Budujemy Dom
Wykańczanie / Schody / Aktualności

Schody Knock Wood firmy Rintal

Firma Rintal Polska wprowadza na rynek ekskluzywną linię drewnianych schodów do wnętrz - Knock Wood, które zachwycą wielbicieli efektownych rozwiązań architektonicznych.

Schody Knock Wood firmy RintalNajnowszy efekt pracy włoskich projektantów zachwyca połączeniem klasycznego materiału z oryginalnymi, nieszablonowymi dodatkami. W Knock Wood smukły, harmonijny i ekskluzywny styl zapewniają stalowe poręcze i balustrady oraz lśniące, cieszące oko grą świateł wygładzone powierzchnie.

Stopnie w tym modelu schodów wykonane zostały z mozaiki bukowej pokrytej dwoma warstwami lakieru nawierzchniowego. Mozaika bukowa to wytrzymały i szlachetny surowiec, który zachwyca barwą i wyjątkowym blaskiem. Z kolei metalowe poręcze stanowią odzwierciedlenie twórczej wizji Giugiaro Architettura, włoskiego biura projektowego należącego do Giorgetto Giugiaro, jednego z najbardziej utytułowanych i znanych projektantów na świecie.

Pochwyt w schodach Knock Wood może być albo drewniany - do klasycznych wnętrz lub bardziej nowoczesny, czyli malowany proszkowo lub wykonany ze stali nierdzewnej. Wybór surowca, z którego zostaną wykonane tralki również należy do kupującego.

Metalowe poręcze w Knock Wood mogą być malowane proszkowo, chromowane lub wykonane ze stali nierdzewnej. Z kolei balustrada zwykle zamawiana jest z tych samych elementów i w tym samym odcieniu, co poręcze, choć każdy element schodów dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych.

Konstrukcja schodów oparta jest na drewnianych profilach o zamkniętym, prostokątnym profilu, w których istnieje możliwość zastosowania podświetlenia stopni. Efekt uzyskany dzięki technologii LED stwarza przytulną i wyjątkową atmosferę, cenioną szczególnie w ponure i chłodne zimowe wieczory.

Schody Knock Wood pojawią się w ofercie Rintal Polska od 1 marca 2010 roku.

Schody Knock Wood firmy Rintal
 

 

 

Firma powiązana: Rintal Polska
aktualizacja: 2010-02-09

Dodaj komentarz

Rolety z bohaterami filmów studia DreamWorks
Rolety z bohaterami filmów studia DreamWorks Firma FAKRO nawiązała współpracę ze studiem animacji filmowej DreamWorks. Efektem tego działania jest specjalnie zaprojektowana kolekcja ...
FAKRO Oficjalnym Sponsorem CEV Eurovolley Polska 2017
FAKRO Oficjalnym Sponsorem CEV Eurovolley Polska 2017 Siatkówka w Polsce to po piłce nożnej najpopularniejsza dyscyplina zespołowa. Kochają ją tysiące wiernych kibiców, a polscy siatkarze ...
Zatrzymaj upał na zewnątrz
Zatrzymaj upał na zewnątrz Choć tegoroczne lato długo nas nie rozpieszczało, wraz z końcem lipca pojawiły się w Polsce tropikalne wręcz upały. Każdy stara się ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze