Budujemy Dom
Wykańczanie / Schody / Aktualności

Schody Knock Wood firmy Rintal

Firma Rintal Polska wprowadza na rynek ekskluzywną linię drewnianych schodów do wnętrz - Knock Wood, które zachwycą wielbicieli efektownych rozwiązań architektonicznych.

Schody Knock Wood firmy RintalNajnowszy efekt pracy włoskich projektantów zachwyca połączeniem klasycznego materiału z oryginalnymi, nieszablonowymi dodatkami. W Knock Wood smukły, harmonijny i ekskluzywny styl zapewniają stalowe poręcze i balustrady oraz lśniące, cieszące oko grą świateł wygładzone powierzchnie.

Stopnie w tym modelu schodów wykonane zostały z mozaiki bukowej pokrytej dwoma warstwami lakieru nawierzchniowego. Mozaika bukowa to wytrzymały i szlachetny surowiec, który zachwyca barwą i wyjątkowym blaskiem. Z kolei metalowe poręcze stanowią odzwierciedlenie twórczej wizji Giugiaro Architettura, włoskiego biura projektowego należącego do Giorgetto Giugiaro, jednego z najbardziej utytułowanych i znanych projektantów na świecie.

Pochwyt w schodach Knock Wood może być albo drewniany - do klasycznych wnętrz lub bardziej nowoczesny, czyli malowany proszkowo lub wykonany ze stali nierdzewnej. Wybór surowca, z którego zostaną wykonane tralki również należy do kupującego.

Metalowe poręcze w Knock Wood mogą być malowane proszkowo, chromowane lub wykonane ze stali nierdzewnej. Z kolei balustrada zwykle zamawiana jest z tych samych elementów i w tym samym odcieniu, co poręcze, choć każdy element schodów dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych.

Konstrukcja schodów oparta jest na drewnianych profilach o zamkniętym, prostokątnym profilu, w których istnieje możliwość zastosowania podświetlenia stopni. Efekt uzyskany dzięki technologii LED stwarza przytulną i wyjątkową atmosferę, cenioną szczególnie w ponure i chłodne zimowe wieczory.

Schody Knock Wood pojawią się w ofercie Rintal Polska od 1 marca 2010 roku.

Schody Knock Wood firmy Rintal
 

 

 

Firma powiązana: Rintal Polska
aktualizacja: 2010-02-09

Dodaj komentarz

Schody gięte ażurowe w ofercie firmy Schody Prudlik
Schody gięte ażurowe w ofercie firmy Schody Prudlik Nowość w ofercie firmy Schody Prudlik, to niezwykłe schody gięte ażurowe, wykonane z drewna dębowego bejcowanego. Balustrada jest zrobiona ...
Schody strychowe EXTREME
Schody strychowe EXTREME W przypadku słabo izolowanego dachu lub nieogrzewanego strychu warto ograniczyć straty ciepła instalując schody, które zabezpieczą dom ...
Gotowe bloki schodowe - nowość od Buszrem
Gotowe bloki schodowe - nowość od Buszrem Gotowe bloki schodowe Buszrem umożliwiają szybkie i proste budowanie schodów i różnicowanie poziomów wykonywanej nawierzchni.

Za nisko zaprojektowany i wykonany podciąg stropowy nad schodami

W trakcie budowy domu okazało się, że podciąg stropowy nad schodami ogranicza wysokość wejścia – wyższe osoby mogą uderzać o niego głową. Problem powstał w wyniku przesunięcia schodów i ujawnił się na szczęście przed ułożeniem stropu. Jak można temu zaradzić?

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x