a powłoki trwałe i łatwe w konserwacji; wiele z nich można ścierać na mokro, niektóre mają zdolność odpychania cząsteczek kurzu.

Malowanie daje wielką przewagę nad innymi sposobami wykończenia ścian: prostą i tanią metodą możemy całkowicie odmienić oblicze wnętrza. Łatwo też urozmaicić jego wygląd przy użyciu gotowych szablonów i stempli – to bardzo modne! Możemy także skorzystać z usług artysty lub zdolnego rzemieślnika i zamówić piękne ścienne malowidło.

Jeśli zależy nam na ścianach z charakterem, wybierzmy coś z bogatej oferty farb i tynków dekoracyjnych. Stuki i powłoki strukturalne pozwalają wyczarować wrażenie trójwymiaru, efektowne imitacje zatartych fresków czy kamienia naturalnego, albo powierzchnie do złudzenia przypominające płótno, blachę stalową czy miedzianą, macicę perłową lub skórę.

Ścienny fresk – z szablonem i dobrą farbą możliwy do wykonania dla każdegoWiosna w domu! Ścienny fresk – z szablonem i dobrą farbą możliwy do wykonania dla każdego. Wzór i kolor subtelne, wiosenne; to dekoracja, nie demonstracja (fot. Tikkurila)
Prace ręczne. Swobodnie zacierany tynk to dekoracja sama w sobie. Awangardowe, organicznie ukształtowane lampy są tu bardzo na miejscu – ich światło rzeźbi i maluje ścianę (fot. Paulmann)Swobodnie zacierany tynk to dekoracja sama w sobie

Odpowiednio dobrany kolor poprawi nasz nastrój, uwypukli urodę mebli i ściennych dekoracji Zestawiając barwy parami, można łatwiej kreować nastroje
Kropla soku pomarańczowego. Odpowiednio dobrany kolor poprawi nasz nastrój, uwypukli urodę mebli i ściennych dekoracji (fot. Śnieżka)W trójwymiarze. Zestawiając barwy parami, można łatwiej kreować nastroje. Łagodny fiolet z oliwką wprowadza klimat nobliwej elegancji, powagi z zieloną radosną nutą. Powierzchnię można urozmaicić za pomocą prostych nowoczesnych sztukaterii z gipsu, polistyrenu lub tworzywa – zwykła ściana staje się frapująca, nabiera głębi (fot. Dekoral)


Agnieszka Rezler

 

aktualizacja: 2008-12-16

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

TAPETY - wzory na ściany

Współczesne tapety są dziś zupełnie inne niż te w przeszłości. To zresztą przesądziło o ponownej na nie modzie. Są o wiele trwalsze, można je układać w miejscach kiedyś dla nich niedozwolonych (kuchnia, łazienka), mają ciekawą kolorystykę i wzory.
Nowa kolekcja oświetlania w sklepach Leroy Merlin
Nowa kolekcja oświetlania w sklepach Leroy Merlin Sklepy Leroy Merlin wprowadziły nową kolekcję produktów przeznaczonych do oświetlenia domu. W jej skład wchodzą oryginalne lampy, plafony, ...
System serii Standard marki Effector do układania posadzek i wykładzin
System serii Standard marki Effector do układania posadzek i wykładzin Podczas remontów oraz wykańczania wnętrz zależy nam na tym, by układanie podłogi przebiegało sprawnie i szybko, a wszystkie elementy wykończenia ...
Dekoria.pl: rolety rzymskie -10% taniej
Dekoria.pl: rolety rzymskie -10% taniej Dekoria.pl wprowadza promocję na rolety rzymskie. Wybrane artykuły w dniach od 16 do 29 czerwca 2015 r. będą dostępne w nowych niższych ...
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe