Budujemy Dom
Wnętrza / Salon / Artykuły

Farba na ścianach w salonie - aranżacje

Ściany salonu możemy po prostu pokryć farbą. Dziś jednak to „po prostu” oznacza zupełnie co innego, niż dawniej. Wybór dostępnych kolorów zagospodarowuje pełną tęczę

Futurystyczne formy, które jednak dobrze pamiętamy z lat 60. ubiegłego wieku. Deseń na ścianie też „czuje klimat”
Kosmos 1960. Futurystyczne formy, które jednak dobrze pamiętamy z lat 60. ubiegłego wieku. Deseń na ścianie też „czuje klimat”; doskonale się dopasował (fot. Flügger)
 Producenci proponują gotowe palety tonalne inspirowane naturą, egzotyką odmiennych kultur czy europejskich tradycji regionalnych i historycznych.

Zwykle można też, dzięki specjalnemu oprogramowaniu, obejrzeć wizualizację swoich wnętrz w wybranej kolorystycznej szacie. Farby są nietoksyczne i coraz łatwiejsze w nakładaniu, a powłoki trwałe i łatwe w konserwacji; wiele z nich można ścierać na mokro, niektóre mają zdolność odpychania cząsteczek kurzu.

Malowanie daje wielką przewagę nad innymi sposobami wykończenia ścian: prostą i tanią metodą możemy całkowicie odmienić oblicze wnętrza. Łatwo też urozmaicić jego wygląd przy użyciu gotowych szablonów i stempli – to bardzo modne! Możemy także skorzystać z usług artysty lub zdolnego rzemieślnika i zamówić piękne ścienne malowidło.

Jeśli zależy nam na ścianach z charakterem, wybierzmy coś z bogatej oferty farb i tynków dekoracyjnych. Stuki i powłoki strukturalne pozwalają wyczarować wrażenie trójwymiaru, efektowne imitacje zatartych fresków czy kamienia naturalnego, albo powierzchnie do złudzenia przypominające płótno, blachę stalową czy miedzianą, macicę perłową lub skórę.

Ścienny fresk – z szablonem i dobrą farbą możliwy do wykonania dla każdegoWiosna w domu! Ścienny fresk – z szablonem i dobrą farbą możliwy do wykonania dla każdego. Wzór i kolor subtelne, wiosenne; to dekoracja, nie demonstracja (fot. Tikkurila)
Prace ręczne. Swobodnie zacierany tynk to dekoracja sama w sobie. Awangardowe, organicznie ukształtowane lampy są tu bardzo na miejscu – ich światło rzeźbi i maluje ścianę (fot. Paulmann)Swobodnie zacierany tynk to dekoracja sama w sobie

Odpowiednio dobrany kolor poprawi nasz nastrój, uwypukli urodę mebli i ściennych dekoracji Zestawiając barwy parami, można łatwiej kreować nastroje
Kropla soku pomarańczowego. Odpowiednio dobrany kolor poprawi nasz nastrój, uwypukli urodę mebli i ściennych dekoracji (fot. Śnieżka)W trójwymiarze. Zestawiając barwy parami, można łatwiej kreować nastroje. Łagodny fiolet z oliwką wprowadza klimat nobliwej elegancji, powagi z zieloną radosną nutą. Powierzchnię można urozmaicić za pomocą prostych nowoczesnych sztukaterii z gipsu, polistyrenu lub tworzywa – zwykła ściana staje się frapująca, nabiera głębi (fot. Dekoral)


Agnieszka Rezler

 

aktualizacja: 2008-12-16

Dodaj komentarz

Beton architektoniczny Krypton - nowość Dakama Stone
Beton architektoniczny Krypton - nowość Dakama Stone Beton architektoniczny Krypton to nowość w ofercie Dakama Stone, będąca jednocześnie kwintesencją architektury modernistycznej. Jej odkrywcze ...
Płytka Siena - dekoracyjny kamień wewnętrzny
Płytka Siena - dekoracyjny kamień wewnętrzny Nowość z portfolio marki Stones - płytka Siena to nowatorskie rozwiązanie w dziedzinie okładzin kamieniopodobnych. Płytka połączona z ...
Silniki do rolet wewnętrznych w System Cortino
Silniki do rolet wewnętrznych w System Cortino System Cortino to nie tylko karnisze elektryczne do automatyzacji firan i zasłon, ale także napędy rurowe o średnicy 25 i 16 milimetrów ...
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.   
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wymień się doświadczeniami i informacjami z innymi czytelnikiami budującymi własny dom

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze
 •  
  Vademecum Domu Energooszczędnego
 •  
  ABC Budowania
 •  
  Dom Polski
 •  
  Wnętrza
Wydanie tabletowe