Budujemy Dom
Wnętrza / Salon / Artykuły

Tapetowe aranżacje salonu

To sposób na metamorfozę wnętrza – tapetowanie salonu nie wymaga wielkich kwalifikacji ani przygotowań, nie wywoła też w domu rewolucji.

Rewolucyjne za to są nowe wzory tapet: ludowe wycinanki, koronki, wschodnie arabeski, kwiaty i liście, kropki, kurze stopki, paski i paseczki, kratki vichy, pepitki i szkockie... Grają kolorami, połyskiem i matem, mięsistą fakturą, aksamitną miękkością.

Bardzo trendy jest wykorzystanie dekoracyjnej tapety jako wielkoformatowego obrazu – na jednej ze ścian. Może to być ściana z kominkiem lub ta, przy której stoją meble wypoczynkowe. Albo po prostu najbardziej wyeksponowana. Taka „fragmentaryczność” pozwala uniknąć przesytu wyrazistością wzoru, a kontrast z monochromatycznym tłem silniej uwypukli jego urodę.

Florystyczne esy-floresy wspinają się na ścianę, jak jesienny winobluszczDzikie wino. Florystyczne esy-floresy wspinają się na ścianę, jak jesienny winobluszcz. Do tego skórzane meble i mięsisty „szczeciniasty” dywan, słowem – wytworny zespół (fot. Sztuka Beskidzka)

W kolekcji Bohémien firmy Arte znajdziemy tapety w kolorystycznych duetach, m.in. dąb i perła, krem i kamienna szarość, rubin i czerwień, srebro i bielPiękna tapeta-wycinanka o misternym wzorzeFlorystyczny wzór w postaci srebrzystego nadruku; tapeta z kolekcji Paper firmy Crowson
Jak adamaszek. W kolekcji Bohémien firmy Arte znajdziemy tapety w kolorystycznych duetach, m.in. dąb i perła, krem i kamienna szarość, rubin i czerwień, srebro i biel
(fot. Decodore)
Na Kurpiach. Piękna tapeta-wycinanka o misternym wzorze. Zada nieoczekiwanego szyku w nowocześnie eklektycznym salonie (fot. Finezja Studio)Modne srebro. Kwiaty na ścianach przeżywają renesans w każdej formie. Florystyczny wzór w postaci srebrzystego nadruku; tapeta z kolekcji Paper firmy Crowson (fot. Aranżer)

FototapetaFototapeta firmy Eijffinger, z wizerunkiem profilu wielkiej metropolii i cytatem ze słynnego filmu Martina Scorsese „New York, New York”
Duży format. Szokujące, urzekające, krzykliwe – fototapety wracają! Mówią o naszych pasjach i tęsknotach, jak ta, firmy Eijffinger, z wizerunkiem profilu wielkiej metropolii i cytatem ze słynnego filmu Martina Scorsese „New York, New York” (fot. Finezja Studio)


Agnieszka Rezler

 

aktualizacja: 2008-12-16

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Farba na ścianach w salonie - aranżacje

Ściany salonu możemy po prostu pokryć farbą. Dziś jednak to „po prostu” oznacza zupełnie co innego, niż dawniej. Wybór dostępnych kolorów zagospodarowuje pełną tęczę
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu Przy użyciu wyłącznie tkanin przeprowadzisz diametralną metamorfozę gościnnego pomieszczenia. Pozwól, aby powiew wiosny zawitał do Twojego salonu!
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym Old New Style stworzyła Ewa Mihułka-Piasecka z potrzeby realizacji pasji związanych z meblarstwem. Odnawiając antyki trafiła na doskonałe ...
Odnów stary mebel - to takie proste!
Odnów stary mebel - to takie proste! Chyba każdy z nas ma mebel, do którego czuje sentyment i ciężko mu się z nim rozstać. Może to być szafka odziedziczona po babci, komoda ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x